Renaul Vel Satis 2002a ei käivitu

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded muude, tänapäevaste "nimedega" mudelitega
bailabaila
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 29 Mai 2011, 17:29

Renaul Vel Satis 2002a ei käivitu

Postitus Postitas bailabaila » 29 Mai 2011, 17:33

Sõitsin mööda teed kui järsku mootor seisab ja enam käima ei lähe. ja kutsusin service kohale see ütles et rihm puruks ja kõik mootoriga, võtsin kaane pealt maha rihm kõik asjad terved. käivitada laseb aint 2-3 sek

mootor on 3l disla

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Renaul Vel Satis 2002a ei käivitu

Postitus Postitas siimp » 29 Mai 2011, 18:00

Ma ei taha hästi uskuda, et see "service", kes kohal käis, niimoodi eksib. Kui mootoririhm puru, siis suhteliselt õhtul kõik jah. Vaata ikka hoolega üle, et mis rihma sa vaatad (äkki vaatad kliimarihma). Ei oska kahjuks paremat midagi rääkida ilma nägemata. Ei tea ka kus sa asud, aga kui Tallinnas asud, siis soovitan Hitehi meestega rääkida. Seal on päris pädevad inimesed ja peaksid oskama asjakohase diagnoosi su masinale panna.

bailabaila
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 29 Mai 2011, 17:29

Re: Renaul Vel Satis 2002a ei käivitu

Postitus Postitas bailabaila » 29 Mai 2011, 18:04

mootori rihme ei ole puru äsja on vahetatud koos vee pumbaga , aga mingi immo värk ei või olla vms ?

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Renaul Vel Satis 2002a ei käivitu

Postitus Postitas siimp » 29 Mai 2011, 18:09

Kõik võib olla, läbi interneti ei ole võimalik diagnoosi panna.
Igatahes kõige kindlam on minna esindusse ja diagnostika teha. Asjamehed panevad juhtme külge ja selle aasta auto peaks juba ära näitama, et mis talle ei meeldi.

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Renaul Vel Satis 2002a ei käivitu

Postitus Postitas MavaCX » 30 Mai 2011, 18:19

Aga kuidas akuga lood on?
bailabaila kirjutas:mootori rihme ei ole puru äsja on vahetatud koos vee pumbaga , aga mingi immo värk ei või olla vms ?
Pilt
V6 RENAULT

ranza
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 11
Liitunud: 01 Nov 2011, 22:19

Re: Renault Vel Satis 2002a ei käivitu 3.0 v6

Postitus Postitas ranza » 23 Aug 2012, 05:35

Ei hakanud uut teemat looma . Haakub ilusti eelolevaga .
Probleem lihtne- masin ei lähe käima . Raskused käivitamisel on autot vaevanud vist kogu aeg. Olen siiamaani "start" nuppu all hoidnud niikaua kui starter auto käima on vedanud ja pidanud seda normaalseks käitumiseks ja teinud nn. sundkäivitamist . Kuid starter pole kunagi käianud kauem kui 2 - 3 sek .
Viimane kord siis samamoodi 2-3 sek . kuid starter tegi vaid jou- jou . ja jäi vait. Peale seda hakkas tõmberelee tärisema ja armatuuris kõik tuled vilkuma , samas cd ja killma ja salongivalgustus ja kõik vilkus. Vilkumine ja tärin jätkub ka siis kui kaarti peasast eemaldada- Võtsin hetk mõtlemiseks ja vaatasin seda tulede möllu (pimedas kl22.00 oli seda erakordselt kaunis vaadata ja pälvis nii mõnegi möödasõitja tähelepanu) . Akku kees täiega ja ajas vahtu välja .Mul läks ca 4-6 min enne kui käepäraste /käte abiga suutsin akkujuhtme eemaldada, sest suure ähmi rapsimisega tõmbasin kapotikaane avamistrossi otsast lahti või puruks ja kapotikaas tuli ka avada "füüsiliselt" . Tänaseks on selge ,et viga ei ole akus ega starteris . Aku korralik ja laadijad käepärast võtta, on ka paar rendiakut millega sai proovitud . Starteri kruvisin auto alt maha ja täis aku pealt pööritad seda tõrgeteta ringi ca 4-5 minutit ,enne kui tõmberelee hakkab plõksuma. Ühendasin aku tagasi autosse ( starterit ei pannud ) ja vajutasin "starti" (hoidsin all) . Numbrid Voltmeetrin langesid 4,5 voldini ja teistkordsel proovimisel hakkasid jälle tuled vilkuma ja cd plõgisema . Lasin akul 15 min kosuda ja panin laadija juhtmed peale ja proovisin kolmandat korda "starti" koos laadimisega ( ikka hoidis nuppu 4-5 sek all ,sest ma arvasin ,et nii peabki käivitama ) Kõik tundus korras olevat ja kui starter oleks ka auto all olnud arvan ,et oleks ka käima läinud ja jäänud. Oskab keegi mainida mis asi autol otseühendusse võib minna ,et täis aku tühjeneb 2 sekundiga .

