Espace 2 lisaõhk sisselaskes.

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
Vasta
rena
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 6
Liitunud: 25 Nov 2013, 06:40

Espace 2 lisaõhk sisselaskes.

Postitus Postitas rena » 25 Nov 2013, 07:03

Tere sai ka soetatud endale espace. Kõigele sai kaasa mootorivea mida remodnikohad ei oska ega tahagi välja selgitada. Algselt oli viga, et kuuma mootoriga ei saanud enam käima pidi ootama. vahetatud siis jagaja kaan rootor süütepool tühikäigumootor. Pärast termostaadi vahetust mootor ei kuumene enam nii probleem kadus. Nüüd külmemate ilmadega aga külm mootor ei taha käima jääda peab nii kolm korda startima, siis jääb käima. Kohe gaasi andes sureb välja. Segu kah kuidagi rikas tundub selle haisu ja suitsu järgi. Kas keegi oskab seletada kuidas lisaõhk sisselaskes (mida kahtlustas viimane remondikoht) suudab sellist peavalu mootoris teha.

kris282
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 133
Liitunud: 30 Mai 2010, 20:12
Minu Renault: R25 V6 Turbo
Asukoht: Lõuna rajoonid

Re: Espace 2 lisaõhk sisselaskes.

Postitus Postitas kris282 » 25 Nov 2013, 17:51

Mootori tööks vajalikud andurid kõik korras?? Millise mootoriga tegu? Karpa või pritsega?
R 25 V6 Turbo
How hard can it be ?

rena
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 6
Liitunud: 25 Nov 2013, 06:40

Re: Espace 2 lisaõhk sisselaskes.

Postitus Postitas rena » 25 Nov 2013, 19:39

Mootor on 2,2i 81kw 1992 (J7T 772) Anduritest on uued: Jahutisvedelikuandur, õhulugeja, kütusesurve regulaator. Teisi andureid nagu: väntvölliandur MAPsensor, on testitud lahtiühendamisega ja siis ei taha üldse töötada. Kui lambda lahti ühendada läks teinekord pöörded paremaks aga sama viga sees. Täna lasin quickstarti igale poole ja ei täheldanud kuskil pöörete muutust. Kahtlustan veel, et äkki rihm on valesti. Õlikorgi vötsin ära siis seal tundub nagu bensiiniaurud klapikamrikaane all. Klapikambriaan kah kuidagi õline. Ei jaga seda tuuutuse süsteemi.

kris282
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 133
Liitunud: 30 Mai 2010, 20:12
Minu Renault: R25 V6 Turbo
Asukoht: Lõuna rajoonid

Re: Espace 2 lisaõhk sisselaskes.

Postitus Postitas kris282 » 26 Nov 2013, 12:39

Veakoodid loetud muidu? Lambda kindlasti korras? Lambda võiks küll selliseid asju korraldada. On ta vahetatud või vana?
K.
R 25 V6 Turbo
How hard can it be ?

rena
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 6
Liitunud: 25 Nov 2013, 06:40

Re: Espace 2 lisaõhk sisselaskes.

Postitus Postitas rena » 26 Nov 2013, 18:18

Veakoode raske lugeda sellel. 1992 aasta ja saab ligi aind mingi vana pistikuga (renix systeem). Lamda vana aga proovisin ka uuega, sama käivitusprobleem. Panin vana tagasi.

kris282
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 133
Liitunud: 30 Mai 2010, 20:12
Minu Renault: R25 V6 Turbo
Asukoht: Lõuna rajoonid

Re: Espace 2 lisaõhk sisselaskes.

Postitus Postitas kris282 » 26 Nov 2013, 18:26

No kurja. Ja soojalt käib ilusti, pole kütuse lõhna ega midagi? Kompresioon korras?
Mul käitb üks sakslane samamoodi, peaaegu . Külmast peast ei taha hästi käima minna, sinine taga ( bensiini lõhn) . Aga sellel olen ise lambda alt võtnud.
R 25 V6 Turbo
How hard can it be ?

rena
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 6
Liitunud: 25 Nov 2013, 06:40

Re: Espace 2 lisaõhk sisselaskes.

Postitus Postitas rena » 26 Nov 2013, 19:21

Tegelikult on segu vist koguaeg rikas :?: Kui veel see ülekuumenemise probleem oli siis ummikus seistes hakkas turtsuma ja ei tahtnud käia, kui välja suri, pidi 15 min ootama muidu oli mõtetu käiata akut tühjaks. käis ühes kohas remondis kus vana ütles, et radiaatori temperatuuri andur on tuksis ja mootor kuuméneb üle. Ka et, drosselklapi asendi andur võib vigane olla aga juppe ta ei leia, MAP anduri oli vanalt opelilt sinna pannud ja ütles et nüüd on parem.
SI :-x :-x AGI se parem oli, sama jätkus.

Vahetasin ise need andurid radika ja drosseli ja ei midagi.

Siis avastasin et termostaat on kinni. natukeseks ajaks mured murtud kuni nüüd külmemaga ei taha käivituda

rena
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 6
Liitunud: 25 Nov 2013, 06:40

Re: Espace 2 lisaõhk sisselaskes.

Postitus Postitas rena » 26 Nov 2013, 19:23


kris282
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 133
Liitunud: 30 Mai 2010, 20:12
Minu Renault: R25 V6 Turbo
Asukoht: Lõuna rajoonid

Re: Espace 2 lisaõhk sisselaskes.

Postitus Postitas kris282 » 26 Nov 2013, 21:49

Ma panustaks siis ikkagi lambdale. See "uus " mille panid oli korralik uus või no-name firma oma?
Kris.
R 25 V6 Turbo
How hard can it be ?

rena
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 6
Liitunud: 25 Nov 2013, 06:40

Re: Espace 2 lisaõhk sisselaskes.

Postitus Postitas rena » 26 Nov 2013, 23:04

See uus on noname ja vana on Bosh´i originaalosa. Kui ükskord proovisin võtta tühikäigumootori vahelt ära ja panin otse, siis ka Käivitus oli vist natuke raske algu,l aga ei pea mitu korda startima, kuidagi kõhlev mootor lihtsalt. Tühikäigul põõrded kõrged siis. Sõites oli tunda et mootor oleks nagu kahes reziimis vahel annab hoogu juurde vahel vötab maha, seda gaasipedaali asendit muutmata.

Läheb järgmine nädal ühte renault´idega tegelevasse remondikohta. Ehk sealt saab vastuse.

kris282
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 133
Liitunud: 30 Mai 2010, 20:12
Minu Renault: R25 V6 Turbo
Asukoht: Lõuna rajoonid

Re: Espace 2 lisaõhk sisselaskes.

Postitus Postitas kris282 » 26 Nov 2013, 23:28

Need uued noname osad võivad uuest peast pees olla juba. Kui proovida, siis ma otsiks töötava bosch-i anduri.
Tühikäigumootorist, muidu soojast peast tk. normaalne? Seda võid ju proovida brakecleaneriga pesta/puhastada.
Kris
R 25 V6 Turbo
How hard can it be ?

Vasta