Megane III kõlarite vahetus

Audio, videotehnika ja navigatsiooniseadmetega seonduv
Vasta
kirst
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 01 Juun 2010, 23:56
Minu Renault: Megane Coupe & Espace
Asukoht: Tallinn/Rapla

Megane III kõlarite vahetus

Postitus Postitas kirst » 22 Okt 2010, 14:44

On kellegil aimu, mis suuruses kõlarid Sobiksid kupee megane 3le esiustesse ning siis üles armatuuri peale. Mis vahejuppe sinna vaja on ja mis hinnaga saaks selle muudatuse tehtud?
Renault Megane Coupe III 1,6 MAN
Renault Grand Espace III 2,0 ATM

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Megane III kõlarite vahetus

Postitus Postitas siimp » 25 Okt 2010, 18:30

Nendest kõlarite vahetükkidest oskab ehk keegi teine midagi rääkida... Igatahes esmalt tuleb välja selgitada praegu küljes olevate kõlarite mõõtmed, lisaks kindlasti üks kõlar küljest kruvida ja uurida taga olevat ava, et kui palju seal uue kõlari jaoks ruumi oleks. Uuteks kõlariteks soovitaks mingeid komponentkõlareid (peaksid juba tehase maki küljes päris hea helipildi looma). Normaalsete komponentide hinnaklass jääb sinna 500-1500kr vahele (muidugi võib ka kallimaid vaadata, aga siis tuleks juba võimendi juurde võtta ja tehasemakk asendada natukene asisema asjaga).
Kui raha väga kulutada ei taha, siis oleks SELLISED Boschmanni komponendid päris normaalsed (samuti ei teki nende kõlarite puhul probleemi kõlarite filtritele asukoha leidmisega). Muidugi kui mõnisada krooni juurde leida, siis soovitaksin pigem SELLISEID Alpine komponente.

kirst
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 01 Juun 2010, 23:56
Minu Renault: Megane Coupe & Espace
Asukoht: Tallinn/Rapla

Re: Megane III kõlarite vahetus

Postitus Postitas kirst » 25 Okt 2010, 20:07

No mulle sobiksid need kallimad kõllid ka. Peaasi et need pisikesed junnid armatuuri sisse ära mahuksid (sinna peidukasse, kust sa Siim vaatasid, et juhtmed olemas on). Aga muidu ma mõõte teada ei saa jah, kui polstri maha võtmisega :s
Aga eks ma proovin esindust ka veel peedsitada suuruste teada saamisega :D
Renault Megane Coupe III 1,6 MAN
Renault Grand Espace III 2,0 ATM

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Megane III kõlarite vahetus

Postitus Postitas MavaCX » 25 Okt 2010, 23:38

Mäletan, et mingid vennad võistlesid omavahel, et milline auto saab parema heli kõla...Seda näidati ka ETV_Ringvaate saates, masinad olid mõlemad Megane III, ehk leiad mingi foorumi kus sellest tööst vähe rohkam jutu on?
Pilt
V6 RENAULT

kirst
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 01 Juun 2010, 23:56
Minu Renault: Megane Coupe & Espace
Asukoht: Tallinn/Rapla

Re: Megane III kõlarite vahetus

Postitus Postitas kirst » 25 Okt 2010, 23:57

Jah, seal räägitud küll, mis tehtud ja kuidas, aga sellist pappi ma alla ei taha esiteks panna, teiseks seal pole tehnilisi andmeid originaal asjade kohta, st et mis suuruses kõlarid on originaalis küljes. Ise samas niisama ei kipu polstrit eemaldama, et lihtsalt mõõta ära seal paar mõõtu ja siis samatargalt seda kinni tagasi kruvida :D
Imelik on see, et mitte ei leia kuskilt netist neid andmeid üles :s
Samas kui lihtsalt peale vaadata sellele uksepolstrile, st et kui suur kõlarikate on, siis selle järgi võiks arvata, et 13cm kõlarid on seal all. Tunne vähemalt selline :D

Siim, sa Tartlane, sa äkki oskad öelda, kas see koht, kus neid kõlareid müüakse (selle lingi järgi, mis sa siia teemasse panid, tartu firma) omab pidevalt laos neid asju, või peab neid siiski tellima. See tähendab, et kui nüüd mingi hetk uksel polster maha tirida, siis jooksvalt saaks sealt kohe ka kõlarid kätte, sedasi, et ühe raksuga saaks tehtud. Ja kas neid juhtme vaheühendusi mingi oomipood vms ka müüb?
Renault Megane Coupe III 1,6 MAN
Renault Grand Espace III 2,0 ATM

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Megane III kõlarite vahetus

Postitus Postitas MavaCX » 26 Okt 2010, 11:37

Ega ma ei mõelnudki, et samaväärse tehnika pead muretsema... Arvasin, et leiad nende meeste kontaktid ja saad üle küsida, või kokku saada ja siis küsida? Ma ei usu, et keegi lihtsalt oma masinal polstri maha kisub ja sulle selle mõõdu ütleb. Kui tahad teada saada, siis võta maha ja asi ants - see pole kontimurdev töö.
Pilt
V6 RENAULT

kirst
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 01 Juun 2010, 23:56
Minu Renault: Megane Coupe & Espace
Asukoht: Tallinn/Rapla

Re: Megane III kõlarite vahetus

Postitus Postitas kirst » 26 Okt 2010, 12:05

Ega ma arvanudki,. et sa sedasi mõtlesid :D
Eks ma pean hakkama jah uurima, mis miski firma kosta oskab.
Renault Megane Coupe III 1,6 MAN
Renault Grand Espace III 2,0 ATM

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Megane III kõlarite vahetus

Postitus Postitas siimp » 26 Okt 2010, 12:07

Selle firma (Akustika) ladu ja pood on Tartus. Kõik mis neil netipoes üleval, on ka laos üldiselt sees olemas (kui just äsja ära müüdud pole). Muidugi paljud asjad on neil netipoest puudu ja võib juhtuda, et saad veel parema asja kohapealt. Samuti on neil palju vahetükke seal sees. Pead ainult üle vaatama, et millised sulle sobivad (paljude erinevate mudelite omad on tihtipeale täpselt samasugused). Muidugi võib ka oomipoest uurida, aga usun, et seal valik kindlasti väiksem. Usun, et kui seal kohapeal Akustikas läbi räägid, siis sealsed vene mehed paigaldavad need kõlarid sulle poolmuidu ära ka (asja nad jagavad, julgen soovitada) :)

kirst
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 01 Juun 2010, 23:56
Minu Renault: Megane Coupe & Espace
Asukoht: Tallinn/Rapla

Re: Megane III kõlarite vahetus

Postitus Postitas kirst » 26 Okt 2010, 12:19

Siis ma saan aru, et nad pmts võivad täistööna ise asja ära teha, st et võtavad polstri maha, vaatavad mis kõllid sobivad ja ühendavad need ära ja panevad polstri tagasi. Kasutavad ka kõik vajalikud vahejupid ja ühendused jne, mis tarvis. Ma arvatavasti järgmine kuu mingi hetk niikuinii jälle Tartu poole teel, siiis võiksi äkki nende juurde minna, kui sa julged soovitada neid :D Peaasi, et teevad korralikult :D
Renault Megane Coupe III 1,6 MAN
Renault Grand Espace III 2,0 ATM

Vasta