Autohooldusest margiesinduses: eelised

Kogemuste jagamine autoteeninduste- hoolduse remondikohtadest
Vasta
IvarL
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 12
Liitunud: 27 Apr 2010, 16:09
Minu Renault: Renault Scenic II 2003 1,6
Asukoht: Harjumaa

Autohooldusest margiesinduses: eelised

Postitus Postitas IvarL » 12 Jaan 2014, 12:56

Mõnikord arvatakse, et auto hooldamine margiesinduses on kulukas ja mittetasuv. Süvenemisel võib selguda, et see on hoopis soodsam, kiirem, nutikam ja turvalisem:

Margiesindus hooldab iga päev kümneid sama marki autosid - väga tõenäoline et nad on sinu auto keerulise probleemiga juba kokkupuutunud ning lahendus leitud. Vea kõrvaldamise aeg on tehnikutele enamasti täpselt etteantud.
Väiksemate kogemustega töökojad võivad olla väga pühendunud, kuid arvestada tuleb et vea leidmise ning kõrvaldamise aeg on ebakindel kuid peab saama töökoja kestlikkuse huvides alati mõistlikult tasustatud, kellegi rahakotist.

Margiesinduses märgatakse kogemuse põhjal ja diagnostikaseadmete andmeid analüüsides ka mudelile omaseid kõrvalekaldeid mille õigeaegne likvideerimine ei lase neil kasvada suuremaks/kallimaks probleemiks.
Mitte-margiesinduse inimestelt ei eeldata kõikide markide iseärasuste tundmist ja neile ennetavat reageerimist.

Margiesinduses on varuosade laoseis esinduslik - avastatud vea kõrvaldamine toimub tavaliselt kiiresti.
Mitte-margiesinduses tuleb arvestada varuosa toomise või tellimise vajadusega. Sageli kujuneb mootori- või elektriprobleem suuremaks kui esialgu tundus, seepärast võib olla mõttekam autot uuesti mitte kokku panna, vaid jätta ootama varuosa saabumist, mõnest päevast-nädalateni. Vaja tegeleda alternatiivsete liikumisvõimaluste leidmisega.
Ka lihtne tagasikutsumine tellitud osa paigaldamiseks, võtab tunde ja sõltuvalt sinu ajast, võib kulutada mitukümmend eurot. Seepärast ei pruugi loodetud hinnavõitu ollagi.

Margiesindustes on juba mõnda aega saadaval ka B-varuosi, mille hinnad soodsamad ja sobivus sinu autole garanteeritud.
Varuosa koodi järgi jahtimine on asjatundmatule haarav mäng kuid on risk saada detail, mille sobimatus võib selguda mitte-margiesinduses alles paigaldamise käigus. Siis jääb vaid loota et kiirkorras on võimalik soetada õige osa. Hiljem tuleb tegeleda ebavajaliku müügiga omal käel, ilmselt ostuhinnast odavamalt. Kindlasti aeganõudev ning raha on kinni.

Margiesinduses kehtivad püsikliendi soodustused on märkimisväärsed, ulatudes varuosade puhul vahel isegi 40%-ni.
Ka remonditöödel kehtivad püsikliendi soodustused ja enamasti saab A-klassi varuosaga töö tellimise puhul hinnaeelise. Suuremate väljaminekute jaoks (hammasrihma vahetus vms) on lihtne püsikliendipakkumisi jälgida ja neid aegsasti planeerida. Registreeri end uudiskirja saajaks!

Margiesinduses paigaldatud varuosa garantiiprobleemi korral on selle lahendamine lihtne ega tekita lisakulusid.
Ise tellitud varuosa tõrke puhul peab arvestama kogu lisanduva vahetus-, aja- ja finantskuluga, lisaks võimalik tõendamiskohustus. Garantiijuhtumite korral annavad mõned esindused remondi ajaks uue ja turvalise asendusauto.

Margiesinduses paigaldatud A- kui B-varuosa vastupidavus ja kestvus on üsna hästi hinnatav.
Omal käel tellitud varuosa puhul jääb risk et see tuleb planeeritust varem taas vahetada.
Juhuslike varuosa-kaubamärkide kestvusnäitajatest on väga erinevaid kogemusi, kuid ka nö keskmise hinnaga tuntud varuosatootja rooliosad on kestnud vähem kui aasta. Internetist võib leida, kuidas eristada teatud piirkondade ja tehaste toodangut varuosa kaubamärgi, pakendi ja koodi järgi, kuid sellesse süvenemine on üsna tüütu.
Tõenäoliselt suudad sellele kulutatava ajaga luua rohkem väärtust enda oskustega, oma erialal;)

Margiesinduses aega parajaks tehes saad üle vaadata uuemad mudelid. Ise vaadata ja katsuda kuidas tegelikult töötavad tehnilised uuendused, mis muudavad sõitu
turvalisemaks, näiteks: stabiilsuskontroll, sõidurealt väljakaldumise hoiatus, tagaistmel kinnitamata turvavöö hoiatus
mugavamaks: võtmeta lukustus, nupult käivitus, telefoni juhtmine roolilt
kiiremaks: tagurduskaamera, tõusul stardi abi, eelsoojendus
ökonoomsemaks: säästlikumad mootorid, mootori automaatne seiskamine ootel...
naftast vähem sõltuvaks: elektriautod

See arvamus on isiklik initsiatiiv ja põhineb isiklikel ja loetud kogemustel, ega püüa olla absoluutne. Koostamist pole kuidagi mõjutatud ühegi ettevõtte poolt.

Vasta