Renault 5 GTE - 1990 - Vuchmann

Aegunud või reeglitele mittevastavad teemad
vuchmann
Huviline
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 14 Nov 2010, 19:59
Minu Renault: Renault 5 GTE
Asukoht: Finlandia

Renault 5 GTE - 1990 - Vuchmann

Postitus Postitas vuchmann » 14 Nov 2010, 20:02

Sai siis järgmiseks väikseks hobiautoks võetud selline aparaat nagu Renault 5 GTE.Auto on aastast 90 ja kapoti all hetkel vabalthingav 1,7L mootor,mis liigutab seda väikest keret ikka väga mehiselt edasi.Auto ostsin sõbralt ja tema on temaga suure töö ära juba teinud.Plaan on seda rada edasi käia.
Auto on sinist värvi,koopalaiendid,ees rauad väikesed,el.aknad,sportsisu,toonklaas,valuveljed hetkel talvekatega.
Plaanid siis sellised:Talveks viin auto keretöödesse ja lasen kõik viimaseni ilusaks ja korda teha.
Kapoti alla plaan panna teine mootor.
1 küsimus veel tekkis,et sooviks panna roolilatti koos võimendiga.On keegi teinud ja mis auto oma läheks?
3 eelmise omaniku tehtud pildikest:

Pilt

Pilt

Pilt

Kasutaja avatar
Edgar
Renault Klubi auliige
Renault Klubi auliige
Postitusi: 466
Liitunud: 14 Veebr 2010, 01:04
Minu Renault: Rapid, R19
Asukoht: Tallinn

Re: Renault 5 GTE-Vuchmann

Postitus Postitas Edgar » 14 Nov 2010, 21:22

Tere tulemast :)

väga uhke auto ja kindlasti ka väga ergas :)
Renault Rapid 1.1 R4 45ps

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Renault 5 GTE - 1990 - Vuchmann

Postitus Postitas siimp » 14 Nov 2010, 21:43

Tere tulemast ka minu poolt!
Igati aus auto. Tean, et klubiliige erlend omab 1.4 mootoriga R5 mudelit (millest ta lubas ka mingiaeg siia teema teha), millega sai ka ise Tartu vahel väike ots sõidetud. Pilke püüab see masin igatahes ja päris huvitav sõidukogemus. Inglismaa foorumitest tasuks kindlasti selliste putukate kohta rohkem lugeda, seal maal päris kangeid mootoreid nendele vahele istutatud. Kui huvi võimsamaks ehitama hakata, siis arvan, et SEE masin tuleks kindlasti eeskujuks võtta. Jõudu ja jaksu igatahes! :)

Arx
Renault sõltlane
Renault sõltlane
Postitusi: 298
Liitunud: 06 Mai 2010, 21:54
Minu Renault: Renault 19
Asukoht: Pärnu & Pärnumaa

Re: Renault 5 GTE - 1990 - Vuchmann

Postitus Postitas Arx » 15 Nov 2010, 09:47

oli müügis mingi aeg tagasi näha seda autot.
pole väga vigagi nagu
näpud õlised, püksid kulunud, juuksed sorakil...tel 56338981

vuchmann
Huviline
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 14 Nov 2010, 19:59
Minu Renault: Renault 5 GTE
Asukoht: Finlandia

Re: Renault 5 GTE - 1990 - Vuchmann

Postitus Postitas vuchmann » 02 Veebr 2011, 14:42

Nii.Lugu siis selline,et auto seisis paar nädalat.Juba ennem seisma jäämist mõtlesin,et aku hakkab lõppema.Ei jõudnud enam starterit vedada.Ostsin siis nüüd tutika Boschi aku,panin peale ikka sama jama.Ühesõnaga starteri puks läbi arvatavasti.Täna siis panin pilli käima jälle üle mitme päeva.Vaatasin,et tagumine rehv veidi tühjavõitu.Sõitsin siis tanklasse.Algul ei tahtnud kõik pütid töötada niiskusest vist.Eelmine kord oli sama jama.Lõpuk siis töötas kõik normaalselt.Lasin siis tanklas mootori paar korda piirajasse.Paukus viimse korra piirajas ja seisma ta jäigi.Pole veel süvenenud mis juhtus.Õhtal vaatan,kas läheb vedades käima või ei.Starter lihtsalt ei jõua vedada nii palju.Mootor mudu käib ringi küll aga käima ei lähe.
Nüüd siis otsin kiirelt uut 1.7T moootrit.

