Vel Satis elektroonika välja lülitamine talveks

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded muude, tänapäevaste "nimedega" mudelitega
Vasta
Mattik
Huviline
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 27 Okt 2011, 12:59

Vel Satis elektroonika välja lülitamine talveks

Postitus Postitas Mattik » 27 Okt 2011, 13:50

Autoks on Vel Satis 2005 aasta 2.2d. Sai suvel soetatud ja väga meeldib kohu see mugavus mis selles autos on aga talv on tulekul ja nüüd sooviks mõne asja ajust maha võtta et talvel mitte ära lõhkuda kuna juppe pole just eriti lihtne leida. Kuna auto seisab talvel õues siis sooviks maha võtta automaatse käsipiduri ja automaatselt paika minevad peeglid vastavalt juhile kuna kardan et võivad kinni jäätuda. Veel võtaks maha rehvirõhu andurid kuna talverehvid on teistel velgedel millel neid pole.
Alati on võimalus kuhugi töökotta minna ja lasta kellelgi teisel teha aga ma otsin praegu võimalust ise teha. Äkki on mõni renaulti omanik kes teeb nii ja saab mulle programmi soovitada mida selleks kasutada.
Kui ma autot valisin siis pikka aega otsisin chryslerit ja sobrasin sealsetes foorumites ja leidsin et mõnel mudelil on tegelikult ajus palju rohkem funktsioone kui algselt inimestele näidatakse. Kas Renaultidel ei ole selliseid peidetud funktioone mis vajavad eraldi aktiveerimist?

Matti

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Elektroonika välja lülitamine talveks

Postitus Postitas tipm » 27 Okt 2011, 20:45

Ise oman samuti Vel Satist. Rehvirõhu kontrollsüsteemi saab välja lülitada, samuti saab käsipiduri automaatset pealeminemist välja lülitada, enda autol tegin need asjad ära. Peegli mälude kohta ei oska öelada aga arvatavasti saab ka seda teha.
Kõikke neid asju saab teha ainult diagnostikaseadme abil. Ise oman sellist seadet kuna tegelen autode diagnostikaga.
Kui me mingile kokkuleppele saame võin sul need programmeerimised ära teha. Suhtleme PM kaudu edasi, kui huvi on.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Vel Satis elektroonika välja lülitamine talveks

Postitus Postitas MavaCX » 30 Nov 2011, 19:49

Tere

Omast kogemusest tean, et peeglite keeramine talvel veel probleeme tekitanud pole (3aastat). Olen vahetanud ühe rehvi ventiili, sest lakkas töötamast ja süsteemist olen välja lülitanud automaatse käsipiduri. Kuna andmeid muudetakse vaid läbi aju, siis selleks vaja diagnostika seadet. Peale esinduste on vähesed võimalused leida see õige seade, mis muudatusi teha lubab. Ise muuta pole võimalik, soovitan kontakteeruda eelkirjutajaga.
Pilt
V6 RENAULT

Vasta