Kadjar

Renault ja Dacia uudised
Vasta
Margo
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 14
Liitunud: 19 Mär 2013, 09:32
Minu Renault: Mégane III Coupé Dynamique 110

Kadjar

Postitus Postitas Margo » 03 Veebr 2015, 14:00

Pilt

Renault esitleb 5. märtsil 2015 Genfi autonäitusel avalikkusele uut maasturit Kadjar, mis saabub müügile aasta lõpuks. Kadjar kuulub populaarsesse C-klassi linnamaasturite segmenti. Seni Renault'd samas klassis esindanud silmipimestavalt keskpärast Koleosi ei mainita Kadjari tutvustuses poole sõnagagi. Uue Kadjari klientidena nähakse aga Renault' seniseid kliente, kes otsivad midagi Mégane'ist ja Capturist etemat.

Kadjar on välja töötatud koostöös Nissaniga ja põhineb suuresti Qashqai 2014. aasta mudelil. 2,45 m pikkune ja 1,84 m laiune auto tuleb turule nii esi- kui neliveolisena. 19 cm kliirens peaks olema piisav enamike äärekivide ületamiseks. Kuivõrd Kadjar on Nissanist mõnevõrra suurem, pakub see ka rohkem ruumi pagasile.

Mootorite pool selgub esitlusel, ent ilmselt saab Kadjar sarnaselt Qashqaiga paar erinevat bensiini- ja diiselmootorit.

Vaata galeriid siit.

https://www.youtube.com/watch?v=11Pk9y8TxJM[/video]

Kentaur
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 7
Liitunud: 13 Okt 2015, 13:46

Re: Kadjar

Postitus Postitas Kentaur » 13 Okt 2015, 13:49

Tellitud!

Jan kuus 2016 jõuab minu Kadjar kohale.

Tellisin Zen variandi ning lisasin standardile Navi.

Loodan, et teenib sama hästi, kui praegune Fluence :)

Kentaur
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 7
Liitunud: 13 Okt 2015, 13:46

Re: Kadjar

Postitus Postitas Kentaur » 19 Okt 2015, 10:20

välimuselt on tellitud täpselt selline isend:
Manused
kadjar-dynamique-white.jpg.ximg.l_full_m.smart.jpg
kadjar-dynamique-white.jpg.ximg.l_full_m.smart.jpg (87.42 KiB) Vaadatud 16776 korda

Kasutaja avatar
risto00
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 283
Liitunud: 13 Aug 2010, 21:59
Minu Renault: Trafic '17, Safrane '97
Asukoht: Kilingi-Nõmme, Pärnumaa
Kontakt:

Re: Kadjar

Postitus Postitas risto00 » 19 Okt 2015, 15:40

On endalgi silma jäänud see mudel. Kätte saad siis jaga muljeid kindlasti.
When a young man stares into space, they call it thinking
When an old man stares into space, they call him senile

Kentaur
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 7
Liitunud: 13 Okt 2015, 13:46

Re: Kadjar

Postitus Postitas Kentaur » 20 Okt 2015, 09:45

Kindlasti jagan hiljem täpsemat kogemust, aga hetkel võin öelda järgmist:

Proovisin samuti nissan qashqai'id ja mazda cx3'e proovisõidul.

CX3 jääb ikkagi väikseks ning samasugusest varustusest saab vaid unistada. Muidu iseenesest korraliku kvaliteediga auto ja tegelikult püsib teel täitsa hästi.

Nüüd nähtavasti suurim rivaal nissan qashqai. Kadjar on odavam, parema varustusega, suurem ning salong on tehtud oluliselt kvaliteetsematest materjalidest. Nissan'il klõbises igalt poolt vastu odav plast. Kadjaril on odavat plasti vaid kohtades, kuhu käega ei ulatu.

Aga eks kirjutan täpsemalt, kui mõni kuu kasutanud olen :)

Kentaur
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 7
Liitunud: 13 Okt 2015, 13:46

