Plangi ja Sarapuu käisid Inglismaal võistlusautot testimas

Renault F1, World Series by Renault jt. rallisarjad
Vasta
siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Plangi ja Sarapuu käisid Inglismaal võistlusautot testimas

Postitus Postitas siimp » 31 Jaan 2011, 22:10

Pilt
(Foto autor: Jouni Papunen)

Laupäeval, 29. jaanuaril toimus Inglismaal Sweet Lamb'i testikeskuses Walesis Siim Plangi ja Marek Sarapuu esimene test Renault Twingo R2 võistlusautoga, millega osaletakse tänavu Briti meistrivõistlustel.

Kuid sealviibimine ei piirdunud vaid testisõiduga. Kohal oli Briti rallisarja kokkuvõtteid tegev telerühm, mis näitab suurt huvi Eesti rallipaari vastu, kes osalevad Briti meistrivõistlustel.

Renault Twingo R2 autosid ette valmistav Autosport Technology oli auto kohale toimetanud juba reedel, mil tutvuti autoga ja reguleeriti paika istmed. Laupäev oli päikesepaisteline ja paari külmakraadiga, Inglismaale omapärast vihma ja pori ei sellel korral nähtud. Twingo oli väga heade sõiduomadustega ning Siim ja Marek kohanesid uue autoga vägagi kiiresti.

"Saan võrrelda Twingo’t teiste esiveoliste autodega, millega olen sõitnud ja olen siin kogetuga väga rahul. Pidurid on sellel autol väiksemad, see nõuab veel natuke kohanemist, aga muidu pole ühtegi halba sõna öelda,“ olid Siimu esimesed muljed peale seda, kui sõidetud oli kahekümne kilomeetri ringis.

Päeva jooksul prooviti veel erinevaid seadeid ja nende mõju auto käitumisele. Testikilomeetreid kogunes kokku saja ringis ja peale seda istusid eestlased telekaamera ette. Intervjuusid anti Briti meistrisarja telerühmale, kes olid kohale tulnud saareriigi teiselt poolt. Eestlaste osalemine Briti meistrivõistlustel on pakkunud palju kõneainet, sellest ka selline huvi.

Autosport Technology juht Richard Asquith oli testiga enam kui rahul ja eriti oli ta vaimustunud kiirest kohanemisest autoga. "Olime juba varem kindlad, et Siimu ja Mareki näol on tegu hea valikuga, tänane päev ainult kinnitas seda. Ootame põnevusega hooaja esimest sõitu – Sunseeker Rally’t. Peame kindlasti tegema rohkem teste asfaldil, seda Siimu vähese kogemuse tõttu selles vallas. Vaatamata sellele olen kindel, et oleme ka asfaldirallidel tänavu konkurentsivõimelised.“

Ka on selgunud Siimu ja Mareku tiimikaaslane, kelleks on soomlane Mikko Pajunen, kes eelmisel aastal osales Suzukiga Briti meistrivõistlustel, näidates seal häid tulemusi.

"Kiire tiimikaaslane on ainult kasuks. Loodame et koostöö sujub ja saame teineteisele vajadusel abiks olla. Kuid kui oleme juba katsel, ei kingita seal ühtegi sekundit, siis on kõik konkurendid,“ ütles Siim Plangi.

Hooaja esimene Briti meistrivõistluste etapp Sunseeker Rally sõidetakse 25.-26. veebruaril.

Allikas: Motors24.ee

Vasta