AC ekraani tuled

Üldised probleemid ning näpunäited
Vasta
kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

AC ekraani tuled

Postitus Postitas kmo » 07 Apr 2012, 23:39

Probleem Laguna II masinal, kuid võimalik, et see pole vaid Laguna II mure, seep. postitan siia. Mure selles, et kliima ekraan käitub kummaliselt - kord toimib nagu peab, siis toimub nö revers (tumedalt põlevad kõik need tuled (LCD pikslid), mis ei peaks põlema ning heledamalt kumavad need näidud, mis peaksid põlema - kui näiteks ventilatsioonil on 8 (?) astet ja ventilatsioon töötab n. 3. astmel, siis heledalt kumavad 3 alumist 'pulka', kuid 5 ülemist pulka on tumedad), vahepeal põlevad ekraani kõik tuled tumedalt (kõik tuled, mis ekraani põleda saavad, ka põlevad). Kliima ise töötab tõrgeteta, probleeme pole, mure vaid ekraaniga. Ja see ei ole taustavalgustuse mure, tasutavalgustusega on kõik korras. On netis kohti, kus müüakse uut LCD ekraani (~70 EUR, ehk siis vahetada saaks kliimabloki ekraani), kasutatud kliima-ploki saaks ~40 EUR eest. Pole hullupööra kallis, kuid teab keegi - ehk saab selle lahendada samalihtsalt kui taustavalgustuse mure (vt. http://club-renault.ee/foorum/viewtopic.php?f=47&t=1014" onclick="window.open(this.href);return false;)?
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: AC ekraani tuled

Postitus Postitas olev » 08 Apr 2012, 13:26

Soovitan mitte tormata.
Kui sul on õues seisev auto, siis võid igasugu üllatuste osaliseks saada.
Ühendus ekraanile käib läbi juhtiva kummiriba, enne kui nokkima hakkad
looda kuivemale ajale. Niiskus tuuldub välja ja kõik saab korda.

Et kui sul ikka garaazi pole. Kui pole, siis jäta tagumine aken 5mm irvakile terveks
talveks. Meil on kuiva aega heal juhul 4 kuud aastas.

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Re: AC ekraani tuled

Postitus Postitas kmo » 10 Apr 2012, 12:03

olev kirjutas:Soovitan mitte tormata. [...] looda kuivemale ajale. Niiskus tuuldub välja ja kõik saab korda.
Ok, jään jaanipäeva ootama : )
olev kirjutas:Kui [garaazi ] pole, siis jäta tagumine aken 5mm irvakile terveks talveks.
Ma võin küll eksida, kuid minu auto lükkab peale uste lukku klõpsimist kõik aknad, mis kogemata lahti, üles kinni. Soovitusel on jumet, kuid siis ei saaks auto uksi lukku panna (kui autol on elektrilised aknad). Või peaks mingi takistuse akna vahele lükkama, mis ei laseks aknal kinni minna. Mis ei oleks vist ka hea. Kui aknad 'vändaga' üles-alla liiguvad, siis saab muidugi akna lahti jätta.
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Re: AC ekraani tuled

Postitus Postitas kmo » 25 Juul 2012, 18:18

kmo kirjutas:
olev kirjutas:Soovitan mitte tormata. [...] looda kuivemale ajale. Niiskus tuuldub välja ja kõik saab korda.
Ok, jään jaanipäeva ootama : )
Nii, mis siis sellest asjast saanud on? Ootamine tasus end ära, sest millalgi siis, kui ilmad soojaks läksid, võitsin ühel päeval kliimaploki välja, lammutasin teda veidi ka lahti ja panin 'kuivama'. Õues pingi peal 'kuivas', päike otse peale ei paistnud. Mõne tunni pärast panin kokku ja omale kohale tagasi. Taustavalgus põleb nii nagu peab. Ilmselt oligi niiskus kuskil sees : ) Tänud, Olev.
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

Vasta