Megane 2005 käivitumisprobleem

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
deadmouse
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 36
Liitunud: 08 Juun 2010, 16:21
Minu Renault: Megane Grandtour 1,4 (2005)
Asukoht: Pärnu, Toronto

Megane 2005 käivitumisprobleem

Postitus Postitas deadmouse » 27 Sept 2010, 09:51

Tere,

Nädal algas ebameeldiva üllatusega - kaks päeva seisnud auto keeldus hommikul käivitumast. Starter vedas imeliku klõbinaga, nagu ei hambuks korralikult ja libiseks üle. Neljandal katsel mootor siiski käivitus, aga töötas ebaühtlaselt ja mootoris oli terav metalne heli. Jätsin hirmuga mootori seisma ja kuna oli kiire, siis olin juba valmis end naise auto peale möllima. Otsustasin korra siiski veel proovida oma autot käivituda, seekord läks ilusti käima ja kolksuv heli oli kadunud. 20km töölesõitu sujus igasuguste probleemideta. Proovisin hetk tagasi külma mootorit uuesti käivitada - kõik oli normaalne.

Ilmselt peaksin teenindusse sõitma, aga mis muret neile kurta, kui kõik toimib? Mitte ei oska arvata, millest see hommikune probleem võis olla põhjustatud. Kaks päeva autot ei käivitanud ja iseenesest tekkis selline jama. Igatahes see metalne plagin oli üsna hirmuäratav. On kellelgi ideid, mis probleemiga võis tegemist olla ja mida lasta teenindusel kontrollida?

Tänud ette kommentaaride ja mõtete eest!
Mégane

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Megane 2005 käivitumisprobleem

Postitus Postitas tipm » 27 Sept 2010, 20:27

Kui jutt oleks 1,6-sest mootorist siis ütleksin päris julgelt, et viga on nukkvõlli otsarattas.
Kuid siin räägitakse vist 1,4-sest mootorist millel minu mäletamist mööda puudub muutuva geomeetriaga nukkvõll, st. nukkvõlli otsaratas ei rikne.
Võiks siiski täpsustada mootorit.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

Kasutaja avatar
deadmouse
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 36
Liitunud: 08 Juun 2010, 16:21
Minu Renault: Megane Grandtour 1,4 (2005)
Asukoht: Pärnu, Toronto

Re: Megane 2005 käivitumisprobleem

Postitus Postitas deadmouse » 28 Sept 2010, 09:40

Mootor on tõepoolest 1,4 (72kW). Pärast eilset ehmatust on seni kõik kenasti toiminud, mootor käivitub nagu tavaliselt ja mingit võõrast heli pole kuulda.
Mégane

Vasta