Kõlar vahepeal tumm

Audio, videotehnika ja navigatsiooniseadmetega seonduv
Vasta
kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Kõlar vahepeal tumm

Postitus Postitas kmo » 23 Mai 2012, 23:46

Autoks Laguna II. Mure - aeg-ajalt läheb üks esimene kõlar tummaks. Ei teagi, kas nii ukse sees olev kui ka esiakna all olev väiksem kõlar või vaid ukse sees olev kõlar. Sõidad august läbi, tumm, sõidad taas august läbi, hakkab jälle tööle. Kõlari saab ka 'jõuga' tööle - tõstad aga helitugevust ning veidi enne seda, kui kõlaritesse maksimumheli sisse saad, hakkab ka tummaks läinud kõlar tööle. Oskab keegi aidata, millest peaks alustama, et viga üles leida? Kas võib olla, et mingi juhe on kehvasti ühendatud?
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Kõlar vahepeal tumm

Postitus Postitas olev » 24 Mai 2012, 16:24

Peaksid panema uue, aga kui keerata vana 180 kraadi ( kui juhtmed ulatuvad ikka), siis on ehk natiks ajaks tolku.
Pappi liigutav pool jääb magnetsüdamikule kinni, muud ei midagi.

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Re: Kõlar vahepeal tumm

Postitus Postitas kmo » 31 Mai 2012, 00:19

Olen vahepeal asja jälginud ning selgeks on saanud, et tummaks lähevad korraga nii ukse sees olev kõlar kui ka esiakna juures olev (http://img716.imageshack.us/img716/4370 ... laguna.png" onclick="window.open(this.href);return false; - suvaline pilt internetist, kuhu punasega märkisin kõlari asukoha). Ehk siis - kui esiukse sees asuva kõlariga võib mure selles olla, et 'pappi liigutav pool jääb magnetsüdamikule kinni', siis mis põhjusel jääb samal ajal tummaks esiklaasi juures olev kõlar? Kas esiklaasi juures olev kõlar saab voolu ukse sees olevast kõlarist (?) Kui oletada, et esiukse sees oleva kõlari papp jääb magnetsüdamikule kinni, kas see võib tähendada, et esiklaasi juures olev kõlar ei saa siis voolu (?). Vabandan, kui küsimused väga rumalad...
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Kõlar vahepeal tumm

Postitus Postitas olev » 31 Mai 2012, 20:28

Kui armatuuris olev kõrgete kõlar ka vait jääb, on asi muus. Mis see muu on? Eks see pistikute rägastik ole, mis muud.
Võiks veel oletada, et ukse ja armatuuri papid on järjestikku ja ühes neist katkeb ahel. Selline "kord on kord mitte" katkestus saab olla jootepunktis(2tk) kõlari papi peal. Aga ma ei usu, et need kaks on järjestikku ühendtud, aga mine sa tea...
Näpi pistikud üle ja tee test - võta ukse valjukal üks juhe tagant ära ja kuula kas armatuuri kõlar jäi vait. Kui jäi, siis on need järjestikku.

Kasutaja avatar
officer
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 11 Mär 2011, 11:27
Minu Renault: Renault Megane Grandtour II

Re: Kõlar vahepeal tumm

Postitus Postitas officer » 31 Mai 2012, 21:28

...elektrotehniliselt peaks kõrgtoon valjukas oleme ühendatud paraleelselt põhivaljukaga aga läbi mingi filtri, mis korjab sealt ära madalamad helid, lihtsamal juhul on kõrgtoonvaljuhääldil ees selleks kondensaator.
tööauto:Clio 1,2.
oma uto: CAPTUR 1,2Tce

"Meie elu on selline, missugused on meie mõtted" /Markus Aurelius/

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Kõlar vahepeal tumm

Postitus Postitas olev » 31 Mai 2012, 22:02

officer kirjutas:...elektrotehniliselt peaks kõrgtoon valjukas oleme ühendatud paraleelselt põhivaljukaga aga läbi mingi filtri, mis korjab sealt ära madalamad helid, lihtsamal juhul on kõrgtoonvaljuhääldil ees selleks kondensaator.
Paralleelselt jah, ja armatuuri oma läbi kondeka. Kui tal mõlemad vait jäävad on vast raadio taga pistik kehva.
Elektrotehniliselt võib ka asjad järjestikku panna, kõrgete kõlaris oleks siis voolutrafo ja piesojunn kõrgete jaoks.

Vasta