andres500
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 64
Liitunud: 03 Mai 2010, 21:15
Minu Renault: 2*Espace II
Asukoht: Tartu

Re: Renaul Vel Satis 2002a ei käivitu

Postitus Postitas andres500 » 23 Aug 2012, 20:01

Antud näidetes tundub, et aku ei ole siiski probleemide allikas. Kui pinge langeb süsteemis alla 9V, siis peab kuskil olema PROBLEEM! Minu kogemused piirduvad põhiliselt starteriga-isegi klõpsu ei tee :). On ette tulnud olukord, kus kindalaekas asunud nn emaplaat on tahtnud peaaegu põlema minna - otse akust tuleb nn emajuhe ning käib milegipärast üle "silla", millel pole mingit mõtet. On ette tulnud juhtum, kus autol kadus vool ära ja tuli tagasi, kadus uuesti ära, tuli uuesti tagasi - põhjus oli peale akut asunud mõranenud peakaitse (125A). Minul oli lihtne nende probleemide lahendamine - autoelektrik leidis kõik pingelangu põhjustanud kohad üle ning parandas vead. Edu probleemse koha leidmisel.

ranza
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 11
Liitunud: 01 Nov 2011, 22:19

Re: Renaul Vel Satis 2002a ei käivitu

Postitus Postitas ranza » 24 Aug 2012, 20:32

Lugesin selle laguna kaardipesa kohta antud linki . Seal mees väidab ,et probleem lahenes iseenesest .
Minul nii hästi ei lähe.

Täna siis jätkasin vel satise 3,0 vea otsingut - .( Mainin enne ära ,et aku millega proovin autot käima saada on uus 72 ah ja käivitusvool 680A ,muidu keegi veel arvab ,et ma siin läbi keedetud akuga nalja teen )
----- eelnevalt olin autol starteri juba maha kruvinud , ühendasin aku ja vajutasin "start" nuppu .Voltmeeter näitas hetkeks pinget alla 4,5V . Lasin nupust lahti ja aku hakkas taastuma .
Täna eemaldasin generaatori pealt juhtme ja proovisin uuest "start" nuppu .Voltmeeter näitas pinget hetkeks 10,4V ja taastus kohe . Kõik tuled mis peavad läksid põlema ja auto hakkas tegema oma korrapärast korrasoleku testi . Testi tegi edukalt lõpuni . Teiel ja kolmandal katsel ja nupu pikalt all hoides ei olnud mingeid voolu kadusid . Kruvisin generaatori maha ja käisin lasin spetsialistidel geneka üle vaadata spets stendis , kuna mul oli juhtumisi ka starter kaasas , siis visati sellele ka juhtmed külge .

................... Esimest korda elus tundsin ennast ebamugavalt , kui sain teada ,et midagi mul auto juures heas korras on . Seekord on põhjust taas rõõmustada . Genekas ja starter on sama heas korras kui uued . Viga ei ole neis.

Mida peaks järgmiseks Kontrollima ?

andres500
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 64
Liitunud: 03 Mai 2010, 21:15
Minu Renault: 2*Espace II
Asukoht: Tartu

Re: Renaul Vel Satis 2002a ei käivitu

Postitus Postitas andres500 » 24 Aug 2012, 21:41

No pane siis genekas ja starter peale tagasi võta järgmine jubin autolt maha. Minu meelest niimoodi probleemi jälile ei saa. Soovitan otsida mõni tunnustatud spetsialist seda probleemi lahendama. Raha läheb rohkem, aga aega jälle vähem :?: Edu.

ranza
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 11
Liitunud: 01 Nov 2011, 22:19

Re: Renaul Vel Satis 2002a ei käivitu

Postitus Postitas ranza » 25 Aug 2012, 00:13

Midagi tekitab starti andes lühist - see ei saa väike juhe olla ,sest aku tühjeneb 2-3 sekundiga ja väikesed juhtmed kärssaksid maha . Starter ja genekas on kontrollitud . Ma leidsin youtubest ühe lingi,mis annab aimu , kuidas vel satis käitub ,kui aku on piisavalt tühjaks saanud .
Minu juhtumis toimub vilkumine 4-5x kiiremini ja elekrtilisi vidinaid ,mis ennast sisse-välja lülitavad on rohkem.