Edit:Nii vedasin auto maja juurde.Tõmmates läks käima kui hoida gaasi ja käib väga vaevaliselt.Paari silindriga või nii.Kuna Renaultidega pole päris kodus,siis kas keegi oskab ütelda,kas tal on mingid rihmamärgid ka olemas?Kaldun arvama,et rihma tõmbas paigast.

vuchmann
Huviline
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 14 Nov 2010, 19:59
Minu Renault: Renault 5 GTE
Asukoht: Finlandia

Re: Renault 5 GTE - 1990 - Vuchmann

Postitus Postitas vuchmann » 23 Mär 2011, 23:58

Nii sain täna auto jälle käima.Rihm vist ikkagi paigast ära.Tõstsin u paar hammast ühele poole ja sõidab hetkel.Oli vaja autot liigutada 50km.Lähiajal siis plaanis Eesti tuua ja moto vahetus teha.

vuchmann
Huviline
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 14 Nov 2010, 19:59
Minu Renault: Renault 5 GTE
Asukoht: Finlandia

Re: Renault 5 GTE - 1990 - Vuchmann

Postitus Postitas vuchmann » 01 Mai 2011, 15:31

Väike küsimus.Õritan siin rihma paika panna õieti.Ilma et peaks alumist rihmaratast küljest võtma.Küsimus siis selline,et antud pildil on nukarattal märk,et kas siis peab 1-mene kolb olema üleval ja märk ka üleval?
Pilt

vuchmann
Huviline
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 14 Nov 2010, 19:59
Minu Renault: Renault 5 GTE
Asukoht: Finlandia

Re: Renault 5 GTE - 1990 - Vuchmann

Postitus Postitas vuchmann » 29 Sept 2011, 19:17

Kust saab normaalse hinnaga osta UUSI varuosi?Süütesüsteem.

vuchmann
Huviline
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 14 Nov 2010, 19:59
Minu Renault: Renault 5 GTE
Asukoht: Finlandia

Re: Renault 5 GTE - 1990 - Vuchmann

Postitus Postitas vuchmann » 08 Nov 2011, 16:54

Täna siis vahetasin küünlad,jagaja kaane,rootori,rihma ära.Paremaks ei muutunud midagi.
Starterist käimas ei lähe.Tõmmates läheb.Käib ebaühtlaselt.Gaasiga peab meelitamas siis saab sõita ja mootor käib kuidagi.Kui vajutada gaasi järsult siis poob kinni.Milles seisneb probleem?Ja kus asub sellel autol mootori aju?

vuchmann
Huviline
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 14 Nov 2010, 19:59
Minu Renault: Renault 5 GTE
Asukoht: Finlandia

Re: Renault 5 GTE - 1990 - Vuchmann

Postitus Postitas vuchmann » 26 Mär 2012, 14:54

Hetkel auto saab suuremat uuenduskuuri.Uus värv ja keretööd.Keevitustööd on tehtud juba.Juhipoolne esitiib sai uus ostetud,kuna vanast ei olnud enam tiivaäärest midagi järel.Muud kohad tegi keevitaja ära.Lähiajal võetakse mootor korra laiali.Praegust on hea teha,esiots on puhtaks roogitud ja pääseb väga hästi ligi.Hetkel jääb sama mootor.Ei ole kuskilt Volvo omat võtta ja muud normaalset pole hea hinnaga.
Kapotile enam kleepsu ei tule.Katuselt kaotasin selle tuulesuunaja ka ära.Sisustuse lasen ka ära nahatada.
Üks pildike ka:
Pilt

vuchmann
Huviline
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 14 Nov 2010, 19:59
Minu Renault: Renault 5 GTE
Asukoht: Finlandia

Re: Renault 5 GTE - 1990 - Vuchmann

Postitus Postitas vuchmann » 08 Mai 2012, 18:23

Plaan on doonoriks osta üks Renault Clio.Mootori viskan kunagi tulevikus oma masinale.Ja äkki sobib armatuur kh.
See masin siis:
http://www.nettiauto.com/renault/clio/4593924" onclick="window.open(this.href);return false;

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Renault 5 GTE - 1990 - Vuchmann

Postitus Postitas siimp » 08 Mai 2012, 22:05

vuchmann kirjutas:Plaan on doonoriks osta üks Renault Clio.Mootori viskan kunagi tulevikus oma masinale.Ja äkki sobib armatuur kh.
See masin siis:
http://www.nettiauto.com/renault/clio/4593924" onclick="window.open(this.href);return false;
Neid 1.8 100kw Clio`sid on eestis väga vähe. Võibolla 3-4tk, seega soovitan ühte tükki jätta, kuna need juba päris hinnas. Parem ja lihtsam on sellele Renault 5`le ikkagi volvo 1,7 turbo leida.
Üks 1.8 Clio (Williamsi välimusega - sinine, kuldsete velgedega) oli vahepeal Eestis ka müügis päris soodsa hinnaga (mingi 1000 € vist), aga ei tea, kas sai müüdud.

