Kuidas auto õlitaset õigesti kontrollida?

Üldised probleemid ning näpunäited
Vasta
Rain
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 301
Liitunud: 14 Jaan 2010, 00:18
Minu Renault: Grand Scenic 2010
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Kuidas auto õlitaset õigesti kontrollida?

Postitus Postitas Rain » 16 Mär 2010, 14:33

See, et iga töötav mootor, sealhulgas ka uus mootor nö. võtab õli, on täiesti normaalne nähtus. Teatud õlikulu on isegi vajalik, et tagada kolvigrupi normaalne määrimine ning vältida liigset kulumist. Kuidas aga õli nivood õigel viisil jälgida?

1. Enne õlitaseme kontrollimist seiska sooja auto mootor ja lase sellel mõned minutid seista. Jälgi, et auto asetseks sirgel horisontaalsel pinnal, mitte kaldu.

2. Õlinivoo mõõtmiseks kasutatakse mootori küljes asetsevat õlivarrast. Õlinivoo peab olema alumise ja ülemise piiri vahel (osadel varrastel on ka märgitud nivoo sooja ja külma mootori korral). Lisaks mõõtevardale on paljudel uuematel autodel ka liigmadala nivoo hoiatustuli.

3. Varda välja tõmbamisel ei õnnestu kohe õlinivood mõõta, sest varras on üleni õline ja vajab puhastamist. Teise mõõtmisega peaks aga juba igati selge olema, kas ja kui palju on vaja orienteeruvalt õli lisada.

4. Kui õlinivoo on alumise märgi lähedal või lausa alla selle, siis on kindlasti vaja õli juurde lisada. Peale valada on soovitav umbes ½ liitri kaupa ja siis nivood (jälle mõne minuti möödudes) uuesti kontrollida.

5. Tuleb jälgida, et õlinivoo ei ületaks ülemist piiri, kuna liigkõrge nivoo korral hakkab õli läbi karterituulutuse sattuma mittesoovitavatesse kohtadesse. Samuti kipub liiga kõrge taseme puhul õli vahtu minema ja õlikulu järsult suurenema.

6. Kui õli on alla miinimumi, siis ei saa õlivõttur õli karterist kätte ja mootor jääb määrimata.

Kontrollige kindlasti õlinivood enne pikemat sõitu ja korra isegi iga ca. 1000 km jooksul. Kui selgub et mootor võtab õli rohkem, tuleks kontrollida koguni sagedamini.
CLUB RENAULT - Eesti Renault Klubi
http://club-renault.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

tarmo
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 4
Liitunud: 05 Juun 2010, 12:32

Re: Kuidas auto õlitaset õigesti kontrollida?

Postitus Postitas tarmo » 05 Juun 2010, 12:35

Ma suutsin oma Megane 2 õlivarda katki murda (plastik miski oli) ja nüüd jälgin ainult elektroonilist õlitaseme näidikut.
Kui usaldusväärne see näitaja on ?
Ei raatsi kohe esindusest 700+ krooniga õlivarrast ostma minna.

andres500
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 64
Liitunud: 03 Mai 2010, 21:15
Minu Renault: 2*Espace II
Asukoht: Tartu

Re: Kuidas auto õlitaset õigesti kontrollida?

Postitus Postitas andres500 » 06 Juun 2010, 11:07

Talvel oli probleeme, kuid kui mootor üles soojenes oli näit õige. Oma kogemusest oskan öelda, et töötab. Ka mina murdsin oma varda nii ära, et varda tihend läks katki (õli hakkas välja pritsima) - tuli see kallis varras osta.

Kasutaja avatar
Space
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 172
Liitunud: 22 Jaan 2022, 15:54
Minu Renault: Renault

Re: Kuidas auto õlitaset õigesti kontrollida?

Postitus Postitas Space » 30 Jaan 2022, 19:03

Espacil käivitamisel kuvab 6 või 7 ruutu, kui alla kolme peaks näitama siis vist viimane aeg õli juurde lisada ?
Siiamaani saanud korraliste, 10000 km (tehas lubab 15000 km), õlivahetustega hakkama.
Espace IV 2,2dci

Vasta