Kuskilt foorumiosast leidsin ka sellise väljavõtte:
---------------Re: Tuled vilguvad
Postitas highway2hell » 13 Veebr 2011, 23:50

Villu kirjutas:
Mul sarnane küsimus, aga mul vilguvad kõik tuled autol, kaasaarvatud armatuuris ja koguaeg, mis võiks viga olla?
Pingeregulaator? Generaatori harjad?


Pingeregulaator jah, harjad on sellega komplektis. Endal sai just paar päeva tagasi ära vahetatud, harjad olid kulunud suht viimase piirini ja auto vilkus nagu jõulukuusk. Pärast vahetust on valgustus stabiilne olnud!
Päeval liikluses peamiselt kollase kiirabi VW Transporteriga - 112MEK. Andke ikka märku kui näete! :)---------------------

http://www.youtube.com/watch?v=04cMhg8b8Io" onclick="window.open(this.href);return false;

Keegi mainis siin 120 A peakaitsmest .Kus see asub ,ma vaataks järgi ja torgiks testriga ?

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Renaul Vel Satis 2002a ei käivitu

Postitus Postitas olev » 25 Aug 2012, 13:33

Vaata...kui sul on aku peal ja süüde sees, siis ju mingit nn lühist pole. Aga kõik auto olulisemad seadmed on pingestatud - geneka kahtlustamine oli täiesti alusetu. Lühis ilmub sul ju starteri vajutamise hetkel, ainus tarbija mis liitub ongi starter.
Starteri küljes on nn tõmberelee, kui sul tõepoolest on kuskil lühis, siis saab see olla vaid starteri mootoris või tõmberelees.
Releed tasuks uurida, lahti võtta ja sisse vaadata. Seal on kaks jämedat klemmi ja neid ühendav vasklätakas - need peavad korras olema, ei tohi puutuda mingilgi hetkel vastu metallist korpust, ühendav vaskplaat ei tohi puutuda vastu kinnitusvarrast.
Kui su starteri mähis on korras, siis tõmbereele vaid saabki lühist anda. Veel võib jama olla selles juhtmes,
mis annab tõmbereleele signaali peale(peenikene juhe), eks uuri seda ka, no et pole keresse hõõrunud. Kui
see peenikene oleks korpuses, oleks muidugi kohe suits taga ja peenike juhe aku pinget nii maha ei tiri.
Ma prooviksin veel starterit auto juhtmete otsas, aga oma kohalt maha krutituna. Korpuse peaks siis eraldi
juhtmega ühendama.

Eeldan siis, et sul tõepoolest lühisega tegemist on. Samas sul ju starter mahavõetuna töötas, eksole...lühist polnud.

On suur võimalus, et sul mootor ei liigu, starter on korras, aga mootorit liigutama pole võimeline. Siis
on tegemist "lühisega" läbi starteri, sest see ei pöörle - mootor ei lase. Ka starteri rootor võib nii meeletult
loksuda, et see kiilub end hammasvöö vahele kinni - vaata rootori puksid üle.
Mingit kaitset starteri ja aku vahel ei ole, juhe põrutab otse kohale.
Kui vastab tõele sinu väide, et starter ja aku on korras, siis vastab tõele minu väide - mootor on kannis :(
Andku jumal, et sa eksid.
Mis õli sul sees on, kas kast on automaat või manuaal ning kust ja millise testriga sa pinget mõõtsid?
Viimati muutis olev, 25 Aug 2012, 16:57, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Renaul Vel Satis 2002a ei käivitu

