Renault Megane II ostuabi

Kust kohast, mis hinnaga, millist autot või detaili soetada?
Jux
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 10
Liitunud: 10 Juun 2010, 21:03

Renault Megane II ostuabi

Postitus Postitas Jux » 10 Juun 2010, 21:15

Tervist.

Kuna vana auto sai müüdud, siis tuli mõte soetada uus sõiduk. Seekord siis uuem kui 2000 aasta, kuid hinna klass peaks jääma kuskil sinna 60-65k kanti.

Hetkel on jäänud silma Renault Megane 2005 a, 1.4 60kW.

Oskab keegi sõna sekka öelda, et kas sellise raha eest on mõtekas seda autot osta, ning mida tuleks ostmisel jälgida.

Tean, et süütepoolid on neil nn "lastehaigus". Kolm süütepooli on igatahes sellel masinal vahetatud. Lähi ajal tahavad vahetust piduri kettad, mis on vist ühed kallimatest juppidest, ning mida on ainult A varuosana saada. Kuid on sellel mootoril, või üldse Meganil veel mingeid levinumaid vigu?

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Renault Megane ostuabi

Postitus Postitas siimp » 10 Juun 2010, 22:04

Ise jällegi sellist mudelit ei oma, aga püüan natukene informatsiooni jagada:

2005 aasta Megane puhul on siis tegemist Megane II põlvkonnaga (toodeti 2002-2008).
Vanas foorumis otsides mingeid väga suurte vigade teemasid silma ei jäänud, peamiselt hooldust ja mõnda tehnilist probleemi puudutavad teemad.
Kui inglise keel pole probleemiks, siis väga palju ülevaateid leiad vastavalt tootmisaastale SIIT.
Meil siin kindlasti pädevamaid inimesi ka sellel teemal rääkima, nii et kannatust. :good:

radarist
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 23 Apr 2010, 12:49
Minu Renault: Renault Megane '05
Asukoht: Tartu

Re: Renault Megane II ostuabi

Postitus Postitas radarist » 10 Juun 2010, 22:38

Endal küll 1,6 mootoriga, aga muus osas sama. Tagumiste piduriketaste on jah see hull lugu, et neid saab ainult laagritega, see ka selle hinna meeletusse kõrgusse ajab. Siiski pole esindus ainuke koht nende tellimiseks, ise soovitan Melasi Autot, tegelevad prantsuse autodega ja jupid palju soodsamata hindadega kui esinduses. Kindlasti on veel muid variante peale esinduse.
Väga kulukaks võib osutuda ka uste klaaside mootorite mittetöötamine - kui see läheb, siis vahetatakse kogu kupatus ja sellisel juhul on ühe ukse klaasi puhul hinnaks ca 7000.
Räägitakse ka kaardi hädadest, et võivad streikima hakata ja see ei pidavat samuti odav lõbu olema.
Mootori koha pealt endal mingeid hädasi pole ilmnenud (ptui-ptui-ptui), selle koha pealt ei oska väga kaasa rääkida.
Üldiselt minu meelest üks parima hinna ja omaduste suhtega masinaid turul. Kui mingeid ulme nõudmisi masinale ei esita, siis igati mõnus igapäeva liikur. Jällegi, 1,4 l kohta ei oska kosta, pole sõitnud, samas 1,6 läheb suht agart edasi, ka maanteel. Küttekulu selle juures ka üllatavalt madal (jääb sinna 7 kanti). Soovitan ka suurema mootori valikusse võtta.
Renault Megane '05

Jux
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 10
Liitunud: 10 Juun 2010, 21:03

Re: Renault Megane II ostuabi

Postitus Postitas Jux » 10 Juun 2010, 23:01

siimp, Kahjuks inglise keelega väga kodus pole, aga katsun uurida.

