Originaalstereole võimendi ühendamine

Audio, videotehnika ja navigatsiooniseadmetega seonduv
Vasta
siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Originaalstereole võimendi ühendamine

Postitus Postitas siimp » 04 Juun 2010, 11:58

Esmalt tuleb originaalstereo oma pesast välja saada. Selleks on vaja põhimõtteliselt 2 pikemat ja jämedamat traadijuppi. Mõlemad keerata U kujuliseks ja lükata pildil ära märgitud aukudesse ja tõmmata (uuematel stereodel võib see kinnitus erineda, samuti enne 1998 valminud mudelitel).

Pilt

Edasiseks tegevuseks on vaja muretseda "High power speaker to line adapor" (pakutakse igas korralikus autoaudioga tegelevas firmas) . Edasi vajalik ühendada lahti stereo tagant pistik ja ühendada seal olevate kõlarijuhtmete külge adapteri juhtmed. Adapterist tuleb vedada RCA juhtmed võimendisse ja valmis. Adapteriga peaks ilmselt kaasas olema ka vajalik õpetus ja skeem.

Adapter peaks välja nägema midagi sellist:
Pilt

Tulevikus püüan lisada siia uuemate stereode eemaldamise juhendid ka.
Kõik originaalstereole võimendi ühendamisega seotud probleemid ja juhendid lähevad siia teemasse!

harts
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 22
Liitunud: 01 Juun 2010, 18:04

Re: Originaalstereole võimendi ühendamine

Postitus Postitas harts » 21 Jaan 2012, 17:01

tervist.. ühendasin kõik asjad nii nagu teiegi siin seletasite. aga tekkis probleem.. autoks pole küll enam renault, aga põhimõte sama.. ühendasin audio juhtmed maki taha kõlarijuhtmete külge.. vedasi teise otsa võimendisse.. panin voolud asjad kõik järgi ja toimib. aga tekkis uus probleem. asi on nimelt selles, et makk paistab kuidagi äkitselt nüüd lahjaks jäävat, ses suhtes et volüümi ei anna kuigi paljuks keerata.. max on makil 30 aga juba 20 pealt jääb makk vait (olenevalt loost). ja huvitav ongi see, et makk iseenesest jääb käima, aga heli ei tule (nagu blokeeriks heli juhtmetest ära vms.) kui volüümi maha keerata ja makk korra välja-sisse lülitada, siis hakkab muusika uuesti käima.. et millest võis seeprobleem tekkida? makk ei saanud ju ise ka nõrgaks jääda, sest võimendi ei võta voolu makilt ju. lihtsalt muusika kandub sealt edasi. proovisin ka seda, et panin makile suuremad kaitsmed vahele, et ehk ei lase need piisavalt voolu läbi, kuid asi ei paranenud. mida oskate soovitada? kas äkki makile lisavool vedada või proovida audio juhtmed panna mõnede teiste kõlarite juhtmete taha? või ehk makile massi juurde anda? mul mõistus otsas. ette tänades Hardo.

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Originaalstereole võimendi ühendamine

Postitus Postitas siimp » 21 Jaan 2012, 18:58

harts kirjutas:tervist.. ühendasin kõik asjad nii nagu teiegi siin seletasite. aga tekkis probleem...
Kas bassikõlar ainult võimendil järel? Kontrolli + ja - juhtmed esmalt üle (kõlari omad).

harts
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 22
Liitunud: 01 Juun 2010, 18:04

Re: Originaalstereole võimendi ühendamine

Postitus Postitas harts » 21 Jaan 2012, 19:06

võimendil ainult subbakas järel jah. ning juhtmed kõik korras. algul arvasingi, et võimendi on see, mis jamab, aga tuleb välja et ikka makk. voolujuhe tuleb võimule korralikult aku pealt. vahele pandud ka kaitse ning juhe on võetud jämedam, et voolust kindlasti puudu ei tuleks. mass on pandud korralikult kere külge.. värv kõik alt maha kraabitud, et ühendust oleks võimalikult hea. algul arvasin seepärast et võimu viga on, et kui muusika vait jäi jälle ning ma võimendil audio juhtmed välja võtsin, siis hakkas muusika uuesti mängima, panin juhtmed tagasi ning muusika mängis jälle vähe aega, kuid lülitus uuesti mingi aja pärast välja. olen vaadanud samal ajal ka võimu tulesid, kui muusika välja lülitub ning nendest muutust pole.. roheline tuli jääb alati korralikult põlema, punane tuli kordagi põlema ei lähe ning roheline ka ei vilgu.. kõik töötab võimendi poole pealt laitmatult. algul arvasin isegi, et ehk on mass nõrk ja panin igaksjuhuks lisamassi, aga ka see ei aidanud..kas võib olla, et makk jääb kuidagi lahjaks? kuigi imestama paneb see, et ta nii vara välja lükkab.. arvestades et bass on miinustesse keeratud ja tal ei tohiks tugevat koormust peal olla..