Postitus Postitas tipm » 25 Aug 2012, 16:53

Peale seda kui sa oled juba kõik releed ära lõhkunid, siis proovi mootori väntvõlli ringi keerata. Kui on manuaal, siis pane näiteks viies või kuues käik sisse ja proovi autot lükata, kui automaat, siis pead võtmega väntvõlli otsa plodist keerama. Seda teemat lugedes, tundub tõesti, et su autol on mootor kokku juuksnud.
Tundub, et olev on oma "kaardipesast" üle saanud ja räägib vahelduseks ka asjalikku juttu. :good:
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

ranza
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 11
Liitunud: 01 Nov 2011, 22:19

Re: Renaul Vel Satis 2002a ei käivitu

Postitus Postitas ranza » 26 Aug 2012, 11:37

Eile õhtul proovisin seda väntvõlli võtmega keerata . --- <kindluse mõttes keesasin kaks tiiru peale>. --Korras käib ringi.
Sain laenuks võimasama aku 100Ah/700A . Kruvisin starteri ja geneka tagasi . Ootasin kuni auto oma seaded paika seab ja vajutasin korraks "start" nuppu . Kapoti all aku pesa juures kuuldus mingi klõps , kuid auto ei käivitunud. Korraks läks millegipärast ventilaator tööle ja migagi veel aktiveerus . Siis tuli vaikus - Hakkas uuest eelsüüteküünlaid laadima ja ekraanile ilmus kiri ,et käivita.. Midagi lühisesse ei läinud ja voolud püsisid ja akut keetma ei hakanud. katsetasin nii 4-5 korda.

Proovisin siis ,seda sundkäivitust . "start" nuppu all hoides. starter käis ringi ja mootor läks tööle 2-3 sekundiga.
Pean tõdema huvitavat fakti. Kas jääb see 73a 680a aku nõrgaks või nõustun laguna mehe väitega ,et probleem lahenes iseenesest.

Keegi võiks kirjeldada , kus see relee asub , mis peaks auto korraks nupule vajutades käima vedama.

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Renaul Vel Satis 2002a ei käivitu

Postitus Postitas tipm » 26 Aug 2012, 17:04

ranza kirjutas:
Keegi võiks kirjeldada , kus see relee asub , mis peaks auto korraks nupule vajutades käima vedama.
Seda ei tee relee, juhtplokk. Viga on kaardipesas, kui käivitamiseks pead nuppu all hoidma.
Ära proovigi seda kuivatada... ;) see ei mõju, viga ei ole niiskuses.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Renaul Vel Satis 2002a ei käivitu

Postitus Postitas olev » 26 Aug 2012, 17:19

Sellist releed pole tõesti, tarkvaraline värk.

Kaardipesa ei puutu asjasse, veel vähem puutub asjasse niiskus.
Ära autot katuse alla aja ja ära ava aknaid.
Märg rätik autosse ja küll siis tööle hakkab.

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Renaul Vel Satis 2002a ei käivitu

Postitus Postitas tipm » 26 Aug 2012, 18:28

Või, et nüüd on liiga kuiv? Sul on selle niiskusega ikka mingi kompleks, ega sind lapsena uputada pole üritatud? :D Võibolla peaksid kuskilt abi otsima... :D
olev kirjutas: Märg rätik autosse ja küll siis tööle hakkab.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

ranza
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 11
Liitunud: 01 Nov 2011, 22:19

Re: Renaul Vel Satis 2002a ei käivitu

Postitus Postitas ranza » 13 Jaan 2013, 20:42

Piduri tuli armatutuurlauas hakkas vilkuma ja ekraanile ilmusid kirjad , mis teatasid pidurisüsteemiveast ja käsipduriga seonduvast peale ja mahaminekust ,mis viimaseks teatas ,et käsipidur ei ole aktiveeritud ja on välja lülitatud . Veendusin selles , sest neutraali peal suudan autot liigutada .
Käivitades starter veab ilusti ringi ja kui startsüsteem laseb relee lahti siis teatab jälle veast ja vilgutab kiiresti piduri märgutuld. Käiasin niimoodi aku tühjaks. Proovisin ka käsitsi seda automaatset käsipiduri kangi liigutada . Surinad käivad ja midagi liigub seal ,kuid kohe järgnevad veateated.
Hommikul -17 kraadi juures läks auto probleemideta tööle ja kasutasin seda nadu iga teinegi päev , kodust töölesõiduks ja tagasi tulles käisin sõbra juurest läbi . Väljas oli ca -8 kraadi ja Auto töötas kohapeal ca 1h , sest niikaua pidin pererahvast ootama. Hiljem enam autot käima ei saanud.
Kas automaatne käsipidurisüsteemi viga ei lase autot käivitada?
Või tuleb viga otsida mujalt. Kus need käsipiduri andurid asuvad ja mis seal täpselt suriseb , kui seda käsipiurikangi liigutada. Samas ma ei teagi kas käsipidur on esimestel või tagumistel ratastel ja mida ma seal kohapeal saaksin ette võtta ja probleemi lahendatud . Kuidagi narr tunne on hakata ka kevadet ootama ,et seal midagi üles sulaks või treilerit tellima.

