Megane helisüsteemi uuendamine

Audio, videotehnika ja navigatsiooniseadmetega seonduv
Vasta
radarist
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 23 Apr 2010, 12:49
Minu Renault: Renault Megane '05
Asukoht: Tartu

Megane helisüsteemi uuendamine

Postitus Postitas radarist » 03 Juun 2010, 09:22

Tere kõigile.
Plaan on oma megane II veidi helisüsteemi järgi aidata, praegune ragisev tümakas ei kannata kriitikat.
Ise olen sellel alal suht võhik, pole väga kunagi sellesse kõllide-foowri-javärgi teemasse süvenenud. Aga nüüd peab.
Ehk et esialgu oleks plaanis kõlarid välja vahetada, see vast odavaim ja kohe tulemust andev variant. Olemas on koaksiaalid (GAS), sai need ette ustesse praegu pandud. Tagumised veel originaalid, aga nendega ei kannata üldse kuulata, nii et oleks sinna ka midagi vaja.
Mõte oli selline, et ikkagi ette kompod ja tviitrid uued ja koaksiaalid taha ustesse. Mis targemad ja pädevamad arvavad? Ja mis variante veel oleks helipildi parandamiseks?
Renault Megane '05

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Megane helisüsteemi uuendamine

Postitus Postitas siimp » 03 Juun 2010, 11:39

radarist kirjutas:Tere kõigile.
Plaan on oma megane II veidi helisüsteemi järgi aidata, praegune ragisev tümakas ei kannata kriitikat.
Ise olen sellel alal suht võhik, pole väga kunagi sellesse kõllide-foowri-javärgi teemasse süvenenud. Aga nüüd peab.
Ehk et esialgu oleks plaanis kõlarid välja vahetada, see vast odavaim ja kohe tulemust andev variant. Olemas on koaksiaalid (GAS), sai need ette ustesse praegu pandud. Tagumised veel originaalid, aga nendega ei kannata üldse kuulata, nii et oleks sinna ka midagi vaja.
Mõte oli selline, et ikkagi ette kompod ja tviitrid uued ja koaksiaalid taha ustesse. Mis targemad ja pädevamad arvavad? Ja mis variante veel oleks helipildi parandamiseks?
Tere!
Ise tegelen hetkel samamoodi helisüsteemi uuendamisega. Mingiaeg tahtsin oma uuemasse Clio`sse hea muusika sisse panna, aga too läks väga võistlusautoks ära, niisiis nüüd tõstsin kõik helitehnika vanemasse Clio`sse. Ise toetan samamoodi peamiselt GASi toodangut (hinna-kvaliteedi suhe on päris paigas). Hetkel paigutasin siis tagumisele "mütsihoidikule" GASi ovaalkõlarid (240w) ja peaks mainima, et mürts on sellise väikese auto kohta juba päris hea (see muidugi eeldab hea maki olemasolu, et saaks kogu helipildi paika sättida - ise võtsin Kenwoodi KDC-W3044).

Koaksiaalidest ja komponentidest - kunagi oma Audi A3`me paigaldasin ühed päris tipp komponentide hulka kuuluvad Peerless midbassid ja twiitrid, taga oli ainult üks subwoofer ja võimendi ja headunit`iks samuti kenwoodi toodang. Seal autos sai helipilt ikka no väga hea! Sul on umbes sama suurusega auto, seega kahtlen, kas sul neid tagumisi kõlareid vaja ongi, kui hea maki paned ja ühe woofri taha. Uuemas Clio`s on mul ka komponendid ja olen aus, erilist vahet pole, kuna vanas Clio`s on noname koaksiaalid ja seal mängib samamoodi (kui just kusagil helivõistlel ei käi, siis nende komponentide alla pole mõtet seda raha paigutada).

enda plaanid - ise plaanin nüüd vanemas Clio`s ees ustes olevad noname koaksiaalid asendada GASi koaksiaalidega, taga on juba GASi ovaalid ja sinna tahaks lisaks saada GASi subwoofri koos võimendiga (kaablid juba olemas ja vedada vaja). Sihin hetkel SEDA woofri+võimendikomplekti. Kasutatult liiguvad juba 1200-1500 krooniga koos võimendiga. Arvan, et peaksid midagi sarnast vaatama, kuna Audi`s oli mul mingi 300W RMS võimsusega woofer ja see juba tahtis tagumise klaasi eest lükata :D

