Immobilaiseri, keskluku ja võtmete/pultide probleemid

Üldised probleemid ning näpunäited
siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Immobilaiseri, keskluku ja võtmete/pultide probleemid

Postitus Postitas siimp » 07 Juun 2010, 01:44

Vahel tuleb ette probleeme auto immobilaiseri või võtmete ja pultidega.
See teema on siin nendele probleemidele lahenduse leidmiseks ja samas võib siin julgelt rääkida enda kogemustest immobilaiserite ja võtmetega!

Enamustel Renault mudelitel on keskluku avamiseks vajalik nupp ehitatud süütevõtme sisse. Kui antud nupp enam auto uksi ei ava, siis tasuks esmalt lasta lähimas kohas patareid ära kontrollida (sellise tööga saavad väga hästi hakkama ka näiteks kellasepad). Immobilaiseri probleemid on üldiselt keerulisemad ja need võivad tekkida väga paljudest erinevatest asjadest.

Abi saab vajadusel firmast Auto Key Service (Lukuabi Grupp OÜ), mis asub Tallinnas, Madara 31.
Rohkem informatsiooni saab nende koduleheküljelt http://www.lukuabi.ee

Kõik tekkinud probleemid ja võimalikud lahendused immobilaiserite, keskluku ja võtmetega paluks siia teemasse!

compaq90
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 17 Juul 2010, 19:17
Minu Renault: Laguna

Re: Immobilaiseri, keskluku ja võtmete/pultide probleemid

Postitus Postitas compaq90 » 17 Juul 2010, 19:23

Mul on probleem, Renault Laguna 1995 a. Immo lakkas töötamast ja ma olen autoga hetkel soomes, Ja ei saa liigutada ka seda kuhugi :s. Lihtsalt immo ei tule maha, üritasin laest (seal asub immo vastuvõtja) juhtmeid kaudu liikuda alla. Läks armatuuripoole ja seal ma kaotan nad ära, ma isegi ei tea kuhu need juhtmed lähevad. Kas kuidagi ei ole tõesti võimalik immot muudmoodi maha võtta? Nagu kesklukk ega immo on ühe nupuvajutuse kaugusel aga mitte midagi :(

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Immobilaiseri, keskluku ja võtmete/pultide probleemid

Postitus Postitas MavaCX » 18 Juul 2010, 11:43

Laes peaks ikka olema RF vastuvõtja (ehk võtme ja auto vaheline, väline-side), immo- vastuvõtja oli tavaliselt võtmepesa ümber olevas katteplaadis (ümarjas ringikujulune vastuvõtja), mis loeb võtmes olevat koodi ja sellest tulenevalt ka annab käivitamiseks loa või mitte. Kuidas spidoka lamp vilgub, kui võtmega süütet proovid? Kui jääb kiirelt vilkuma, siis ei tunne immo võtit ära....
Pilt
V6 RENAULT

compaq90
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 17 Juul 2010, 19:17
Minu Renault: Laguna

Re: Immobilaiseri, keskluku ja võtmete/pultide probleemid

Postitus Postitas compaq90 » 18 Juul 2010, 12:27

Panen süüte sisse, siis põleb, ja natukese aja pärast kustub ära.

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Immobilaiseri, keskluku ja võtmete/pultide probleemid

Postitus Postitas tipm » 18 Juul 2010, 16:45

Renault Laguna 1995 a.
Immo toimib teistmoodi kui uuematel autodel, tal juhib immot kesklukk. Ehk siis kui puldiga(infrapuna) uksi lahti ei saa, ei tule ka immo maha. Juhul kui võti või miski muu üles ütleb on olemas ka alternatiiv: saab immo maha võtta immokoodi abil. Selleks on sul vaja immokoodi ja teada kuidas seda sisestatakse. Kuidas sisestada, lisasin manusesse juhendi kus on kirjeldatud kahte erinevat varjanti, milline varjant sulle sobib seda ma ilma autot nägematta ei tea, kuid loodan, et saad hakkama. Immo koodi saad Renaulti esindusest vin koodi abil, soovitan sul pöörduda ABC Motorsi poole, minuteada nad koodi väljastamise eest tasu ei küsi, kuid pead tõestama, et oled auto omanik. Jõudu ;)
Manused
Renault IR immo.pdf
(11.43 KiB) Allalaaditud 1744 korda
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

compaq90
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 17 Juul 2010, 19:17
Minu Renault: Laguna

Re: Immobilaiseri, keskluku ja võtmete/pultide probleemid

Postitus Postitas compaq90 » 21 Juul 2010, 08:55

tipm kirjutas:Renault Laguna 1995 a.
Immo toimib teistmoodi kui uuematel autodel, tal juhib immot kesklukk. Ehk siis kui puldiga(infrapuna) uksi lahti ei saa, ei tule ka immo maha. Juhul kui võti või miski muu üles ütleb on olemas ka alternatiiv: saab immo maha võtta immokoodi abil. Selleks on sul vaja immokoodi ja teada kuidas seda sisestatakse. Kuidas sisestada, lisasin manusesse juhendi kus on kirjeldatud kahte erinevat varjanti, milline varjant sulle sobib seda ma ilma autot nägematta ei tea, kuid loodan, et saad hakkama. Immo koodi saad Renaulti esindusest vin koodi abil, soovitan sul pöörduda ABC Motorsi poole, minuteada nad koodi väljastamise eest tasu ei küsi, kuid pead tõestama, et oled auto omanik. Jõudu ;)

