Renault Laguna Grandtour RXE 1.8 R4 16V 88kW

Kust kohast, mis hinnaga, millist autot või detaili soetada?
Vasta
kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Renault Laguna Grandtour RXE 1.8 R4 16V 88kW

Postitus Postitas kmo » 04 Juul 2011, 01:52

Tere,
Huvitab, mida arvatakse müügis oleva auto kohta: http://www.auto24.ee/used/857876" onclick="window.open(this.href);return false;
Käisin seda ka vaatamas. Olen ka siit Lagunade kohta lugenud. Mulle jäi silma alljärgnev, kuid ehk oskab keegi midagi Laguna-spetsiifilist välja tuua?
1. all on autol Eesti oludesse vist mitte väga hästi sobivad laiad rehvid (kui mälu ei peta, siis all olid 225/45/17). Aga selle velje peale peaks 205 mm laiune rehv minema. Kui vaatan 2003 a. Lagunasid, siis on müügil nii 16 kui 17 tolliste velgedega. Seega, 17 ei tohiks midagi väga suurt ja ebamugavat olla. Et peaks kokkujooksu pärast muret tundma vms (vaata näiteks arutelu ühe teise automargi juures: http://chryslerclub.ee/foorum/viewtopic.php?f=34&t=8831" onclick="window.open(this.href);return false;).
2. Raadio ja selle peal olev sahtel (ühe teise auto pilt, siin on need pildi keskel http://img3.auto24.ee/auto24/560/617/22505617.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; ehk kõik see, mis jääb üles-alla sõitva katteklapi taha) on autol puudu. Võimalik, et peal on olnud mingi hea stereo ning see on enne müümist rohmakalt välja võetud ja seega ka sahtel kätte saadud või oli peal mingi suurem mängija ning prilliriiul v kuidas iganes seda riiulit/sahtlit/ava kutsutakse, oli juba enne läinud. Pagasnikus vaatas ühe ääre alt välja mingi suvaline juhe, mille kohta müüja midagi öelda ei osanud. Võimalik, et subwoofer'i pistik ja seega kinnitus sellele, et mingi parem stereosüsteem on peal olnud, mis on eemaldatud. Kuna raadio on läinud, siis ei oska midagi öelda selle kohta, kas kõlarid töötavad v mitte.
3. Rooste-mõlgid-kriimud: midagi märkimisväärset silma ei jäänud.
4. Mootori töö kohta tühikäigul midagi halba kõrv ei tabanud.
5. Hooldusraamatut ei ole.
6. Gaasisüsteem ei ole kindlasti miinuseks, selles osas nõu ja arvamusi ei vaja : ) Ka hetkel sõidan LPG-d tarbiva autoga (Volvo), olen rahul.
7. Konditsioneeri töö kontrollimine läks lihtsalt meelest. Sõitmas ei käinud. Aga arvata on, et 1,8 veidi nõrgaks sellele autole jääb...
Väidetav läbisõit siis 103 000. Kas olen õigesti aru saanud, et selle Laguna järgmine korraline hooldus peaks olema 120 tuh. km peal?
Lühendi RXE kohta leiab netist:
There's no acronym definition of RXE in motoring but in IT, RXE stands for Remote Expansion Enclosure. Oskab siin keegi midagi lisada?
Tänud ette, kui keegi midagi arvata oskab ja tahab.
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

9gtl
Renault kodanik
Renault kodanik
Postitusi: 100
Liitunud: 01 Juun 2010, 21:19
Minu Renault: Laguna 1.9dci 88kw 2003a.

Re: Renault Laguna Grandtour RXE 1.8 R4 16V 88kW

Postitus Postitas 9gtl » 05 Juul 2011, 12:27

Piltidelt näeb ilus välja küll nagu kõik sissetoodud masinad. 16tolliste velgedega on küll täitsa mõistlikult pehme igatahes(mitte nagu japsid või enamus sakslasi), vaevalt et 17 väga hull on kuigi auke loeb kindlasti rohkem üles ja rehv märgatavamalt kallim aga samas se 17 tolli velg istub väga ilusti selle auto alla.
Miks raadio sealt välja võetud on seda võidki nuputama jääda:) Originaalraadio saad sinna sisse arvan et ca 40-60euroga ehk siis sama rahaga mis uue mingi muu firma mängija. Hea oleks muidugi kohe kontrollida kas kõik vajalikud juhtmed koos pistikutega on ikka olemas ja ka terved.
Autol tsinkkere seega kui parandatud ei ole siis seda ei tohikski veel niipea tulla(esitiivad ja kapott plastikust).
Hooldusraamatut sellisest autopoest ostes ei tohikski olla :) Soovitan vin koodi järgi esindustes uurida, et millal viimane hooldus oli. Ega see muidugi palju ei anna kui öeldakse et 2008 aastal tehti 180000 hooldus sest ega tegelikku läbisõit neil nagunii enam teada ei saa. Ehk kui läbisõitu ostad siis tuleb arvatvasti ainult eesti ajalooga auto valida.
Kliima kontrolli kindlasti üle: kas gaas ilusti sees, kas torud terved, kas mõlemad tsoonid töötavad ilusti eraldi, kas auto funktsioon ka töötab, kas temp langeb vastavalt nupust keeratule.
Teoorias peaks jah 120000 olema järgmine hoole kui ma ei eksi. Diislil on üleval rihmakatte juures selline koht kust saad rihma seisukorda kontrollida ilma et peaksid midagi lahti kruvima, tuleb lihtsalt üks väike plastik eest võtta, kahjuks ma ei tea kas bensukatel ka selline ava on olemas.
1,8L saab sõita täitsa kenasti aga 170nm midagi palju nüüd muidugi 1400kg auto kohta ei ole, arvatvasti kõige säästlikum bensukas selle kere peal kui just vajutajamees eriti ei ole, loomulikult diisliga võimsusega ja küttekuluga pole mõtet ju võrrelda.
Ehk siis korralik proovisõit koos ülevaatusega ja kui hind sobib siis miks mitte.
Prantsuse tehnika küüsis 1998 aastast

Vasta