vuchmann
Huviline
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 14 Nov 2010, 19:59
Minu Renault: Renault 5 GTE
Asukoht: Finlandia

Re: Renault 5 GTE - 1990 - Vuchmann

Postitus Postitas vuchmann » 03 Juun 2012, 23:36

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 4AWIKS6ZQs" onclick="window.open(this.href);return false;

Nii asi siis jh niikaugel,et sain auto kätte lõpuks.Ilus sile ja välimus on väga viis :D
Hetkel vaevavad süüteprobleemid.Minu arvates on viga pöörete anduri lugejas,mis loeb pöördeid hoorattalt.Säde on kuidagi imelik ja vahepeal kaob üldse ära.Muud asjad on lihtalt vahetatud uute juppide vastu.Järgmisena vahetan selle jubina ära.
Muidu auto käib ja sõidab kuidagi :D
Paremini kui ennem.Mootorile tehti ülemise otsa remont.Kaande 4 uut klappi,lihvimine uued tihendid kõik jne.


Ostan pöörete luheja anduri,mis loeb pöördeid hoorattalt.Kui keegi teab,kust saab paluks kirjutada mulle.

vuchmann
Huviline
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 14 Nov 2010, 19:59
Minu Renault: Renault 5 GTE
Asukoht: Finlandia

Re: Renault 5 GTE - 1990 - Vuchmann

Postitus Postitas vuchmann » 05 Juun 2012, 17:19

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Renault 5 GTE - 1990 - Vuchmann

Postitus Postitas siimp » 05 Juun 2012, 18:10

Päris hea näeb välja! Jätka samas vaimus. Suuremat velge veel ja siis päris maasikas!

vuchmann
Huviline
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 14 Nov 2010, 19:59
Minu Renault: Renault 5 GTE
Asukoht: Finlandia

Re: Renault 5 GTE - 1990 - Vuchmann

Postitus Postitas vuchmann » 05 Juun 2012, 18:21

siimp kirjutas:Päris hea näeb välja! Jätka samas vaimus. Suuremat velge veel ja siis päris maasikas!
VElgesid otsin ikka.Tahaks randiga midagi saada.Aga keskauk on paljudel väiksem kui mul.Udutuled pean ka veel tellima.Ja siis tahaks järgmisena sisu ilusamaks teha ;)

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Renault 5 GTE - 1990 - Vuchmann

Postitus Postitas siimp » 05 Juun 2012, 18:58

Keskava saad alati lasta suuremaks treida, peaasi, et offset õige oleks. :good:
Ise panin Clio I alla Civicu veljed.

vuchmann
Huviline
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 14 Nov 2010, 19:59
Minu Renault: Renault 5 GTE
Asukoht: Finlandia

Re: Renault 5 GTE - 1990 - Vuchmann

Postitus Postitas vuchmann » 24 Juun 2012, 16:49

Kui palju peab olema kütusesurve tyhikäigul?

omrek
Huviline
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 30 Okt 2011, 08:35

Re: Renault 5 GTE - 1990 - Vuchmann

Postitus Postitas omrek » 25 Juun 2012, 09:58

vuchmann kirjutas:Kui palju peab olema kütusesurve tyhikäigul?

ma just hiljuti soetasin endale Renault 19 1.8 16klapiga 101kw ja sama jama, jõudu pole nii palju kui peaks, aga ma avasatasin et kütterõhu regulaator pihustilati otsas on kinni kiilunud, ehk mitte tilkagi kütet ei jõudnud tagasivoolu, tänu sellele arvatavasti kütterõhk ja segu liiga suur ja rikas ja sellest tingitud ka jõu kadu. mul oli ka et järsult gaasi vajutades poos kinni, peaaegu et suri välja, madalatel pööretel oli jõudu ca sama palju kui mu 1.6 golfil, kõrgematel pööretel pealt 5000 hakkas paremini liikuma kuid ikka mitte päris 101kw vääriliselt. aga seoses selle clio ostuga, kui siiski plaanid ellu viia siis võid mootori võtta ja kõik ülejäänu ostan ma sult ära, mul seesama mootor olemas mida sa tahad 16v

atomik
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 7
Liitunud: 27 Apr 2012, 10:23
Minu Renault: renault 5

Re: Renault 5 GTE - 1990 - Vuchmann

Postitus Postitas atomik » 27 Juun 2012, 20:38

See clio on minu käes juba.Topin seda tehnikat oma viiele,aga ülejäävad jupid müün maha küll.

Suletud