Kliima ei puhu juhile sooja

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
Vasta
tammekas15
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 22
Liitunud: 19 Nov 2015, 21:31

Kliima ei puhu juhile sooja

Postitus Postitas tammekas15 » 08 Dets 2015, 18:26

Kliima puhub sooja ainult körval istujale. Juhile puhub külma. Lülitan automaat süsteemi välja ja ei muutu midagi. Ainult külma öhku. Enne läks soojaks kiirelt ja korralikult Aga nüüd järsku keset söitu hakkas külma puhuma.. Jahutusvedelik on normis. Oskab ehk keegi öelda mis viga vöib olla

bls
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 5
Liitunud: 19 Juun 2014, 16:47
Minu Renault: Laguna II
Asukoht: Saue

Re: Kliima ei puhu juhile sooja

Postitus Postitas bls » 26 Dets 2015, 18:55

Mul sama probleem, kuigi ma vist tean, milles viga.

Viga seisneb sooja/külma õhu klappide mootoris, ehk siis mixing motor, nagu uk foorumid seda nimetavad.

siinkohal sooviks teada, et kus see mootor asub? Kisuks maha, puhastaks, vaataks mis viga, kui vaja, vahetaks välja.

'Eelmisel aastal käisin diagnostis, sama probleemiga, siis aparaat ütles, et see mootor vigane, aga peale vea "kustutamist", hakkas tööle. Seetõttu rohkem sellega ei tegelenud.

Nüüd enne jõule hakkas sama kepp, ei viitsi daignosti ka enam minna, kisuks mootori maha, kui keegi targem ütleks, kus see asub? :)

simson
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 9
Liitunud: 24 Mai 2015, 23:40
Minu Renault: Vel Satis
Asukoht: Rapla

Re: Kliima ei puhu juhile sooja

Postitus Postitas simson » 27 Dets 2015, 01:28

Vel Satisel oli sama häda, viga oli õhuklappe liigutavas mootoris. Üks juhi pool, teine kõrvalistuja pool. Vel Satisel asuvad need õhukorpuse küljes kohe jala kõrval, kui autos istuda. Minu probleem kadus, kui vahetasin need mootorid omavahel ringi. Loodan, et on abi.

tammekas15
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 22
Liitunud: 19 Nov 2015, 21:31

Re: Kliima ei puhu juhile sooja

Postitus Postitas tammekas15 » 09 Jaan 2016, 12:42

Minul vea kustutamisest abi polnud. Ütles ka diagnostika et left mixing motor circuit.

[ Postitatud mobiililt ]

tammekas15
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 22
Liitunud: 19 Nov 2015, 21:31

Re: Kliima ei puhu juhile sooja

Postitus Postitas tammekas15 » 10 Jaan 2016, 09:58

üKeegi oskab öelda kus see mootor lagunal ollla vöib siis ma otsisin sealt jalgade juurest. kohe ei hakanud nagu silma.. palju lammutama peab et ligi pääseda

bls
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 5
Liitunud: 19 Juun 2014, 16:47
Minu Renault: Laguna II
Asukoht: Saue

Re: Kliima ei puhu juhile sooja

Postitus Postitas bls » 10 Jaan 2016, 22:22

Omajagu, seal on mingi metallist plaat, selle pead ära võtma, siis saad ligi. Käsikaudu muidugi, otseselt näha pole, kui just esiistet välja ei viska ja siis ise sinna pikali.
Mul tegi diagnostika jällegi asja korda. kustutasime vead mälust ära ja mootorid hakkasid tööle. Vahepeal mõtlesime, et võibolla kliima paneel ise jamab, et tekib salvestab mingi vea mällu ja ongi jälle kõik. Igatahes edu lammutamisel!

tammekas15
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 22
Liitunud: 19 Nov 2015, 21:31

Re: Kliima ei puhu juhile sooja

Postitus Postitas tammekas15 » 27 Jaan 2016, 21:21

Autot lammutama ei hakanud. vötsin aku maha kuna liig lühikeste söitudega oli tühjaks saanud. Laadisin täis panin peale tagasi ja vot näed imet. Ka kliima hakkas tööle. huvitav on see lihtsalt et diagnostikas vea kustutamine ei aidanud aga nüüd aku maha vötmine aitas

Vasta