Clio II, vesi tuleb salongipuhurist salongi

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
Vasta
harry
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 10 Okt 2012, 21:39

Clio II, vesi tuleb salongipuhurist salongi

Postitus Postitas harry » 10 Okt 2012, 21:51

Tervist Renault huvilised :)

Ostsin hiljuti ühe nutuse kuid lootusrikka Clio, 2002 aasta 1.2. Autol oli pikajaline probleem veega salongis. Uurisin pikalt, et mis teised räägivad. Eesti lehtedelt ma paraku mitte midagi ei leidnud, kuid välismaa foorumid rääkisid eriti palju just katuseluugiga seonduvatest probleemidest. Luuki mul ei ole, seega otsisin edasi. Räägiti ka palju, kuidas uste sisse tuleb ja pagasiruumi. Mis muidugi on veidikene hirmutav, kuna auto ei tundu eriti veekindel olevat :D

Kuna ma midagi netist ei leinud, mis võiks aidata. Siis kiskusin auto seest tühjaks ja pistsin voolikut auto peale. Siis oli pilt selge, et vesi ilmub sisse salongipuhuri süsteemi juurest. Seega jätkasin uurmist ning kiskusin klaasipuhastajad ja katteplastikud maha. Lootes, et äkki on mingid väljavoolu torustikud umbes ja suure koguse vee korral, imub kusagilt edasi.. Torustik on puhas ja toimib, kuid mind paneb imestama üks suhteliselt imelik viga Clio juures. Nimelt, vasakul ja paremal pool on sellised vee kogumise kohad, koos äravooluga. Aga keskelt ei ole ümar ehk ta ei suuna vett kõrvale, vaid kogub sinna soendussüsteemi lohku vett.. Ning nagu ma aru saan, siis sealt lohust ei lähe vesi enam kusagil ning voolab salongi.

Kindlasti on minu konkreetne probleem seotud sellega, et mingi tihend on läbi. Kuid siiski paneb mõtlema, et miks see lohk sinna jäeti ja kas tõesti sinna kogunenud vesi kaob ära ainult hoogsamates kurvides, kui ta kõrvale uhutakse?! Ning ok, et see lohk seal on, siis juhipool olev võre, kust õhk sisse pääseb, on osaliselt selle lohu kohal..ehk kui vihma sajab, siis ta sajab lohu peale.

Nüüd muidugi tagasi mure juurde. Et kas kellegil ei ole sellist kogemust mõne Clioga olnud juba. Millised oleksid soovitused? Ma silmaga nägin, et seal oleks nagu üks polt puudu, kuid enamasti kahtlustan mingit tihendit. Ehk siis arvatavasti tuleks kogu süsteem lahti võtta, puhastada ning silikooniga korralikult kinni lasta. Kuid, kas seal keskmises lohus ei ole mingit äravoolu lahendust tehtud, kusagil, kuhu silm ei ulatu?

Muidu Renault on tore auto, ettevõttes on meil Scenic, Thalia, kaks Traficut ja siis minu Clio. Töökindlad ja asjalikud autod :)

Ette tänades,
Harry

Vasta