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Originaalstereole võimendi ühendamine

Postitus Postitas siimp » 21 Jaan 2012, 22:36

harts kirjutas:võimendil ainult subbakas järel jah. ..... tal ei tohiks tugevat koormust peal olla..
Mul oli sarnane probleem maki sisse ehitatud RCA kaitsmega, aga kuna sul läbi filtri see asi pandud, siis ei tohiks see viga olla. Lõhnab pigem võimendi probleemi järele. Tasub ära proovida ja võtta mingi makk korraks proovida ning RCA kaabliga käima panna asi ning vaadata, kas siis töötab korralikult. Sellisel juhul saaks võimendi vea ja juhtmete vead välistada ning oleks kergem viga leida (makk mingile teadjamehele viia, näiteks ELFA tehnikafoorum on mind palju aidanud).

harts
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 22
Liitunud: 01 Juun 2010, 18:04

Re: Originaalstereole võimendi ühendamine

Postitus Postitas harts » 22 Jaan 2012, 15:40

okey. ma teen proovi teise makiga ja vaatan, mis siis saab.. ning annan teada..

Kasutaja avatar
lapik
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 4
Liitunud: 06 Jaan 2013, 20:48
Minu Renault: espace 2003a
Asukoht: Tartu

Re: Originaalstereole võimendi ühendamine

Postitus Postitas lapik » 06 Jaan 2013, 21:03

Tere
Plaanis oma espace 4 supakas ja võim lisada aga küsimus selline kus ma saaks remoudi signaali?
Makki kui sellist ju pole või on kuskil peidus? Nimelt teist päeva omanik ja väga täpselt ei tea sellest autust midagi :-D
CLEANPARK Autopesula
Riia 20 Tartu tel. 58346872

Kasutaja avatar
officer
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 11 Mär 2011, 11:27
Minu Renault: Renault Megane Grandtour II

Re: Originaalstereole võimendi ühendamine

Postitus Postitas officer » 06 Jaan 2013, 23:05

...raadio antennivõimendi + otsa pealt.
tööauto:Clio 1,2.
oma uto: CAPTUR 1,2Tce

"Meie elu on selline, missugused on meie mõtted" /Markus Aurelius/

Kasutaja avatar
lapik
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 4
Liitunud: 06 Jaan 2013, 20:48
Minu Renault: espace 2003a
Asukoht: Tartu

Re: Originaalstereole võimendi ühendamine

Postitus Postitas lapik » 07 Jaan 2013, 10:31

officer kirjutas:...raadio antennivõimendi + otsa pealt.
Seda tean ma ise ka.
aga kus kohas tal makk kui selline asub? Espacel ei ole nähtaval makki on ainult roolilt juhtimine ja pult millega saab kõik toimingud ära teha.
armatuurist pilt kui sellest abi
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto_pil ... 3&view=100" onclick="window.open(this.href);return false;
ette tänades.
CLEANPARK Autopesula
Riia 20 Tartu tel. 58346872

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Originaalstereole võimendi ühendamine

Postitus Postitas siimp » 07 Jaan 2013, 10:41

Kui ma õigesti mäletan, siis kasutaja MavaCX leiutas oma Avantime`sse subwooferi elemendi. See armatuuri pool neil suht sarnane, ehk saad abi temalt küsida (privaatsõnum). Tal oli kenasse kohta ka see paigutatud aga ma nüüd ei mäleta, kas tal oli võimendiga või oli lihtsalt aktiivwoofer.