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Renaul Vel Satis 2002a ei käivitu

Postitus Postitas tipm » 13 Jaan 2013, 22:48

Kui sa ei tea isegi seda milliseid rattaid peaks käsipidur pidurdma, kas arvad tõesti, et suudad ise seal kohapeal sellise auto nagu VelSatis korda teha, tule taevas appi. Lenda nüüd maa peale tagasi ja kutsu treiler, ega sa selle pärast "narr" ei ole - nii teevad paljud inimesed, selleks see teenus ongi.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

ranza
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 11
Liitunud: 01 Nov 2011, 22:19

Re: Renaul Vel Satis 2002a ei käivitu

Postitus Postitas ranza » 14 Jaan 2013, 00:16

Pole see vel satis nii püha lehm ,et kohe taevast peaks abi paluma ;) Ilmastikuolud olid tuulevaikne ja piisavalt külm ning seetõttu heitgaasid jäid pikaks ajaks auto alla ,mis võimaliku tekkiva kondentsi kohe jääks võis külmutada. Kuhugile käsipiduri parkimisandurite vahele . Auto töötas ca 1h kohapeal . Ja tegelikkuses pole vaja teha muud ,kui suts jääeemaldus aerosooli ja automaatne parkimissüsteem hakkab jälle toimima.
Mul on kolm küsimust .
Kas käsipidur on esimestel või tagumiste ratastel ?
Kas viga automaatses käsipiduri süsteemis on põhjus (üks võimalikest põhjustest) miks auto ei käivitu?
Kus need käsipiduri andurid asuvad ? ( ühe ma juba leidsin - see on käigukasti peal --> see vist tunneb ära , kui auto juba töötab ja käik sees ja reaalselt liikuma hakkab ja siis vabastab käsipiduri )

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Renaul Vel Satis 2002a ei käivitu

Postitus Postitas MavaCX » 14 Jaan 2013, 18:33

Täitsa lahe jutt..
Käsipidur on ikka tagumistel ratastel, muidu ta ei oleks käsipidur.
Käsipiduril ei ole mingeid andureid, on vaid elektriline juhtplokk mida juhib lüliti konsoolis (koos põhiarvutiga). Elektriline juhtplokk on tagasilla juures, millelt väljuvad kolm trossi- kaks ratastele ja üks keskonsooli, laekaplaadi alla. See on abivahendiks (ehk füüsiliseks) elektrilise juhtimise ajutiseks väljalülitamiseks. See käigukasti andur, see on põhipiduri andur...Käsipidur vabastatakse gaasipedaali anduri signaalist.
Minul juhtus sama asi, et käsipidur läks külmaga lolliks ja see vist ajas seal juhtplokkis ka midagi segi. Mällu on jäänud üks punane hoiatus, mida ilma vahetuseta ära kustutada ei saa. Võtsin automaatse käsipiduri maha ja hetkel toimib mureta. Aga olen aru saanud, et korralik aku pinge on nendel autodel väga määrav. Pidin ise aastase aku sarnase pideva voolukao tõttu uue vastu vahetama (77A/760Ah), hetkel mureta. Minu autol oli voolukadu esiuste lukkudes, need "surid lihtsalt ära". Ja käivitus sümptomid olid väga sarnased, kuid minul kadus see hoiatav pidurilambi tuli peale Clip-iga mälu kustutamist.
ranza kirjutas: Mul on kolm küsimust .
Kas käsipidur on esimestel või tagumiste ratastel ?
Kas viga automaatses käsipiduri süsteemis on põhjus (üks võimalikest põhjustest) miks auto ei käivitu?
Kus need käsipiduri andurid asuvad ? ( ühe ma juba leidsin - see on käigukasti peal --> see vist tunneb ära , kui auto juba töötab ja käik sees ja reaalselt liikuma hakkab ja siis vabastab käsipiduri )
Pilt
V6 RENAULT

Vasta