Raadio antenn / Laguna

Audio, videotehnika ja navigatsiooniseadmetega seonduv
Vasta
kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Raadio antenn / Laguna

Postitus Postitas kmo » 26 Aug 2011, 00:28

Arvan, et auto raadioantenn ei ole just super, igatahes on raadio vastuvõtt kohati kehv. Autol katusel umbes selline antenn:
Pilt
Ühes tükis, ei paista, et midagi saaks eemaldada, ära kruvida. Oskab keegi aga öelda, on see väga keeruline, et midagi sellist asemele paigaldada:
Pilt
Ma kujutan ette, et sellisel antennil saab ülemise otsa eemaldada (lahti kruvida) ning soovi korral ka midagi sellist asemele kruvida:
Pilt
Kas ise antenni vahetamine on väge keeruline või on lihtsam sõida mingisse audio-värgiga tegelevasse garaaži ja lasta neil pikem antenn paigaldada? Võin ma minna n. Noor Tehnik poodi ja uue antenni osta või peab seal midagi enamat teadma, millist osta? Tänud, kui keegi valgustada oskab.
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Raadio antenn / Laguna

Postitus Postitas MavaCX » 26 Aug 2011, 16:12

Oleneb, mis aasta auto on. Kuid see katuse antenn paistab nagu oleks GPS antenn. Uuematel autodel on raadioantenn "ehitatud" mingi klaasi sisse (kui on katusel klaasist luuk või siis tagumise küljeakna sees) ja nendel juhtudel on kasutuses võimendi. Kaasaegsemad GPSantennid on jagatud kaheks, kus on siis nii raadio osa kui ka GPS-i osa olemas. Soovitan vast enne juhtme otsad üle vaadata, kui midagi uut osta tasuks. Tuleb palju odavam.
Pilt
V6 RENAULT

Kasutaja avatar
officer
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 11 Mär 2011, 11:27
Minu Renault: Renault Megane Grandtour II

Re: Raadio antenn / Laguna

Postitus Postitas officer » 26 Aug 2011, 20:28

jah, need "haiuime" antennid ei ole just raadio FM kaugvastuvõtuantennid. Kindlasti on nendel antennidel sees ka võimendi, mis selle (kehva)vastuvõetava signaali raadiopoole läkitab, toite saab ta raadio vastava klemmi pealt.
Soovitan soojalt pikema vastuvõtuosaga antenni, nagu sul seal pildi peal oli pakutud, koos temaga komplektis oleva jala ehk läbiviiguga + koksiaaljuhtmega.
Veel, nende "haiuimede" kehva töö põhjuseks võib olla ka selle aktiivantennil toite puudumine või on mõni armas iseehitaja raadio lülitanud selle antenni GPS vastuvõtuosa külge, mis mõeldud sagedusele 1500MHz!
Loe lisa näiteks: http://www.procom.dk/eng/" onclick="window.open(this.href);return false;
tööauto:Clio 1,2.
oma uto: CAPTUR 1,2Tce

"Meie elu on selline, missugused on meie mõtted" /Markus Aurelius/

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Raadio antenn / Laguna

Postitus Postitas tipm » 26 Aug 2011, 21:56

Kui jutt käib Lagunast 2002 - siis tal peaks minu mäletamist mööda olema raadio antenn tagaklaasi küljes, ehk siis samasugune riba nagu klaasisoojendusel. See väike antenn katusel oli vist navi antenn.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Re: Raadio antenn / Laguna

Postitus Postitas kmo » 28 Aug 2011, 23:02

Auto jah Laguna 2002. Kõrvalistujapoolsel tagumisel aknal tõesti "soojendusjooned" klaasil, juhipoolsel klaasil need puudu. See siis ongi ehk raadioantenn?
tipm kirjutas:See väike antenn katusel oli vist navi antenn.
Navi autol pole... Võib vabalt olla, et (navi)antenn (=ikka see 'haiuim' katusel) on igaks juhuks külge kruvitud ja uimerdab niisama kaasas. Kõrvalepõikeks - navidega selline kogemus, et selle paigaldamine hullult kallis, hiljem kaartide uuendamine peavalu - seega on alati mõttekas mõni Garmin või muu esiklaasi külge kinnitatav ja sigaretisüütajast voolu saav seade muretseda. Eks ta ole veidi ebamugav, kui navi toitejuhe tihti näpuette jääb, kui konditsioneeri keerad, kuid see ebamugavus on köömes. Aga tagasi antenni juurde.
MavaCX kirjutas:Soovitan vast enne juhtme otsad üle vaadata, kui midagi uut osta tasuks. Tuleb palju odavam.
Kõlab mõistlikult. Aga kuidas seda praktikas teha? Võtan raadio maha, saan juhtme(te)le juurdepääsu, loogiline. Kuid kuidas ma selle 'haiuime' juhtmele juurde pääsen? Kui teaks, kuidas juurde saab, siis laseks 'haiuime' juhtmele väikese särtsu sisse ning raadiost lahti ühendatud antenni otsas mõõdaks, kas särtsust midagi kohale jõuab. Loomulikult katsetaks eriti nõrga 'särtsuga' ja tööstusvoolu sinna ei juhiks : )
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Raadio antenn / Laguna

Postitus Postitas MavaCX » 29 Aug 2011, 01:05

Taga laepaneeli juures tuleb eemaldada luugitihend ja laekate alla suruda, seal peaks olema kas velcro (ehk krõps) kinnitus või siis mingi muu plastikust hoidja (proovi mitte ära lõhkuda, muidu pead omaloomingut tegema, kui tagasi paned). Siis peaks nähtavale tulema antenni kinnituspolt, ja seal on ka juhtmeots.... pole ise ühtegi Lagunat lahti võtnud, kuid nii olen saanud antennile ligi, mis minu autol, ehk on abi?
kmo kirjutas:Kõlab mõistlikult. Aga kuidas seda praktikas teha? Võtan raadio maha, saan juhtme(te)le juurdepääsu, loogiline. Kuid kuidas ma selle 'haiuime' juhtmele juurde pääsen? Kui teaks, kuidas juurde saab, siis laseks 'haiuime' juhtmele väikese särtsu sisse ning raadiost lahti ühendatud antenni otsas mõõdaks, kas särtsust midagi kohale jõuab. Loomulikult katsetaks eriti nõrga 'särtsuga' ja tööstusvoolu sinna ei juhiks : )
Pilt
V6 RENAULT

Gustaf
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 8
Liitunud: 21 Veebr 2014, 23:49
Minu Renault: Renault Laguna II V6 Initale

Re: Raadio antenn / Laguna

Postitus Postitas Gustaf » 23 Veebr 2014, 15:58

Endal Laguna 2001 Initiale ehk navid ja muud lisad olemas. Navi antenn andis saba ja see tuli vahetada, kuid selle asukoht on hoopis armatuuri sees, olenemata sellest, et haiuime peal on GPS kiri. Sai vahetatud ja gps toimetab üsna normaalselt.

Vasta