Mustmiljon tänu sulle. Ma ei jõua sind ära tänada ! Jään võlglaseks sulle :D. See kood oli autoraamatusse üles kirjutatud, Ja sain hakkama !

aarne
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 139
Liitunud: 31 Mai 2010, 14:45
Asukoht: Tartu

Re: Immobilaiseri, keskluku ja võtmete/pultide probleemid

Postitus Postitas aarne » 01 Aug 2010, 14:44

Autobild on kirjutanud kuidas tõpoolest mõnes kohas põhjustavad raadiolained
erinevaid häireid auto elektrooniliste seadmete töös.
Kord telekas oli ka lugu kuidas läheduses viibivad vargad blokeerivad (oma seadmete abil)
puldist lukustamise ja autoomanik peab veenduma et puldi nupule vajutamisel ka tegelikult
uksed lukustuvad.
Ongi õige lihtsamatest asjadest alustada - nagu patarei vahetus või 15-30 minutiks
auto aku lahti ühendada (raadio kood peab enne lahti ühendamist teada olema).
Tel. 5117023

kimssky
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 1
Liitunud: 31 Okt 2010, 16:00

Re: Immobilaiseri, keskluku ja võtmete/pultide probleemid

Postitus Postitas kimssky » 31 Okt 2010, 16:03

Kus ja kes teevad autole uue kesklukupuldi ja immo?
Mul on olemas võtme raamat, kus on triipkoodiga kleebis erinevate koodidega.

radarist
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 23 Apr 2010, 12:49
Minu Renault: Renault Megane '05
Asukoht: Tartu

Re: Immobilaiseri, keskluku ja võtmete/pultide probleemid

Postitus Postitas radarist » 01 Nov 2010, 11:01

Tiigrr kirjutas:Eile oli siis järgmine probleem.....
Endal sama asi olnud, et võti ühel hetkel ei toiminud. Sai patarei vahetatud ja proovimisel ikka ei midagi. Asi hakkas kahtlasena juba tunduma, patarei oli ju uus. Mingi tunnike hiljem mõtlesin, et ikka prooviks veel korra ja imekombel toimis jälle. See oli siis paar kuud tagasi, siiamaani toiminud kenasti. Mis sellist käitumist põhjustada võis ei tea, ei uurinud.
Võibolla tasub siin tõesti mingit seost aarne poolt välja tooduga otsida.
Renault Megane '05

pumper
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 09 Dets 2010, 14:53
Minu Renault: Laguna II (2002; 1.6; 79kW)

Re: Immobilaiseri, keskluku ja võtmete/pultide probleemid

Postitus Postitas pumper » 09 Dets 2010, 15:50

Autoks Laguna II (2002 a) ja probleem selles, et mõlema puldi nupud väsinud ja ei tööta (ühel veel õnneks uste lahtitegemise nupp töötab). Mõlemad puldid muidu kaardipesas töötavad ja auto kävitamisega probleeme ei ole :)

Esindusest pakutakse uut pulti ca 5000-ga, mis ilmselgelt liiga palju.

kas mingi suvalise pulditooriku kodeerimine on võimalik? et see hakkaks siis juhtplokiga suhtlema, et signa ja kesklukku saaks uue puldiga tööle? või selline asi ei ole võimalik, et vaja uus signaplokk peale panna (mille hind siis natuke vähem kui uus pult esindusest)?

Igasugused ettepanekud teretulnud.

Kui kellelgi on olnud sarane probleem, siis kuidas lahendatud sai?

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Immobilaiseri, keskluku ja võtmete/pultide probleemid

Postitus Postitas tipm » 09 Dets 2010, 21:22

Originaalpulte on üritatud remontida, minuteada edutult. Ühtegi teist pulti sinna progeda ei ole võimalik, ainult uus originaalpult. Mina soovitaks paigaldada sellele autole originaalalarmi asemele pultidega alarmi, mis hakkaks siis avama ja sulgema uksi ja vanat pulti kasutaks ainult käivitamiseks.
Ei tea kas ja kust oled sa lisaalarmi kohta uurinud, kuid mina küll ei ütleks, et lisaalarm enamvähem sama kallis tuleks, mina paigaldaks su autole lisalarmi kindlasti poole odavamalt kui uus org. pult. Kui on huvi siis PM ;)
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

nightmare
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 05 Dets 2010, 10:32

Re: Immobilaiseri, keskluku ja võtmete/pultide probleemid

Postitus Postitas nightmare » 13 Veebr 2011, 19:28

Mure selline, et autoks on megane coupe 1996 a.
Algul lakkas pult töötamast, sain immo koodi ja asi toimis jälle.
Siis läks midagi lolliks ja auto hakkas ennast ise kogu aeg lukku klõpsima, isegi kui uksed olid juba lukus.
Sellega põletas arvatavasti midagi läbi, sest see nupp mis sulgeb ja avab salongist auto uksi ei toimi enam- täpsemalt uksi avab aga ei lukusta. Tänu sellel ei saa ka enam koodi sisestada. Ei tea ise mida edasi teha.
Mida võiks proovida või on mõni nipp kuidas immo täiesti vahelt ära saab võtta. Või teab keegi mida täpselt sellel autol immo katkestab.

