Millise jubinaga on tegu 1,8 16v mootor?

Üldised probleemid ning näpunäited
Vasta
ruut
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 4
Liitunud: 05 Sept 2011, 01:20

Millise jubinaga on tegu 1,8 16v mootor?

Postitus Postitas ruut » 23 Okt 2014, 15:53

"Sugulane maalt" küsib abi. Tunnistab, et on (lääne)autokauge inimene ja mina ta kirjeldusest aru ei saa, millise sõlmega tal probleem on.
Laguna II, 2002a ja 1,8l mootor.
Väidetavalt esineb käivitusprobleeme (vahel läheb esimesest paugust, vahel käia aku tühjaks) ning tühikäigul on müra mootori ülemises pooles. Pööretel ei pidavat häirivaid kõrvalisi helisi olema. Viis remonditöökotta, seal näidati talle (pildilt), et nukkvõlli rihmaratta külge kinnitub rihmarattast veidi väiksem hu**oobina, mis pidavat töötama õlisurvega. See pidavat logisema ja tahtvat vahetust. Omanik ütles, et pildi pealt meenutas käigukasti sünkronisaatorit.

Aitaks teda hea meelega uue detaili otsimisel aga pole enam omal sellist autot, mille pealt vaadata, millega tegu. Ei tule ette ka, et mis sinna rihmaratta külge võiks kinnituda. Ehk sai keegi ülalolnud segasest kirjeldusest midagi sotti ja oskab mulle detaili nimetuse öelda.

tanelll
Huviline
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 11 Juul 2010, 11:26
Minu Renault: clio II 1,5 dci
Asukoht: Paide

Re: Millise jubinaga on tegu 1,8 16v mootor?

Postitus Postitas tanelll » 27 Okt 2014, 09:57

Päris kindel pole, aga tegemist on muutuva klapijaotusega-BMW on selle nimeks Vanos
Varuosad prantslastele, tel. 5658808

ruut
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 4
Liitunud: 05 Sept 2011, 01:20

Re: Millise jubinaga on tegu 1,8 16v mootor?

Postitus Postitas ruut » 11 Nov 2014, 22:56

Pole vahepeal olnud aega probleemiga tegeleda. Jõudsin ka ise eelnevalt järeldusele, et tegu peaks olema nn "dephaser pulley"-ga. Varuosakood on 82 00 782 671.
Kõige odavam koht, mis on silma jäänud, kus seda rihmaratast pakutakse on türklaste renaultech.com leht. On keegi sealt lehelt midagi ostnud, kuidas kogemused?

R

Vasta