radarist, Tagumised pidurikettad on tõesti jube kirved minu arust. City Motorsist öeldi hinnaks olema 4300.- (paar). Samuti sai autot rohkem uuritud, ning öeldi et roolivarras ja rooliots tahavad lähi tulevikus vahetust. A osana öeldi City Motorsist hinnaks roolivardal 1378.- ja rooliotsal 1982.-. Loodan et B osana on neid saadaval ja tükkmaad odavamalt.
Aga tänud vihje eest, homme uurin ka Melasi Autost neid hindu.
Uste klaaside mootorite kohta rääkis ka City Motorsi töötaja. Kas Meganidel kipuvad need läbi minema reeglina? Või lihtsalt mainitakse, kuna on vist ühed kallimad osad Megani puhul?
Vot kaardi hädade kohta ma ei teadnud midagi, peab seda ka uurima.
Nii palju kui ma ise uurinud olen, siis öeldi et süüte poolidega on kindlasti häda. Ning need annavad mingi hetk saba, kui tegu tehasest tulnud poolidega, peale vahetust pidi jälle tükiks ajaks muretu olema.
Hind ongi see mis mu huvi selle auto vastu tõstis. Ei taha eriti mingit 99 aasta autot ka enam. Ning nii üle 65 000.- ka ei soovi väga raisata (esialgsed remondi summad sinna juurde arvestades).
Kahjuks on tolle masina puhul tegemist suhteliselt plank varustusega, isegi konditsioneeri pole. Kuid samas on ka hind vastav (60 000.-). Ning saab ka konditsioneerita hakkama.
1.4 ma arvan, et on minu jaoks piisav, kuna peamised sõidud teen linnas. Nii palju kui Suvel linnast välja satun, usun et saab ka 1.4-jaga möödasõidud sooritatud.


Eks ma veel uurin ja vaatan mis ehk mõni Megani kasutaja veel räägib ja eks siis võtan otsuse vastu.

Kasutaja avatar
deadmouse
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 36
Liitunud: 08 Juun 2010, 16:21
Minu Renault: Megane Grandtour 1,4 (2005)
Asukoht: Pärnu, Toronto

Re: Renault Megane II ostuabi

Postitus Postitas deadmouse » 10 Juun 2010, 23:27

Oman ise sellist autot, küll pisut teistsuguste tehniliste näitajatega (universaal ehk Grandtour, mootor 1,4 16V 72kW), aga ilmselt on põhiomadused ikka samad. Auto on ostetud uuena aprillis 2005. Püüan teha väikese ülevaate, mida auto juures selle viie aastaga on remonditud.

- süütepoolid on kõik vahetatud. Kaks läks vahetusse garantiiajal ja kaks peale garantii lõppu (rahaliselt oli vist ca 3200 kr)
- veermikuga pole suuremaid muresid olnud. Aasta tagasi vahetati esisillas mingi "kont" ja sisemised rooliotsad. Rooliotsad läksid vahetusse puhtalt tehnoülevaataja soovitusel, mitte, et oleks kuidagi tunda andnud. Rahaliselt umbes 2000 kr
- kaks aastat tagasi vahetati juhiukses asuv klaasitõstukite juhtlüliti, kuna kõrvalistuja ukse klaasi ajam ühel hetkel enam ei toiminud. Rahaliselt oli ca 2500 kr (lüliti 650.- pluss käparditest remondimeeste arvukad töötunnid, kes suutsid selle tööga hakkama saada "ainult" poole päevaga - nüüdseks õnneks hingusele läinud Kalev Holzberg OÜ Pärnus)
- tagaluugi ülemine lisapidurituli lakkas töötamast, tuli vedada uued juhtmed ja ostsin ka uue lambi; remont ABC Motorsis koos uue lambiga ca 2500 kr
- tänavuse käreda talvega andis otsad pisike originaalaku; panin uue ja veidi võimsama (kulu ca 1500 kr + oma töö)
- kuu aega tagasi vajas konditsioneer täitmist, kulu 800 kr (Pereauto Pärnus)

Umbes aastapäevad tagasi tekkis järsku probleem pardakompuutri displeiga; tähed-numbrid muutusid triibuliseks ja osa neist kadus sootuks, aga see viga läks kuidagi ise korda enne, kui jõudsin teenindusse helistada. Võimalik, et niiskus salongis vms. Praeguseni toimib kõik normaalselt.