kokkuvõte - arvan, et kõigepealt tuleks sul alustada parema maki vaatamisest (kui sa seda juba teinud pole, mis makk sul üldse seal on?). Mina isiklikult jätaks ette koaksiaalid (mind isegi vaikselt häirivad uuemas Clio`s need twiitrid, teevad kuidagi liiga kõrget heli seal ees), ja taha paneks siis kas ustesse veel mingid koaksiaalid lisaks või suisa ovaalid (kuigi targemad mehed väidavad, et ovaalid ikkagi võimu taha ja kui ovaalid olemas, siis woofri vajadus puudub, kuna teevad sama häält - võin seda juttu isegi kinnitada, mingiaeg olid samad ovaalid mul uuemas Clio`s võimendi küljes ja no bassi jagus). Taha siis viskaks ühe woofri koos võimendiga ja peaks igati asjalik heli olema sellise auto kohta! Muidugi targem on alati alguses eelarve üle vaadata ja mõelda, et mis kvaliteedi juurde asi võiks jääda (s.t kas igapäevane rõõm või mingi võistlustehnika).

radarist
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 23 Apr 2010, 12:49
Minu Renault: Renault Megane '05
Asukoht: Tartu

Re: Megane helisüsteemi uuendamine

Postitus Postitas radarist » 03 Juun 2010, 13:32

Woofriga on lood nii, et tegelikult ei tahaks sellist kolakat taha pagassi suruda, kuna praegu mahub lapse käru sinna täpselt ära. :D Võibolla kunagi tulevikus, aga praegu üritaks rahuldavat tulemust ehk ilma selleta saavutada (on see üldse võimalik?).
Makk on sees praegu originaal, aga tundub, et see tõesti ei vea välja - praegused tagumised originaalkõlarid peksavad üle ja ragisevad kui veidi kõvemaks panna (kui enne olid kõik originaalkõllid, siis samal tugevusel seda anomaaliat ei olnud). Muidugi see maki asendamine on ka selline paras nikerdamine (peab sellise leidma, mis laseb roolilt ka makki juhtida), seepärast paneb see vahetamine veidi kõhklema...

Taha ustesse ovaale vist ei istuta, kui seal originaalid ümmargused :oops: ?

Kui woofrit ei tule, siis kuidas bassi juurde saada. Kui kõik koaksiaalid, siis seda pole vist üldse? Taha peaks siis ikka mingid uued kõllid sebima originaalide asemele?

Mida rohkem seda asja uurida seda keerulisemaks ta läheb... :D
Renault Megane '05

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Megane helisüsteemi uuendamine

Postitus Postitas siimp » 03 Juun 2010, 14:44

radarist kirjutas:Woofriga on lood nii, et tegelikult ei tahaks sellist kolakat taha pagassi suruda, kuna praegu mahub lapse käru sinna täpselt ära. :D Võibolla kunagi tulevikus, aga praegu üritaks rahuldavat tulemust ehk ilma selleta saavutada (on see üldse võimalik?).
Makk on sees praegu originaal, aga tundub, et see tõesti ei vea välja - praegused tagumised originaalkõlarid peksavad üle ja ragisevad kui veidi kõvemaks panna (kui enne olid kõik originaalkõllid, siis samal tugevusel seda anomaaliat ei olnud). Muidugi see maki asendamine on ka selline paras nikerdamine (peab sellise leidma, mis laseb roolilt ka makki juhtida), seepärast paneb see vahetamine veidi kõhklema...

Taha ustesse ovaale vist ei istuta, kui seal originaalid ümmargused :oops: ?

Kui woofrit ei tule, siis kuidas bassi juurde saada. Kui kõik koaksiaalid, siis seda pole vist üldse? Taha peaks siis ikka mingid uued kõllid sebima originaalide asemele?