Re: Kadjar

Postitus Postitas Kentaur » 10 Mär 2016, 11:33

Olen sõitnud oma ZEN varustuses Kadjariga nüüd kolm kuud. Kohe alguses võin öelda, et üldmulje on kindlasti positiivne. Minu näol on tegu juba kolmanda uue Renault omanikuna ning seda võin küll julgelt öelda, et prantsuse auto kvaliteet ei jää küll enam oma Saksa või Jaapani vendadele/õdedele alla.
Kadjari näol on tegu Nissani ja Renaulti koostööga. Kasutatud on Nissani platvormi ja mootorit, kuid mootori võimsust on kavalate nippidega tõstetud lausa 11kw. Võib ikkagi tekitada vastakaid tundeid Kadjari 1,2l ja 96kw turbomootor, kuid tegelikult on üpris särtsakas. Pöörded püsivad normaalsel tasemel ja mina ei kardaks mootori liigset kurnamist.
Et mitte hakata nüüd võrdlema Nissan Qashqai’d ja Kadjarit, kes on turul põhilised rivaalid, siis lühidalt võib öelda: Renault on suurem, võimsam, parema koostekvaliteedi, ilusama sisu, parema varustuse ning kõige tähtsam pikema garantiiajaga (tervelt viis aastat Nissani kolme vastu).
Kui nüüd rääkida oma kogemusest, siis meeldib mulle kõrgem istumisasend ja kliirens, mis laseb vaadata üle teiste autode ning juba varakult näha mis ristmikel toimub ning millist rida tasuks hoida.
Kurvituled on päris mugavad. Ega neid enne ei märganudki, kui istusin vanema auto rooli ja ei saanud aru, mis selle tuled kurvis otse metsa näitavad. Kadjaril aga süttivad udukad vastavalt pöördenurgale automaatselt.
Võtsin lisavarustusena navi ekraani ning lisaks tavalisele gps’ile on seal veel hulganisti funktsioone. Näiteks saab jälgida välisõhu kvaliteeti ning auto automaatselt muudab filtrite tööd vastavalt välisõhule. Eriti hea minu meelest kui vedada lapsi läbi kesklinna sudu ja liikluse lasteaeda või kooli.
Samuti ühilduvad kõik seadmed väga kergelt. Laadimiskontakte on tervelt 4 ;)
Meil on peres üks auto naisega kahepeale ning auto saab seadistada vastavalt kasutaja soovidele. Alustades siis navi põhiekraani aplikatsioonide esitamisest lõpetades sellega, kas tagumine kojamees hakkab tagurdades tööle, kas uksed lukustuvad automaatselt või mis värvi on salongivalgustus.
Nüüd lisaks kiidukõnele ka mõned miinused. Kohtvalgustusega on üpris nirult. Kõigil varasematel autodel on olnud päikesesirmides lambikesed, mis süttivad kui peeglit kasutad. Naine ikka täitsa tunneb sellest puudust. Samuti on kohtvalgustuse probleem pakiruumis. Mingi väike „seasilm“ seal on, aga pimedas ei ole ikka üldse näha,kuidas sa oma toidukotid sinna täpselt asetad.
Samuti tekitab küsimuse, et igasugust varustust on kokku kuhjatud, kuid kliimasüsteem esimesel kahel varustustasemel on selline küsitav. Jah see mõõdab välisõhu kvaliteeti ja seadistab automaatselt filtreid, kuid temperatuuri peab ikka kruttima manuaalselt.
Aga need on ainukesed miinused siiani. Isteasendi seadistamine on lihtne, rooli saab liigutada neljas suunas, kõik nupud ja vidinad on loogilistes asukohtades – tiptop masin. Minge aga proovisõidule. ABC ja Citymotors annavad tasuta välja proovisõiduks masinaid mitmeks päevaks, kus saab ka kõrgema varustustasemega masinate kõigi vidinatega paremini tuttavaks ning tegelike vajaduste hindamine on seeläbi adekvaatsem, kui mingi 30min-1h proovisõidu puhul, mida pakuvad konkurendid.
Vaadake ka head eestikeelset motorsi videot:
https://www.youtube.com/watch?v=jFy74YpZkvA" onclick="window.open(this.href);return false;
Manused
IMG_20160105_180449 (640x359).jpg
IMG_20160105_180449 (640x359).jpg (151.12 KiB) Vaadatud 16117 korda

Kentaur
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 7
Liitunud: 13 Okt 2015, 13:46

Re: Kadjar

Postitus Postitas Kentaur » 10 Mär 2016, 11:38

risto00 kirjutas:On endalgi silma jäänud see mudel. Kätte saad siis jaga muljeid kindlasti.
muljed jagatud ;)

marguso
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 15 Juul 2016, 12:13

Re: Kadjar

Postitus Postitas marguso » 02 Veebr 2018, 14:14

Kadjaril 1.5dCi, autom, Intsens varustusega täitus meie peres teine aasta. Soetatud City Motorsist. Peamiselt sõidab sellega naine ja tema väga rahul. Ökonoomne ca 5 l/100-le, mahukas jne. Läbisõit hetkel ca 38 000 km-t. 2 pisiviga siis 2 aasta jooksul. Meediakeskusele korra uus soft peale loetud. Garantii. Paar kuud tagasi ei avanenud enam juhipoolne uks ilma puldita. Garantiikorras vahetatud. Ülejäänud kõik ok. Soovitan diislit. Liigub erksalt ja kütusekulu olematu sellise auto kohta.
Hetkel tundub küll, et rahul ja parima hinna kvaliteedi suhtega auto. Eriti praegu kus uue diisli saab automaadina kätte juba 24 000€-ga. Ei tea kas hakkab uus mudel tulema, et hinnad 10% esinduses langenud.

P.s On kellegil pakkuda soodsalt Kadjarile velgi 17. Võivad koos naastrehvidega olla. Ei ole vahet kas teras või valuvelg. Tahaks talverehvid eraldi velgedele panna.

Margus
Viimati muutis marguso, 29 Juul 2018, 14:45, muudetud 3 korda kokku.

yeekim
Renault sõltlane
Renault sõltlane
Postitusi: 242
Liitunud: 10 Juun 2015, 15:56

Re: Kadjar

Postitus Postitas yeekim » 02 Veebr 2018, 15:43

Kuidas ta rehvirõhku monitoorib: andurite või ABS võru kaudu?

marguso
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 15 Juul 2016, 12:13

Re: Kadjar

Postitus Postitas marguso » 03 Veebr 2018, 14:29

100% kindel pole, aga minu meelest andurite kaudu. Meenub, et rehvivahetuses luges vanem meistrimees nooremale sõnad peale, et ole ettevaatlik ja ära andureid lõhu.

Kasutaja avatar
Space
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 172
Liitunud: 22 Jaan 2022, 15:54
Minu Renault: Renault

Re: Kadjar

Postitus Postitas Space » 27 Jaan 2022, 15:37

Anduritega ja päris täpselt.
Espace IV 2,2dci

Kasutaja avatar
Space
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 172
Liitunud: 22 Jaan 2022, 15:54
Minu Renault: Renault

Re: Kadjar

Postitus Postitas Space » 18 Veebr 2022, 17:05

Espace IV 2,2dci

Vasta