Kui need lastehaigused-elektrivead välja arvata, siis on auto minu arvates vägagi hästi kestnud. Auto eripära on pisut klobisev veermik, mis annab endast tunda kehvemal teel. Kõik on korras, aga lihtsalt teeb veidi häält. Pidurid on väga head. Võrdluseks, sõitsin täna korraks naise uue autoga (Fabia, 2 nädalat vana) ja algul oli ikka väga veider nii tuima piduriga hakkama saada; tundus, nagu pedaal tuleks läbi põranda suruda, et auto pidama saada.

Pikk jutt sai; kokkuvõtteks seda, et maantesõidul on Megane väga meeldiv kaaslane, vaikne ja rahuliku käitumisega ning jõudu möödasõitudeks jätkub ka viienda käiguga. Keskmine kütusekulu on talutav, ca 7 L/100km juures (tangin 98-t ja olen vägagi "vaikse jalaga"). Mulle auto igatahes meeldib ja soovitan osta küll :)
Mégane

radarist
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 23 Apr 2010, 12:49
Minu Renault: Renault Megane '05
Asukoht: Tartu

Re: Renault Megane II ostuabi

Postitus Postitas radarist » 11 Juun 2010, 08:43

Selle koha pealt nõustun deadmousega, et veermik, kui korras on, siis mingit häält ikka teeb. :) Sai kontrollitud ja soovitati esimese stabilisaatorivarda puksid ära vahetada, ise mingit suurt vahet ei märganud (samuti veermikukontrollis väideti kuu aega tagasi, et korras kõik).
Aknatõstukite koha pealt ei usu et see selline üldine probleem on, pigem tasub lihtsalt kontrollida, kas töötavad.
Renault Megane '05

Jux
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 10
Liitunud: 10 Juun 2010, 21:03

Re: Renault Megane II ostuabi

Postitus Postitas Jux » 11 Juun 2010, 12:17

Tänud informatsiooni eest.

Oskab keegi öelda, kuhu autoga ostueelsele ülevaatusele minna, Tallinnas?

City Motrosisse ei soovi minna. Ning ABC Motorsisse saab aja alles esmaspäevaks.

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Renault Megane II ostuabi

Postitus Postitas siimp » 11 Juun 2010, 13:28

Soovitaks siiski mõnes esinduses ostueelne ülevaatus teha, kuna seal saab diagnostika ka tehtud (paljudes kohtades pole vajalikke aparaate) ja vajadusel VIN koodi järgi ajaloo välja võtta. Muidugi võimalus kusagile ülevaatuspunkti minna, aga seal pole nad kindlasti Renault`iga nii mina peal ja saad seega tunduvalt vähem kasulikku informatsiooni. Üldiselt lasevad esinduses vead paberi peale ja siis hiljem hea müüjale näidata, et sellised vead ja vajadusel saab hinnast alla vms.

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Renault Megane II ostuabi

Postitus Postitas MavaCX » 11 Juun 2010, 15:05

Mina tean sellist kohta, kes teeb ka ilma ostusoovita tasuta kogu veermiku kontrolli ja kui soovi veel oleks siis ehk saab ka mootoritestigi teha...Olen saanud palju abi just siis, kui esindus mingi mõtetu töö leidnud on!
Vt.: http://www.maitene.ee/
Jux kirjutas:Tänud informatsiooni eest.

Oskab keegi öelda, kuhu autoga ostueelsele ülevaatusele minna, Tallinnas?

City Motrosisse ei soovi minna. Ning ABC Motorsisse saab aja alles esmaspäevaks.
Pilt
V6 RENAULT

Jux
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 10
Liitunud: 10 Juun 2010, 21:03

Re: Renault Megane II ostuabi

Postitus Postitas Jux » 12 Juun 2010, 23:05

siimp, Eks kindlasti enne ostu lasen kuskil auto täielikult üle vaadata. Esmaspäeval uuringi, kuhu löögile saan.

MavaCX
, Tänud info eest, uurin seda kohta esmaspäeval. Ega juhuslikult mingit kontakt telefoni selle koha kohta pole anda?

Sai käidud vaatamas täna ka ühte 1.6 83 kW Megani. Ja ausalt öeldes on pilt nüüd väga segane. Ei teagi kumb võtta.

