Renault Scenic II armatuur pime

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
Vasta
tiivaz76
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 04 Juul 2010, 23:42
Minu Renault: Scenic
Asukoht: Viimsi

Renault Scenic II armatuur pime

Postitus Postitas tiivaz76 » 27 Juul 2010, 20:08

Tere, probleem selline, et Renault Scenic II (2005.a.) armatuuris kustusid kõik tuled ning ei kostu enam ka ühtegi piiksu (s.h suunatulede heli ja turvavööta sõitmise hoiatusheli). Kaitsmed on kõik üle kontrollitud ja seal viga ei ole. Asi algas sellega umbes nädal tagasi, et kostusid sisinad kusagilt armatuurist ning aegajalt olid n.ö elektrikatkestused - s.t armatuuri tuled kustusid korraks ja siis läksid uuesti tagasi põlema (see nullis kella ja mõned muud näidud).

Kas on kellelgi olnud samasugune probleem või kuulnud midagi sellest? Milles võiks olla asi? Kas viga on kellas endas, ajus või milleski muus? :?:

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Renault Scenic II armatuur pime

Postitus Postitas tipm » 27 Juul 2010, 21:09

See jama on Scenicutel tavaline, viga selles, et kellad lihtsalt põlevad läbi, aitab väljavahetus. Ei ole kuulnud, et keegi suudaks seda remontida... uus maksab kindalsti üle 10 kilo nii, et jama lugu... :s
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

Dixi
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 4
Liitunud: 30 Juul 2010, 16:14

Re: Renault Scenic II armatuur pime

Postitus Postitas Dixi » 30 Juul 2010, 16:15

Need blokid on üldjuhul remonditavad. kui huvi võta ühendust.5057820

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Renault Scenic II armatuur pime

Postitus Postitas tipm » 30 Juul 2010, 18:52

Üldjuhul on näidikute plokkidel tegemist külmjoodetega kuid mitte sellel plokil, seal on tegemist hoopiski keerulisema veaga...
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

tiivaz76
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 04 Juul 2010, 23:42
Minu Renault: Scenic
Asukoht: Viimsi

Re: Renault Scenic II armatuur pime

Postitus Postitas tiivaz76 » 01 Aug 2010, 18:28

Kui kindel see on, et kelladeblokk läbi on? Niipalju, kui uurinud olen, siis on selle vahetus päris kallis lõbu, tahaks enne kindel olla, et asi on ikka selles. Äkki keegi tahaks korraks anda proovida oma näidikuteblokki (ise olen Tallinna ümbrusest)? :) Siis saaks olla kindel, et viga selles. Siis prooviks seda remontida ja kui see ei õnnestu, siis saaks tellida uue eBayst - seal on neid kaks varianti, üks neist naviga (3a garantii), mida mul pole, ja teine tavaline (1a garantii). Hind on neil sama, 150 naela. :)

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Renault Scenic II armatuur pime

Postitus Postitas tipm » 01 Aug 2010, 20:47

Kindel saab olla ainult kahes asjas...(maksud ja surm).
Muidugi oleks hea mõne teise auto kellasid proovida, kuid teise auto kellade proovimisega väike jama, et kui teistel kelladel on läbisõit väiksem kui sinu autol, siis peale süüte sisselülitamist kirjutab auto automaatselt need teised kellad üle.
Kui saad uued kellad 150 naelaga, siis mina kaua ei mõtleks vaid telliks juba ära.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

tiivaz76
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 04 Juul 2010, 23:42
Minu Renault: Scenic
Asukoht: Viimsi

Re: Renault Scenic II armatuur pime

Postitus Postitas tiivaz76 » 08 Aug 2010, 10:35

Tänu Dixi-le sain oma probleemile lahenduse :D Tegi mu kelladebloki korda väga kiiresti ja sain ka garantii. Soovitan :cool: :good:

IvarL
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 12
Liitunud: 27 Apr 2010, 16:09
Minu Renault: Renault Scenic II 2003 1,6
Asukoht: Harjumaa

Re: Renault Scenic II armatuur pime

Postitus Postitas IvarL » 18 Okt 2010, 14:46

Tundub et see on vältimatu ja mastaapne probleem, mida mõnel pool lahendatakse üsna mõistlikult.

Suurbritannias on võtnud tootja? või esindaja (dealer?) vea eest teatud vastutuse, tagades et üle 3a vanuse Renault Sceninc II displei asendatakse ja remondi maksumus piirdub 100£'ga (1800kr). Kes on maksnud rohkem, saab enammakstud raha tagasi.

http://www.renault.co.uk/about/category ... splay.aspx

Eesti ühes margiesinduses pakuti minuteada lahenduseks uut displeid u 13 000kr või selle garantiita remonti ca 3000kr eest. Mõistan et teenindus oma raha eest remontida ei jaksa kuid vea mastaapsuse ja olulisuse ning rem kõrge hinna tõttu üllatab et tootja kõiki autosid vahetuseks tagasi kutsunud ei ole.

