Laguna II ostuabi

Kust kohast, mis hinnaga, millist autot või detaili soetada?
mcwax
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 14 Mai 2013, 15:08

Re: Laguna II ostuabi

Postitus Postitas mcwax » 15 Mai 2013, 11:53

Vaat siis kui rumal küsimus - ehk antud kontekstis siis lihtsalt universaal. Tavaliselt on automaailmas tähekombinatsioon GT millegi "erilise" järel. Sisuliselt siis tegu tavalise Lagunaga, mille puhul siis kehtivad kõik tavalise Laguna näpunäitad...

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Re: Laguna II ostuabi

Postitus Postitas kmo » 17 Juun 2013, 19:36

mcwax kirjutas:On plaanis siis omale soetada autot (mitte ilmtingimata Renault, ega ka mitte Laguna), ja ühe võimaliku valikuna jäi silma selline isend: http://www.auto24.ee/used/1330046" onclick="window.open(this.href);return false;
Ilmselt on tegu nö. Laguna 2 baasil masinaga? Või oskab keegi täpsemalt kommenteerida mida see GT siis mudelinimes tähendab?
Hind tundub igatahes üsna soodne 2006 aasta masina kohta.
Müüja sõnul on autol vigu - aga seetõttu ka see ale tehtud (et ostja ise need parandaks) - aga ka 4000 EUR tundub 2006 aasta keskklassi auto kohta kuidagi vähevõitu.
Mul oli suvi 2011 - suvi 2012 Laguna, 2,2 dCi, 2002 a. isend. 2006 peaks ka vist olema II põlvkonna Laguna? Ma sain ka auto väga soodsa hinnaga : ) Mis tähendas seda, et iga kuu pidin autot remontima. Aasta aega seda pidasin, siis sai remontimisest villand, panin 1200 EUR sisse (CityMotorsis lasin viimased tööd teha, mujal oleks ehk veidi odavamalt saanud?) ja müüsin maha. Kui selle aja remondiarved, mis autot omasin, kokku võtsin, siis sain, et keskmiselt remontisin autot 316 EUR eest kuus : ) See on tööd ja varuosad. Klaasipesuvedelik, kojamehed jms ei läinud selle arvutuse sisse. Võimalik, et peale seda on auto muretult sõitnud, kuid mul sai villand. Ja ostsin Volvo V70-ne (bensiinimootor).
Põhiline mure oli dCi mootoriga - seal on 3 andurit, mis vahepeal töötavad ja vahepeal mitte ning mille töötamine/mittetöötamine tuvastus ei ole väga lihtne. Ei ole nii, et diagnostikas vea kohe kätte näitab, sest vahepeal andur töötab ja siis jälle mitte. On VÄGA ebamugav, kui mingi andur keset teed, kui oled möödasõitu sooritamas, 'saba annab' (=auto mootor välja sureb)... Minu autol kaks nendest anduritest vahetati aasta jooksul ära.
Õnneks oli autol kasko peal, puksiiri kasutasin aasta jooksul 3 korda : )
Võimalik, et 2006 a. ja 2002 a. auto võrdlemine on kohatu ja kui see on nii, siis vabandan. Kuid mina oleks dCi mootori osas VÄGA ettevaatlik. Bensuka osas võtaks vabamalt.
Muidu on Laguna piisavalt suur ja mugav auto. Sellega on mugav sõita, üldjuhul on autode varustus hea (vihmasensor, püsikiir. hoidja, 2-tsooniline kliima), autos on mõnusaid panipaiku. Väga mugav on sisse-ehitatud rulookardin tagaustel. Püsikiiruse hoidja kasutamine on mugav ja loogiline. Vähemalt 2,2 dCi oli ka ütlemata hea minekuga (siis, kui ta mul sõitis...). Aga jah - dCi mootor võib olla väga kapriisne ja mina enam elu sees sellise mootoriga autot ei ostaks. Isegi, kui keegi soodsalt pakub : )
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

Vasta