Punane Renault Megan 1.4 60kW (proovisõidul käidud, lõplik müügihind 57000.-), millest algul juttu oli:
http://www.auto24.ee/used/722079" onclick="window.open(this.href);return false;

Sinine Renault Megane 1.6 83 kW (proovisõidul käidud, lõplik müügihind 60000.-), mida käisin täna vaatamas:
http://www.auto24.ee/used/729925" onclick="window.open(this.href);return false;

Punane on City Motorsist ostetud, täielik hooldus ajalugu esindusest, esimene omanik. 100 000km hooldus tehtud.
Välistest vigadest on nii palju kui kerged kriimud esi tiiva ääres (värv rikutud) ja mõned kerged värvi pealsed kriimud taga uksel (kuskil vastas käinud). Ning lähi ajal vajavad vahetust piduri kettad (4300.- paar), rooli ots ( A osa 1500.-, B osa 500.-) ning ka rooli latt (umbes sama hind mis rooli otsal). Leidub ka pisi vigu, a la käigu kasti alt kergelt õline, mingi tihend laseb kergelt läbi, ning ilmselt ka kuskilt karteri tuulutuse juurest immitseb natuke õli. See jutt on esindusest pärit, ning pärineb sellest ajast kui tehti 100 000km hooldus. Ise ma sellega kontrollis käinud pole. Hetkel läbisõid ca 107500km. Samuti öeldi esindusest, et kolm süütepooli on sellel autol vahetatud.

Sinine on ABC Motorsist ostetud, täielik hooldus ajalugu esinduset olemas, teine omanik. Esimene oli mingi firma (ilmselt migratsiooni amet vms.) 60 000km hooldus tehtud, järgmine hooldus 700km pärast (80 000km)
Välisel vaatlusel peale loomulike kriimude (uste käepidemete juures) ja midagi muud silma ei jäänd, va arvatud stangel olev üks liistu ots oli tiba lahti, ning üks pori lapakas on eest puudu. Esindusest väideti, et on ka kerge avarii olnud ja mõlemad juhi poolsed uksed vahetatud. Samuti väideti et midagi vahetatud pole, on tehtud ainult korralised hooldused. Eks esmaspäeval käib ka sellega kontrollis.

Nagu näha, on valik suht raske. See 3000.- hinna vahe pole enam eriti määrav, kuid punase puhul on miinuseks see et on suurem läbisõit ning tahab ka lähi ajal korraliku investeeringut tagapidurite ketaste, ning roolivarda ja rooli otsa näol.

Sinise kasuks on väiksem läbi sõit, kuid hirmutab ära see et on avarii olnud, ning juhi uksel olevalt äärelt on värv kohati maas (ilmselt ukse äärega kuskil vastas käind, vastu seina või teist autot). Varustuste vahe pole minu jaoks ka väga määrav. Saab ka konditsioneeri, tagumiste el. akende ja valuvelgedeta hakkama. Väikseks plussiks sinisel on ehk talve kummid.

Suur respect ning tänu kes viitsis kogu selle pika ja segase teksi läbi lugeda ja oma arvamust avaldada.

radarist
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 23 Apr 2010, 12:49
Minu Renault: Renault Megane '05
Asukoht: Tartu

Re: Renault Megane II ostuabi

Postitus Postitas radarist » 13 Juun 2010, 09:04

Ega see valik kergeks pole tehtud jah.
Isiklikult eelistaks pärast seda pikka juttu ikkagi sinist, hoolimata selle väikesest avariist (kui see tõesti puudutab ainult uksi). Läbisõit väiksem ja sama raha eest varustust veits rohkem. Samuti saan aru, et mingeid suuri väljaminekuid (nagu pidurid) kohe ees ei oota.
Ei saanud aru, kas punasel 100 000 hoolde käigus hammasrihma majandus ka vahetati? Et tasuks neid intervalle veidi uurida, sest meganedel on neid erinevaid - osadel väidetavalt 100, teistel 120 peal. Kui hammasrihm vahetatud, siis muidugi üks suur kulutus vähem teha.
Renault Megane '05

Jux
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 10
Liitunud: 10 Juun 2010, 21:03

Re: Renault Megane II ostuabi

Postitus Postitas Jux » 13 Juun 2010, 13:11

Suur tänu nii kiire vastukaja eest.