Teiste klientide kogemusi?
Teiste riikide kogemusi?

jheinsar
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 31 Okt 2010, 02:47

Re: Renault Scenic II armatuur pime

Postitus Postitas jheinsar » 31 Okt 2010, 03:10

Jah, UK Renault foorumis on sellest probleemist kirjatatud juba 2007.a-st.
http://www.renaultforums.co.uk/showthread.php?t=26054

Tegemist väga laialdase tüüpveaga, millest on eraldi videolõigu teinud ka BBC Watchdog:
http://www.bbc.co.uk/blogs/watchdog/200 ... nic_r.html

Olen oma autol pidevalt hinge senini hinge kinni hoidnud.

See, et margiesindused tahavad selle eest 13 000kr saada - see on lihtsalt äri tegemine Eesti moodi :) Mina oleks ükskord jäänud nendele hambusse elektriakna hoovastikuga - taheti pähe määrida 7000kr eest kogu hoovastik, kuigi viga oli ühes plastikjubinas (mis oli ka tüüpviga), mille originaalvaruosa sai paari kaupa osta u 150 kr eest. Selle kohta sain ka infot UK Renault foorumist.

Seega, hoidke enne esindusse minemist silmad ja kõrvad ikka lahti. UK foorum on minu arust päris hea.

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Renault Scenic II armatuur pime

Postitus Postitas tipm » 31 Okt 2010, 15:36

jheinsar kirjutas:Jah, UK Renault foorumis on sellest probleemist kirjatatud juba 2007.a-st.
http://www.renaultforums.co.uk/showthread.php?t=26054

Tegemist väga laialdase tüüpveaga, millest on eraldi videolõigu teinud ka BBC Watchdog:
http://www.bbc.co.uk/blogs/watchdog/200 ... nic_r.html

Olen oma autol pidevalt hinge senini hinge kinni hoidnud.

See, et margiesindused tahavad selle eest 13 000kr saada - see on lihtsalt äri tegemine Eesti moodi :) Mina oleks ükskord jäänud nendele hambusse elektriakna hoovastikuga - taheti pähe määrida 7000kr eest kogu hoovastik, kuigi viga oli ühes plastikjubinas (mis oli ka tüüpviga), mille originaalvaruosa sai paari kaupa osta u 150 kr eest. Selle kohta sain ka infot UK Renault foorumist.

Seega, hoidke enne esindusse minemist silmad ja kõrvad ikka lahti. UK foorum on minu arust päris hea.
Kulla mees, miks sa kirud esindust, oli aeg mil ei olnud võimalik aknatõstukitele neid plastikjubinaid tellida ja siis ei olnudki muud varjanti kui uus tõstuk paigaldada. Ma pakun, et sa sõtsid pikalt ilma töötava aknata kuna ei raatsinud uut tõstukit osta ja millalgi avastasid kuskilt, et neid jubinaid on võimalik eraldi tellida, siis kohe hakkasid esinduse poole näpuga näitama, et kuradi vargad. Mis puutub näidiku plokki siis esinduses ei hakata seda remontima, sest remonditud detailile on väga riskantne garantiid anda, nii, et kõige õigem ongi uus plokk panna kuna esindus peab oma tööle kindla garantii tagama.
Mis puutub esindustesse, siis kõik kiruvad neid aga kui auto pe... läheb ja mööda nuragataguseid kohti teda vedades ikka korda ei saa siis viiakse esindusse ja plaks korras. Ja ikka kirute.
Mehed, jätke nende esinduste kirumine, nad on omamoodi klass ja seal ei tehta sitast saia vaid si.. asendatakse saiaga.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

jheinsar
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 31 Okt 2010, 02:47

Re: Renault Scenic II armatuur pime

Postitus Postitas jheinsar » 31 Okt 2010, 20:54

Oh jah... ma kõikidele märkustele ei jõua reageerida... aga need esiakna hoovastiku jubinad. Sain teada tootekoodid ja kui nende järgi küsisin, siis olid kohe olemas. Päringute vahe oli 1 nädal.

Kui mul need jubinad juba olemas olid, siis testisin seda ka teise esinduse peal. Jutt oli sama - tuleb osta kogu hoovastik. Võibolla kunagi tõesti neid jubinaid ei olnud, kuid minu näitel puhul oli tegemist sulaselge tarbija petukatsega - teati küll milles probleem, aga soovitati kümneid kordi kallimat lahendust.