Mida rohkem seda asja uurida seda keerulisemaks ta läheb... :D
Ma ei kujuta ette, palju sul seal taga ustes ruumi on (see auk vist seal see tüüpmõõt 5,25")? Üks võimalus oleks ette koaksiaalid jätta ja taha ustesse istutada midwoofrid ning need mingile keskmisele võimendile järgi panna (SELLISED peaks juba päris asjalikku bassi andma ja hea helipildi looma). Teine võimalus panna taha "mütsialusesse" (meganel peaks see ka ju olema?) ovaalkõlarid ja need siis mahedama heli saamiseks ära võimendada.
See, et tavalised tehasekõlarid üle peksavad, on üksnes nende kõlarite enda süü. Sellele tehasestereole kannatab ka päris hea helisüsteemi külge panna, aga iseasi kui palju sa sealt seda helipilti ise sättida saad (mul olid uuemas Clio`s mingiaeg ees 100w komponendid ja taga 240w ovaalid ning tehasestereo suutis need päris hästi mängima panna). Nii et kui see krabin segab, siis viska need kohe vahelt minema sealt, sest nende näol tegemist mingite max.15w pappelementidega). See, et enne koos teiste nad ei ragisenud tuleneb sellest, et uued koaksiaalid on sul palju enamaks suutelised ja need tehase omad nagu takistavad neid (hakkavad plärisema mingi tugevuse peal, kuid need võimsamad koaksiaalid mängivad seal normaalselt ja suudaks veelgi).
Kõige raskem tegevus on vast võimendi juhtmete vedamine, muu on juba suhteliselt lihtne. Seda tehamakki ei pea välja vahetama, aga kui võimendi paned, siis sealt võimendisignaali kätte ei saa (pead tagant vaatama, kas on RCA väljundid olemas, aga sügavalt kahtlen selles).

radarist
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 23 Apr 2010, 12:49
Minu Renault: Renault Megane '05
Asukoht: Tartu

Re: Megane helisüsteemi uuendamine

Postitus Postitas radarist » 04 Juun 2010, 08:29

tänud kaasa mõtlemast, sain väheke selgust majja. Eks näis, mis variandiga asja lahendan...
Renault Megane '05

RMII
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 5
Liitunud: 11 Nov 2010, 04:07
Minu Renault: Renault Megane II

Re: Megane helisüsteemi uuendamine

Postitus Postitas RMII » 11 Veebr 2011, 21:35

Saad äkki anda infot millega lahendasid? Kuna endal ka plaan panna kõik kõlarid uued ja subwoofrit eriti pagasnikusse ei tahaks panna.

radarist
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 23 Apr 2010, 12:49
Minu Renault: Renault Megane '05
Asukoht: Tartu

Re: Megane helisüsteemi uuendamine

Postitus Postitas radarist » 12 Veebr 2011, 14:12

Lõpuks läks nii, et ette said komponentkõlarid. FLI toodang, kahjuks noortehnikus seda mudelit enam müügis pole. Vahetasin ka tviiterid (olid komplektis) ja kuigi need oleksid pidanud olema võimendatud, siis juhtmeid ei viitsind vedada ja panin need lihtsalt vanade asemele. Taha läksid koaksiaalkõlarid.
Komponendid ja tviiterid teevad väga head häält, nendega olen rahul. Samas tagumised nii head pole, tulevikus peaks sinna ehk midagi muud välja mõtlema. Ehk et tagumiste vahetamine esmajärjekorras polegi väga oluline (hetkel annavad autos ikka põhisaundi eesmised kõlarid ja põhimõtteliselt tagumisi polekski vaja).
Installeerimise koha pealt peaksid ehk teadma seda, et eesmiste kõlarite pesa on väga halva kujuga, tehtud originaalkõlari järgi, millel väike magnet. Seepärast pidi enda omadel ukse seest veidi plastikut eemaldama, et uued kõlarid (suuremate magnetitega) ära mahuks. Mingil hetkel tootis Pioneer spetsiaalselt Meganele sobivaid kõlareid, hetkel ei oska öelda, kas ja kust neid saaks. Kui nende vastu huvi, soovitan uurida Ebayst.
Samuti tuleb esikõlarite puhul jälgida nende sügavust - ehk et seal pesas üleliia ruumi pole, klaas tuleb vastu. Kahjuks hetkel ei oska jällegi öelda, mis see kriitiline mõõt oli.
Tviitrite diameeter oli vist 10 cm, mis sinna sobis, et seda pead jälgima.
Väga palju infot sain sellest foorumist - http://www.meganeownersclub.co.uk/forum/index.php - seal palju õpetusi ja sellekohaseid teemasid. Näiteks tagmusite kõlarite vahetuse õpetus - terve uksepolster tuleb maha saada, mis nõuab veidi aega ja viitsmist, aga kõlari enda paigaldamine peale seda on suhteliselt lihtne. Aga et seal foorumis ringi vaadata, pead olema registreeritud kasutaja.
Kokkuvõtteks võin öelda, et helikvaliteet paranes oluliselt, just tänu komponentidele ja tviitritele. Aga jah, suurim takistus nö tavakõlari paigaldamisel ette, on plastiku eemaldamine.
Renault Megane '05

Vasta