Niiskus Megane'i esilaternas

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
deadmouse
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 36
Liitunud: 08 Juun 2010, 16:21
Minu Renault: Megane Grandtour 1,4 (2005)
Asukoht: Pärnu, Toronto

Niiskus Megane'i esilaternas

Postitus Postitas deadmouse » 08 Juun 2010, 16:33

Probleem selline, et Megane II parempoolsesse esilaternasse plastkatte alla koguneb niiskus. Kuivade ja soojade ilmadega kaob ära, peale vihma või pesu tuleb tagasi. Teise laternaga probleemi pole. Mida teha, mida kontrollida? Lampe olen alati käinud vahetamas esinduses ja ei tahaks uskuda, et nad on mingi tihendi või katte unustanud tagasi panna. Kas kellelgi on olnud samalaadset jama?
Mégane

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Niiskus Megane'i esilaternas

Postitus Postitas siimp » 08 Juun 2010, 16:49

deadmouse kirjutas:Probleem selline, et Megane II parempoolsesse esilaternasse plastkatte alla koguneb niiskus. Kuivade ja soojade ilmadega kaob ära, peale vihma või pesu tuleb tagasi. Teise laternaga probleemi pole. Mida teha, mida kontrollida? Lampe olen alati käinud vahetamas esinduses ja ei tahaks uskuda, et nad on mingi tihendi või katte unustanud tagasi panna. Kas kellelgi on olnud samalaadset jama?
Oli kunagi sarnane probleem ühe teise automargiga. Seal väsis nimelt tuleklaasi tihend lihtsalt ära. Lahendusena võtsin tuleklaasi eest ja liimisin klaasiliimi kasutades tagasi, peale seda enam niiskust klaasi taha ei kogunenud. Ühel tuttaval oli mikromõra plastikust (mõnedel masinatel plastikust, mõnedel klaasist) esitule katte sees ja temal ei aidanud muu kui uue tule paigaldamine. Muidugi võid vaadata tagumised pirni pesade katted üle, äkki saab see niiskus kuidagi sealt sisse.

Kasutaja avatar
deadmouse
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 36
Liitunud: 08 Juun 2010, 16:21
Minu Renault: Megane Grandtour 1,4 (2005)
Asukoht: Pärnu, Toronto

Re: Niiskus Megane'i esilaternas

Postitus Postitas deadmouse » 08 Juun 2010, 19:06

Tänud, siimp. Uurisin üle tule plastkatte, pragusid ei tuvastanud. Ka tagumised katted paistavad kenasti paigas olevat (sai manuaalgi välja otsitud). Panin esimese hooga homseks ABC-sse aja kinni, eks siis paistab, mis edasi. Praegu on igatahes laterna klaasi taga ühes nurgas lausa tilgad. Täna jäi linnas silma üks uuemapoolne Audi, millel oli üks tuli täpselt samas seisus.
Mégane

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Niiskus Megane'i esilaternas

Postitus Postitas siimp » 08 Juun 2010, 19:43

deadmouse kirjutas:Tänud, slimp. Uurisin üle tule plastkatte, pragusid ei tuvastanud. Ka tagumised katted paistavad kenasti paigas olevat (sai manuaalgi välja otsitud). Panin esimese hooga homseks ABC-sse aja kinni, eks siis paistab, mis edasi. Praegu on igatahes laterna klaasi taga ühes nurgas lausa tilgad. Täna jäi linnas silma üks uuemapoolne Audi, millel oli üks tuli täpselt samas seisus.
Eelpool mainitud automargiks oli ka minul Audi :D
Aga kui ABC-s käidud, siis ole hea ja püüa siin ka rääkida, et milles viga täpsemalt oli. Teistel võib tulevikus sarnane probleem esineda.

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Niiskus Megane'i esilaternas

Postitus Postitas MavaCX » 08 Juun 2010, 20:59

Arvatavasti soovitavad esinduse mehed uut laternat, kuid mina arvan, et see viga just laternaklaasi ja lambikorpuse vahele tekkinud mõras...Mainisid ju, et peale vihmasadu(autopesu?) on klaas tagant udune ning kuiva ilmaga jälle kõik korras! Soovitan latern maha võtta (selleks ei pea esindusse minema, peaks olema ise ka ära võetav!) ja siis kogu klaasiserva ja laternakorpuse vahe mõne puhastusvahendiga puhtaks teha (ära unusta, et plastik on aldis sulama atsetooniga kokku puutudes!) ja siis näiteks musta värvi silikooniga terve vahe aeglaselt ära täita. Soovitan kasutada niiskuskindlat silikooni, sellist mis ka välitingimustes vastu peab. Lased ära kuivada ning siis saad ka lambi tagasi panna...
Ise sain nii suunatule niiskutihedaks ning "udu ja vesi" kadusid ära. Soovitan soojalt enne talve see töö ära teha, muidu kaunis kurvad tulemused...
Pilt
V6 RENAULT

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Niiskus Megane'i esilaternas

Postitus Postitas tipm » 08 Juun 2010, 21:54

Tule saab ainult peale stange eemaldamist kätte, ja sellega päris igaüks hakkama ei saa.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Niiskus Megane'i esilaternas

Postitus Postitas MavaCX » 09 Juun 2010, 22:04

Mina olen omal, VelSatisel ilma stange eemaldamiseta esitule lahti saanud, kuid jah kõik juhendid ütlevad, et võta stange maha ja siis...
Pilt
V6 RENAULT

Kasutaja avatar
deadmouse
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 36
Liitunud: 08 Juun 2010, 16:21
Minu Renault: Megane Grandtour 1,4 (2005)
Asukoht: Pärnu, Toronto

Re: Niiskus Megane'i esilaternas

Postitus Postitas deadmouse » 10 Juun 2010, 11:44

Eile käisin Pärnus Pereautos ja tule sisemus kuivatati ära. Teenindaja ütles, et teeme esialgu kuivaks ja vaatame mõnda aega; kui niiskus ikka tagasi tuleb, siis tuleb latern maha võtta ja tihendama hakata. Arvas, et ehk on niiskus sattunud tule korpusesse viimati lampe vahetades ja püsib seal; lambi soojuse toimel vesi aurustub ja seistes või jaheda ilmaga kondenseerub tagasi klaasi pinnale. Vaatame, mis saab; seni püsib igatahes kuivana, kuigi öösel sadas vihma.

Meeldiv oli see, et selle töö eest ei küsitud raha, kuigi auto oli ligi poolteist tundi töökojas sees. Aga arvata on, et kui probleem tagasi tuleb, siis ootab ees suurem töö ja enam nii kergelt ei pääse.
Mégane

Kasutaja avatar
deadmouse
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 36
Liitunud: 08 Juun 2010, 16:21
Minu Renault: Megane Grandtour 1,4 (2005)
Asukoht: Pärnu, Toronto

Re: Niiskus Megane'i esilaternas

Postitus Postitas deadmouse » 31 Aug 2010, 22:47

Pisut värskendust sellele vanemale teemale. Probleem ei kadunud kuhugi; soojade ja kuivade ilmadega oli kõik normis, aga pühapäeva õhtul vaatas taas vastu selline pilt:

Pilt

Pärnu Pereauto poisid pusisid paar tundi ja (vähemalt esialgu) on lamp jälle kena ja kuiv. Olevat tihendanud kõik servad, kuhu ilma tuld maha võtmata ligi pääses. 500.- krooni läks maksma. Loodan, ehk jääb püsima seekord.
Mégane

Vasta