Teatud tööde jaoks on esindus omal kohal, selles ei kahtlegi. Aga kõike juttu ei maksa uskuda, mida esindusest räägitakse. Aga ma rohkem ei jätka, kuna nagu ma aru saan, siis tipmi puhul on tegemist kerge esinduse austajaga ja selles osas lähevad meie hoiakud kahjuks lahku.

freaksmart
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 24 Okt 2011, 11:23

Re: Renault Scenic II armatuur pime

Postitus Postitas freaksmart » 23 Nov 2011, 11:02

Endal juhtus sama mure.

Eestis teostab Johnson Controls elektroonika (näidikud ja juhtmoodulid) remonti täiesti ametlikult, tšekiga ning aastase garantiiga OÜ Dialab (http://www.dialab.ee" onclick="window.open(this.href);return false;). Scenic II näidikute paneeli remont maksab seal 160 eurot.

Kui aga see hind tudub kallis olevat, ning olete nõus tegema remonti ilma garantiita kuid odavamalt, siis minule parandas paneeli elektroonika remondiga tegelev tuttav kes asub Tallinnas. Tema andmed - Igor 53918961 (räägib vaid vene keeles). Hinnaks oli minu puhul 80 eurot, samuti väga mõistlik hind.

Neile, kes käib tihti Peterburgis, Moskvas, Minskis (kõik need linnad ei asu kaugel) jne, on valiku võimalus veel suurem. Siin leiate andmeid remondi võimaluste kohta nendes ja teistes linnades:

http://www.renault-club.ru/showthread.php?t=16971" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.club-renault.ru/forum/Panel- ... t6224.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jutt on parandatud, kui kirjutaja soovib oma selgitusi jagada siis vastaku kasutaja Dixi postitusele. Moderaator.

Dixi
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 4
Liitunud: 30 Juul 2010, 16:14

Re: Renault Scenic II armatuur pime

Postitus Postitas Dixi » 18 Sept 2015, 15:13

Kas Sa vastutad ka oma sõnade eest?
Kõigil minu tehtud töödel on garantii olnud, ja ka ametlikult maksmisega ja tseki väljastamisega pole probleemi olnud.

Dixi
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 4
Liitunud: 30 Juul 2010, 16:14

Re: Renault Scenic II armatuur pime

Postitus Postitas Dixi » 21 Sept 2015, 23:16

Paistab, et sm. freaksmart ei ilmuta soovi oma valesid kommenteerida.
Pahaseks sai ta ilmselt selle peale, et ma ei olnud huvitatud talle selgitama, kuidas ta iseseisvalt saaks oma auto näidikutebloki ilma vaeva nägemata korda teha, ja pärast foorumis rääkida, kui tark ja osav ta on.
Mis puutub arve väljastamisse, siis soovis see sm, et arve peal oleks sülearvuti remont. Ilmselt sooviga see näidikubloki remont tööandjal lasta kinni maksta.

Zorru82
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 11
Liitunud: 10 Aug 2013, 00:02

Re: Renault Scenic II armatuur pime

Postitus Postitas Zorru82 » 22 Dets 2015, 23:22

Üks hilinenud sekkumine, aga varem lihtsalt polnud nii sobivas konditsioonis, et meenuks selle foorumi kasutajanimi ja kood, mis olid samuti tehtud mitte just standardkonditsioonis. Mis ma tahtsin öelda, on see, et ühinen samuti nende inimeste arvamusega, et see ametliku renaulti esindaja/teeninduse jutt kellaploki feilimise puhul on ikka täielik overkill. Kui ise maadlesin sama probleemiga siis jäi esindusest kõrvu mingi summa mis pigem küündis sinna tuhande euro kui ~100 poole. Ise proovisin likvideerida seda viga internetis saadaval olevate õpetuste järgi, nipet-näpet ülejootes mõned kohad, aga see kõik toimis lühikest aega, kuni pikema sõiduni, kuumenemiseni. Oli/on ka ebays müügil terve repair kit, aga see ikka paras ports pulikaid ja minu jootmis-skillid on nagu nad on, seega... muidugi ma tellisin selle kiti!. (vedelevad tänini kuskil sahtlis) Asi päädis sellega, et juba paar päev hiljem oli saadaval uk ebays terve kellaplokk ~70 naelaga! Ja selle ma ka tellisin, ega kahetsenud, tegu oli 2014 aastal valmistatud isendiga, vähemalt kleepekas seal taga väitis sedasi. Läbisõitu oli sellel 15k. Toimib tänini.

Vasta