Kasutaja avatar
lapik
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 4
Liitunud: 06 Jaan 2013, 20:48
Minu Renault: espace 2003a
Asukoht: Tartu

Re: Originaalstereole võimendi ühendamine

Postitus Postitas lapik » 07 Jaan 2013, 13:50

Aitäh Teile kaasa mõtlemast.
Sain asja korda võtan taga gabariidist signaali kuna automaatselt lülituvad tuled ja nagunii sõiduajal kuulan :)
CLEANPARK Autopesula
Riia 20 Tartu tel. 58346872

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Originaalstereole võimendi ühendamine

Postitus Postitas MavaCX » 18 Jaan 2013, 12:42

Soovitan soojalt lisatoide akult vedada (sedasi on mul kahel autol tehtud). Kui võtad võimendi/basskõlari toite tuledelt, siis on garanteeritud muusika rütmis tulede vikumine. See töö polegi nii keeruline: mõõda vajalik juhtme pikkus, otsi akuklemmi lisakontakt (koos sulavkaitsmega) ja alusta mootori juurest juhtme vedamisega. Seda kraami leidub kõikides automeediaga tegelevates ärides. Põhja all on küll sarnaseid eelnevalt jooksvaid juhtme/vooliku kõrisi, mis eestotsast taha kulgevad. Taga nurkades peaks olema mõned läbiviigud salongi, millel kummist kork ees. Ise ei soovita auku keresse puurida, siis tekitad korrosiooni ohu. Kahjuks Avantime ja Ecpace IV armatuur pole sarnane, AVA-ESP III on küll. Minul on aktiiv-basskülar. Espace IV-l on raadio istme all.
siimp kirjutas:Kui ma õigesti mäletan, siis kasutaja MavaCX leiutas oma Avantime`sse subwooferi elemendi. See armatuuri pool neil suht sarnane, ehk saad abi temalt küsida (privaatsõnum). Tal oli kenasse kohta ka see paigutatud aga ma nüüd ei mäleta, kas tal oli võimendiga või oli lihtsalt aktiivwoofer.
Pilt
V6 RENAULT

Kasutaja avatar
lapik
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 4
Liitunud: 06 Jaan 2013, 20:48
Minu Renault: espace 2003a
Asukoht: Tartu

Re: Originaalstereole võimendi ühendamine

Postitus Postitas lapik » 22 Jaan 2013, 13:08

Ei ei remoudi signaali võtsin gabariidist, toide tulieb ikka aku pealt.
CLEANPARK Autopesula
Riia 20 Tartu tel. 58346872

Espace2007
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 02 Okt 2013, 14:44

Re: Originaalstereole võimendi ühendamine

Postitus Postitas Espace2007 » 12 Nov 2013, 14:34

Oman viienda generatsiooni Renault Espace (2007a) , mismoodi saaks sellele ühendada mingit paremad subwoofrit kui on orginaalis ? Kuskohas asub sellel orginaal võim, et sealt signaal võtta v mis oleks varjandid ilma suurema lammutamiseta ?

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Originaalstereole võimendi ühendamine

Postitus Postitas MavaCX » 16 Nov 2013, 00:01

Kui midagi muudetud ei ole, siis peaks raadio olema taga pakiruumis vasaku ratta kohal oleva katte taga. Seal vist originaalis ei olegi mingit võimendit.
Pilt
V6 RENAULT

Espace2007
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 02 Okt 2013, 14:44

Re: Originaalstereole võimendi ühendamine

Postitus Postitas Espace2007 » 16 Nov 2013, 19:53

MavaCX kirjutas:Kui midagi muudetud ei ole, siis peaks raadio olema taga pakiruumis vasaku ratta kohal oleva katte taga. Seal vist originaalis ei olegi mingit võimendit.
Kas saaks selgemat seletust ? :D

Kasutaja avatar
Edgar
Renault Klubi auliige
Renault Klubi auliige
Postitusi: 466
Liitunud: 14 Veebr 2010, 01:04
Minu Renault: Rapid, R19
Asukoht: Tallinn

Re: Originaalstereole võimendi ühendamine

Postitus Postitas Edgar » 16 Nov 2013, 20:06

MavaCX kirjutas:Kui midagi muudetud ei ole, siis peaks raadio olema taga pakiruumis vasaku ratta kohal oleva katte taga. Seal vist originaalis ei olegi mingit võimendit.
Taga pakiruumis: Rool asub auto eesotsas. Kui sa liigud mööda auto külge vaikselt tahapoole ehk siis eemaldud roolist siis leiad auto otsast luugi. Kui oled suutnud selle avada siis voilaa see ongi pakiruum. Kui sa nüüd inspekteerid pakiruumi hoolikalt siis sa näed, et mõlemal pool on rattakoopad ehk siis avaused mille sees on rattad. Nüüd vaata hoolega vasakut poolt ja sealt leiad katte mille taga originaalis on raadio. Kui keegi on juba jõudnud süsteemi parendada või modifitseerida siis sa ei pruugi eelmainitud kohast seda leida.

Päikest ja head orienteerumist soovides,
Edgar
Renault Rapid 1.1 R4 45ps

Vasta