Laguna II sooja õhu probleem

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
Vasta
bls
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 5
Liitunud: 19 Juun 2014, 16:47
Minu Renault: Laguna II
Asukoht: Saue

Laguna II sooja õhu probleem

Postitus Postitas bls » 07 Okt 2014, 19:11

Tere!
Laguna -02, 1.8L

Hakkas päevapealt, ei hakka sooja puhuma, isegi siis, kui mootor täiesti töösoe. Keerates mõlemad nupud 26 kraadini, hakkab tulema kuuma õhku ja mingi aja pärast keerates 22 peale tagasi, hakkab ka siis tulema. Lugesin välismaised foorumeid, seal räägiti mingist andurist, niiskuse vms omast. Samuti räägiti salongifiltri vahetusest, kuigi ma ei usu.(ei tohiks must olla, suvel sai vaadatud)
Kuigi välistempi andur on nahkas, ei usu, et see mõjutab seda.

On kellegil mingeid ideid?

cavari24
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 26 Sept 2012, 14:10

Re: Laguna II sooja õhu probleem

Postitus Postitas cavari24 » 10 Okt 2014, 00:04

vaata Clipiga sisemise temperatuuri andur. Kui see näitab ntks 25 kraadi, muidugi puhub külm õhk ka juhul, kui tablool on 24 kraadi. Ja veel - külma ja sooja õhuvoolude segamisklapi mootor on ka nõrk koht. keera regulaatori ja vaata, kas see üldse töötab või mitte.

bls
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 5
Liitunud: 19 Juun 2014, 16:47
Minu Renault: Laguna II
Asukoht: Saue

Re: Laguna II sooja õhu probleem

Postitus Postitas bls » 10 Okt 2014, 09:52

Tallinnas mõnda head kohta, kus saaks lasta Clipiga vaadata? Esindust ei taha nuumata. Vahetan täna salongifiltri ära, kuskil kirjutati, et viga võib ka selles olla.

Ükspäev lasin kohapeal mingi 1,5h käia, alguses muidugi 26 kraadi ja kui hakkas sooja tulema, keerasin 22 peale ja edasi toimis ilusti, ei mingeid tõrkeid, aknale, jalgadele, näkku vms puhumised ka toimivad.

Kus see mootor peaks põrisema, mida kuulata?

bls
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 5
Liitunud: 19 Juun 2014, 16:47
Minu Renault: Laguna II
Asukoht: Saue

Re: Laguna II sooja õhu probleem

Postitus Postitas bls » 23 Okt 2014, 21:25

Pole veel diagnosti jõudnud, aga lugesin veebi, siis räägivad ikka sellest eveporator sensor-st. Kus see täpsemalt asub? Kõrvalistuja jalgade juurest võtsin plastikud ära, ei leia sellist kohta, võibolla ei oska ka otsida. Panen paar pilti.
Pilt

Pilt

Võtaks raisa küljest, puhastaks, võibolla hakkab toimima.

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Laguna II sooja õhu probleem

Postitus Postitas MavaCX » 19 Nov 2014, 17:14

Mina ikka vahetaks selle välistemperatuuri anduri ära, usun küll et selles on asi. Vt. juhipoolset peeglit, võib seal asuda...
Evaporaator sensor võib asuda kusagil armatuuris või laes oleva peegli kohal (lugemistuled jne.) kus on mingi võre või "tühi auk", kaetud ribidega...
Pilt
V6 RENAULT

Vasta