Megane 1,4 70kw 2000 mootor jätab vahele

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
Vasta
pax_mees
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 1
Liitunud: 01 Juul 2012, 12:07

Megane 1,4 70kw 2000 mootor jätab vahele

Postitus Postitas pax_mees » 01 Juul 2012, 12:38

Tere.

Olen uustulnuk ja pisut hädas pealkirjas nimetatud isendiga(Megane 1,4 70kw 2000.a.). Nimelt ei taha masin käia, jätab vahele. Eriti ilmneb antud viga just külma mootoriga, samas tuleb ette ka sooja mootoriga. Paned masina käima siis nagu poleks ühte silindrit, lased masina pöördesse, siis kuskil 3000rpm juures hakkab nagu korralikult käima ja on kõik silindrid järel...viga ilmnes peale seda, kui summuti pooleks vajus ja väljalaskes kollektori ning pükste vahelt läbi hakkas peksma heitgaase. Kuna masin hetkel remondijärgus ja summuti alles korda tegemata ning ka tihend väljalaskes vahetamata, siis kas võib näiteks viga olla selles, et külma mootoriga ei anna lamda õiget infot ja seetõttu mootor puterdab. Süütepoole on proovitud vahetada ja küünlaid ka, see ei muutnud midagi.
On keegi ehk midagi sarnast läbi elanud ja oskab anda soovitusi mida vaadata või kontrollida koduste vahenditega. Kuna masin remondijärgus siis sõita ei kannata hetkel kuhugi, et diagnostikat teha.

Mell
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 06 Juul 2012, 17:27

Re: Megane 1,4 70kw 2000 mootor jätab vahele

Postitus Postitas Mell » 12 Juul 2012, 00:09

Arvan, et peaksid katalüsaatorit kontrollima.Kui kat. on umbes siis mootor võib sellist jama teha. Lamda kohta niipalju, et ta hakkab tööle alles siis kui mootor on saavutanud töötemperatuuri ja antud juhul ma selle vea välistaksin.

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Megane 1,4 70kw 2000 mootor jätab vahele

Postitus Postitas olev » 12 Juul 2012, 16:09

Mell kirjutas:Arvan, et peaksid katalüsaatorit kontrollima.Kui kat. on umbes siis mootor võib sellist jama teha. Lamda kohta niipalju, et ta hakkab tööle alles siis kui mootor on saavutanud töötemperatuuri ja antud juhul ma selle vea välistaksin.
Loogiline.
Mul topiti kunagi sumpsi banaan, tunnused olid ülalkirjeldatuga üpris sarnased.

Vasta