Scenic II autom.(2005) käivitamine start nupust

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
Vasta
saller
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 6
Liitunud: 21 Veebr 2011, 19:23

Scenic II autom.(2005) käivitamine start nupust

Postitus Postitas saller » 21 Veebr 2011, 19:44

Tervist klubirahvas , Küsin kiirelt ja konkreetselt.
Start nuppu vajutades ja sõrme peal hoides lülitub starter vaid sekundiks nii külmalt, soojalt jne,
Kuidas saaks pikemalt käiata? , sest praeguse külmaga ei pruugi sellest hetkelülitusest kasu olla,
Isegi kui käima ei taha minna siis paar-kolm sekundit võiks starterit ikka lülitada järele.(aku ok)
Youtube´s ka videoklipp , kus starterit laseb kõva mitu sekundit aga minu omal mitte raisk.
http://www.youtube.com/watch?v=mj0x8knOCaw" onclick="window.open(this.href);return false;

Milles viga , mida peaks kontrollima, vahetama, remontima?

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Scenic II autom.(2005) käivitamine start nupust

Postitus Postitas tipm » 21 Veebr 2011, 21:42

Starterit peaks ikkagi järgi hoidma niikaua, kuni auto käivitub, milles viga, ei oska öelda, hetkel.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

saller
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 6
Liitunud: 21 Veebr 2011, 19:23

Re: Scenic II autom.(2005) käivitamine start nupust

Postitus Postitas saller » 21 Veebr 2011, 21:51

Selge siis, üritan uurida lähemalt mingi aeg ja netist ka inffi otsida,
ei tea kas diagnostika abc motorsis annaks tulemust?

divex
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 42
Liitunud: 08 Juun 2010, 18:31

Re: Scenic II autom.(2005) käivitamine start nupust

Postitus Postitas divex » 21 Veebr 2011, 23:34

Ei saagi hästi sinu jutust aru, et milles probleem. Muidu ju nii, et kui vajutad START nupule, siis kõigepealt võtab ju eelsoojendusküünlad taha, mida näeb ka armatuuris põleva tulena. Seejärel siis hakkab starterit kerima kuni käivitub. Kas sul on midagi teisiti-kerib sekundi starterit, aga ei käivita? Diagnostika peaks muidugi kõik hädad ara näitama. Kas mittekäivitumisel ka mingi veateate annab? Või ehk starteriga probleem?

saller
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 6
Liitunud: 21 Veebr 2011, 19:23

Re: Scenic II autom.(2005) käivitamine start nupust

Postitus Postitas saller » 22 Veebr 2011, 09:37

Autol bensiinimootor ja ma võin start nuppu tahes kaua all hoida aga lülitub vaid hetkeks kui selle aja jooksul käivitub siis ok kui ei siis vajutan veel palju kordi.
Tahan teada ain´t milles viga, et ma pikemalt käiata ei saa?

9gtl
Renault kodanik
Renault kodanik
Postitusi: 100
Liitunud: 01 Juun 2010, 21:19
Minu Renault: Laguna 1.9dci 88kw 2003a.

Re: Scenic II autom.(2005) käivitamine start nupust

Postitus Postitas 9gtl » 22 Veebr 2011, 17:25

Starteri juhtimissüsteem on minuarust ikka automaatne st et kui start nuppu korra vajutad siis ülejäänud teeb juba auto ise. Nupu allhoidmisest ei ole midagi kasu, piisab ühekordsest vajutusest ja kui kõik korras siis auto käivitub. Pigem ikka viga juhtimissüsteemis, mingi andur annab näiteks infot et auto läks juba käima ja sellepärast starterit väga lühiajalisetl rakendataksegi. Kui elektrisekeemi ka pole käepärast siis ikka päris keeruline nuputada et milles täpselt probleem on. Kas esindused ei ole midagi tark soovitada osanud? Aku ei tundu küpse olevat? Süsteem ei lase ka siis käivitada kui aku suht nõrk, teeb samuti käuks ja kõik.
Prantsuse tehnika küüsis 1998 aastast

timmo
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 8
Liitunud: 12 Okt 2010, 21:19

Re: Scenic II autom.(2005) käivitamine start nupust

Postitus Postitas timmo » 11 Mär 2012, 12:37

Mul oli sarnane probleem, ja pohjuseks see, et aku juhtmed ei olnud korralikult kinnitatud. Selletagajarjel laks starteris mingi vidin labi ja remondi maksumuseks kujunes mul pealt maha votmise starteril mingisuguse voru vahetamise ja peale tagasi panekuga 2010 oktoobris 500eek

[ Postitatud mobiililt ]

Vasta