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Immobilaiseri, keskluku ja võtmete/pultide probleemid

Postitus Postitas tipm » 13 Veebr 2011, 21:19

:) Immo katkestab mootori juhtploki, ehk siis immo keelab mootori juhtplokki mootorit tööle panna. Immot on võimalik(kui ma õieti mäletan) selle autol magama panna, kuid see eeldab seda, et kõigepealt on vaja ikkagi immo koodiga maha saada ja siis teha üks lüke tänu millele immo enam kunagi peale ei lähe.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

nightmare
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 05 Dets 2010, 10:32

Re: Immobilaiseri, keskluku ja võtmete/pultide probleemid

Postitus Postitas nightmare » 24 Veebr 2011, 08:26

Aga mis see lüke oleks?

Roheline
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 5
Liitunud: 26 Veebr 2011, 14:14

Re: Immobilaiseri, keskluku ja võtmete/pultide probleemid

Postitus Postitas Roheline » 26 Veebr 2011, 14:24

Kuidas ja kuhu sisestada kood kui immo ei tule maha neljakohaline kood raamatus kirjas seal kus pilt võtmest
Külma ilmaga tegi uksed lahti kuid ei kustunud armatuuris punane tuli ja enam ei saanud ka uksi võtmenupu vajutusega kinni vaid keerates. Vahetasin patarei võtmes. Kuid ei midagi Kuidas pean toimina. Auto - Scenic

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Immobilaiseri, keskluku ja võtmete/pultide probleemid

Postitus Postitas tipm » 26 Veebr 2011, 20:31

Kõigepealt peaksid toimima nii, et õpid autosid tundma ja ei kirjelda oma masinat selliste küsimuste puhul nii: "Auto-Scenic"
sest ka Scenicuid on toodetud üle kümne aasta ja nii mõndagi on muutunud selle aja jooksul - no offense. Teiseks kirjelda natuke arusaadavamalt, et mismõttes tegi(kes tegi) uksed lahti ja pärast ei saanud enam kinni...?
Ühesõnaga, kui su autol (Scenic) on võimalik immot koodiga maha võtta, siis on juhend antud teemas juba ülesse pandud. Kui ei ole võimalik koodiga immot maha võtta, või sa ei saa isegi juhendi abiga seda tehtud, siis pöördu esinduse poole.
NB! Kas aku on ikka täis?
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

Roheline
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 5
Liitunud: 26 Veebr 2011, 14:14

Re: Immobilaiseri, keskluku ja võtmete/pultide probleemid

Postitus Postitas Roheline » 27 Veebr 2011, 16:23

Renault Megane Scenic 1,9 D aasta 2000 kas tuleb toimida nii nagu juhendis kirjutatud Renault Laguna kohta

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Immobilaiseri, keskluku ja võtmete/pultide probleemid

Postitus Postitas tipm » 27 Veebr 2011, 18:04

2000 aasta on natuke kahtlane aeg, kuna siis oli neid Scenicuid kahte varjanti. Proovi ära kas sul kesklukk toimib salongist lukustusnuppu vaiutades. Kui toimib siis proovi autole sisestada see kood mis sul olemas pidi olema selle sama Laguna juhendi 2. punkti järgi. Kui see tulemusi ei anna, või kui sul isegi kesklukk ei toimi, siis on arvatavasti viga kuskil mujal.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

Roheline
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 5
Liitunud: 26 Veebr 2011, 14:14

Re: Immobilaiseri, keskluku ja võtmete/pultide probleemid

Postitus Postitas Roheline » 27 Veebr 2011, 18:25

Mis nupp see cent lock button on kuhu vajutada kus asub ? :?: ja veel olemas 6 kohaline kood, mis see on?
kiitus Sulle !!!

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Immobilaiseri, keskluku ja võtmete/pultide probleemid

Postitus Postitas tipm » 28 Veebr 2011, 19:00

tipm kirjutas:2000 aasta on natuke kahtlane aeg, kuna siis oli neid Scenicuid kahte varjanti. Proovi ära kas sul kesklukk toimib salongist lukustusnuppu vaiutades. Kui toimib siis proovi autole sisestada see kood mis sul olemas pidi olema selle sama Laguna juhendi 2. punkti järgi. Kui see tulemusi ei anna, või kui sul isegi kesklukk ei toimi, siis on arvatavasti viga kuskil mujal.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

Vasta