Megane ei käivitu külmalt

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
Vasta
jorss26
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 17
Liitunud: 20 Okt 2012, 00:14

Megane ei käivitu külmalt

Postitus Postitas jorss26 » 01 Okt 2013, 00:11

Mure selles,et Megane 2005a 1,5 dci ei käivitu enam hommikuti,suveilmadega polnud probleeme,aga nüüd on nii,et kui kaardi sisse panen ja start nuppu vajutan ,siis laseb umbes üheks sekundiks eelsüüdet ja kohe hakkab ketrama ja käima ei lähe.Millest alustada või mida-kuidas kontrollida?pole diislitega tegemist olnud.

zafari
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 85
Liitunud: 26 Mai 2013, 22:46

Re: Megane ei käivitu külmalt

Postitus Postitas zafari » 01 Okt 2013, 08:01

eelsüüteküünlad ja pihustid tasuks enne talve üle kontrollida. Kütusefilter ka.
Megane Expression 3dr 2006 RS-Replica

jorss26
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 17
Liitunud: 20 Okt 2012, 00:14

Re: Megane ei käivitu külmalt

Postitus Postitas jorss26 » 11 Dets 2013, 00:03

nüüd on probleem veel suurem,eelsüüteküünlad on kontrollitud,filter vahetatud,no ei käivitu külmalt,diagnost ütles et vist on ikkagi üks pihusti läbi.Tõmmates läheb kohe käima ja soojast peast pole mingit probleemi,kui umbes üle 3-4 tunni juba seisab(õues või garaasis) enam nupust ei käivitu?Oskab keegi soovitada Lõuna Eestis remondikohta,kes viitsiks sellega tegeleda,diagnost kus käisin lõi korraks arvuti külge ja ütles,et remont läheb umbes 1000-1300 euri maksma,siis parem juba mädanegu maha kui niipalju maksab korda tegemine.

cavari24
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 26 Sept 2012, 14:10

Re: Megane ei käivitu külmalt

Postitus Postitas cavari24 » 11 Dets 2013, 02:27

Kontrolli enne, kas pihustiklapp on läbi või ei. Ostad u. 2 meetri läbipaistva vooliku, sisemine läbimõõt 4mm ja lõikad 50 sm juppideks. Asetad neid pihustite peale (tagavoolu voolikute asemel). Hoiad vertikaalselt, sõber vajutab süütenuppu (starter töötab 5sek, aga autot ei tohi käima panna ehk tegutse, kui mootor külm on). Kui mingi voolikus on rohkem, kui 10 sm diislikütust, pihusti on läbi. Tellid atoy.ee-st uus klapp ( ainult originaal), delphi kütusefilter ja uus vaskseib ja vahetad klappi. Pihusti keeratakse kokku momendiga 40 nm. Aga - HOIA TÖÖKOHT PUHTAKS -see on kriitiline!
Eelarve umbes 150 eur.
Kui ise ei julge, võta pihusti maha ja anna remontida näiteks test-remile. Nad kontrollivad ka üle, ja, kui on vaja, kirjutavad sulle uus kood. PS. Hinda ei tea.

[ Postitatud mobiililt ]

Safrane
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 140
Liitunud: 15 Sept 2013, 10:19

Re: Megane ei käivitu külmalt

Postitus Postitas Safrane » 12 Dets 2013, 08:59

Ma ei tea, mis töökoda see selliseid numbreid sulle pakkus? Tundub kuidagi müstiline. Kuigi ei tea, mõni ehk arvab, et kui sõidab renooga, siis ilmselt on loll ja naiivne ning on nõus maksma kõiki numbreid mis me küsime.
1 varjant on pihustite pesu teha.. vb aitab, aga kui ei aita, siis on üks 200eurine miinus.
Teiseks pihustite kummirõngad üle vaadata, kas peavad või ei.
Ning peale seda ilmselt on pihustite vahetus, aga kui ma AMG mersu pihustid sain 50euri tükk, siis ega nad sul 2 korda kallimad ikka ei ole.. pluss siis vahetus.. :)

Muidugi, võid mulle ps -i panna oma vin koodi ja tehnilised andmed, võin uurida, mis hinnaga ma varuosi saan sulle. :)
OSTAN Põllumaad ja Metsa ÜLE KOGU EESTI piiramatus koguses! Haritud ja harimata, hoolitsetud ja hoolitsemata. Ei otsi kiirmüügi hinnaga, vaid täiesti reaalse turuhinnaga! Hea võimalus oma seisev maa rahaks vahetada. Raha kuni 7 päevaga kätte! Info PS!

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Megane ei käivitu külmalt

Postitus Postitas tipm » 12 Dets 2013, 20:34

Safrane kirjutas:Ma ei tea, mis töökoda see selliseid numbreid sulle pakkus? Tundub kuidagi müstiline. Kuigi ei tea, mõni ehk arvab, et kui sõidab renooga, siis ilmselt on loll ja naiivne ning on nõus maksma kõiki numbreid mis me küsime.
1 varjant on pihustite pesu teha.. vb aitab, aga kui ei aita, siis on üks 200eurine miinus.
Teiseks pihustite kummirõngad üle vaadata, kas peavad või ei.
Ning peale seda ilmselt on pihustite vahetus, aga kui ma AMG mersu pihustid sain 50euri tükk, siis ega nad sul 2 korda kallimad ikka ei ole.. pluss siis vahetus.. :)

Muidugi, võid mulle ps -i panna oma vin koodi ja tehnilised andmed, võin uurida, mis hinnaga ma varuosi saan sulle. :)
Tõsine pläma... :s
Kui sa ei märganud, käib siin ikkagi jutt diiselmootorist. Diisli pohustitel ei ole ühtegi kummirõngast ja neid sa juba ei pese, AMG-mootor on ottomootor, mille pihustid võivad tõesti maksta 50€, diiselmootori common-raili pihusti algab sellest viiekordse hinnaga.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

jorss26
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 17
Liitunud: 20 Okt 2012, 00:14

Re: Megane ei käivitu külmalt

Postitus Postitas jorss26 » 17 Dets 2013, 00:24

uue pihusti tükihinnaks öeldi 400 euri,remont läheks maksma 200.- tk pluss pumba kontroll,garantiid antaks 3-5 kuud,kokkuvõttes tehti hinnapakkumine 1000-1300 euri oleneb nö töömahust.samas tuttav uuris ka Lätist ja Poolast,sealt saaks 200.- tk pihusti.

Kasutaja avatar
risto00
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 283
Liitunud: 13 Aug 2010, 21:59
Minu Renault: Trafic '17, Safrane '97
Asukoht: Kilingi-Nõmme, Pärnumaa
Kontakt:

Re: Megane ei käivitu külmalt

Postitus Postitas risto00 » 17 Dets 2013, 06:33

Kuidas kasutatud varuosaga on? On üldse saadaval ja on mõtet panna külge? Huvi pärast võiks saata päringu http://www.paring.ee kaudu laiali, sealt ehk pakutakse midagi.
When a young man stares into space, they call it thinking
When an old man stares into space, they call him senile

Vasta