Aga eks jah see ole iga kallim ostu puhul nii, et on vaja teha palju kodutööd ja pead murda, enne kui osta.
Esinduses väideti igatahes, et uksed vahetati ja võib olla värviti ka karp.
Läbisõidu pärast võib olla natuke eelistaksingi seda autot. Kuna peres on üks auto olemas juba, ning Meganiga tulevad ette enamasti linna sõidud, ning teise masinaga pikemad otsad (tln-rkv). Siis arvan et see 100 000km hooldus tuleb mul alles ette kuskil pooleteise-, kuni kahe aasta pärast. Esmaspäeval käin sinisega kindlasti kontrollis, kuid ei usu et sealt mingeid suuri vigu esineb, kuna viimase hoolduse aeg oli kõik korras.

Punasel on 100 000km hoole tehtud. Oli teine esinduses vist 8000.- maksunud. Ehk siis rihm ja veepump vahetatud.

Megane_dCi
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 28
Liitunud: 10 Juun 2010, 22:32

Re: Renault Megane II ostuabi

Postitus Postitas Megane_dCi » 13 Juun 2010, 19:11

Soovitaks ka pigem 1.6 mootoriga isendi kasuks otsustada.
Avariisid on ette tulnud tunduvalt rohkematel masinatel, kui keskmine autoostja arvata oskab ning kui asi piirdus vaid uste värvimisega, siis ei mõjuta see küll midagi..

Aga huvitav kas need elektriakende kalad ja jamad võtmekaardiga esinevad läbi terve mudelipõlvkonna või suudeti midagi ka parandada 2006a facelifti käigus...?

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Renault Megane II ostuabi

Postitus Postitas MavaCX » 13 Juun 2010, 19:46

Selle sama antud viite leheküljel on kõige lõpus telefoni nr. ja isiku nimi.
Kui lugeda seda lehte http://www.maitene.ee/index.php?id=4, siis minu mäletamisel tasuta toiming on ikkagi tasuline, (kuigi vaid kaks koidulat) ja see kontroll peaks olema ka pikem kui tavaline ülevaatuse eelne. Samas arvan, et kui peale eelmist kontrolli on sõdetud 7 ja pooltuhat km, siis võib juba ka midagi vahetamist väärt leida. Kuna tegemist on ülevaatuspunktiga, siis tuleb arvestada elava järjekorraga. Soovitan kohe hommikul vara minna siis võib juhtuda, et oled esimene...
Jux kirjutas:siimp, Eks kindlasti enne ostu lasen kuskil auto täielikult üle vaadata. Esmaspäeval uuringi, kuhu löögile saan.

MavaCX
, Tänud info eest, uurin seda kohta esmaspäeval. Ega juhuslikult mingit kontakt telefoni selle koha kohta pole anda?
Pilt
V6 RENAULT

Jux
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 10
Liitunud: 10 Juun 2010, 21:03

Re: Renault Megane II ostuabi

Postitus Postitas Jux » 13 Juun 2010, 23:57

Megane_dCi, Hetkel ongi vaatlusel all see 1.6 mootoriga Megan. Eks homme lähen lasen üle kontrollida ja kui kõik korras, ning märkimisväärseid vigu ei esine, siis ostan ära.

MavaCX, Soovitus on iseenesest hea, ning kindlasti panen selle kõrvataha. Kuid seekord lasen täielikult auto üle vaadata ABC motorsis, õnnestus sinna hommseks ka aeg saada.

Edit: Tahtsin veel uurida liiklus kahjude kohta, kuid hetkel ei õnnestu leida ühtegi toimivat linki, mis näitaks liiklusõnnetuste ajalugu. Samuti ei oska ka esindusest keegi midagi täpsemat rääkida, kui vaid seda et avarii oli, ning parandus summa oli 60000.-

Kasutaja avatar
deadmouse
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 36
Liitunud: 08 Juun 2010, 16:21
Minu Renault: Megane Grandtour 1,4 (2005)
Asukoht: Pärnu, Toronto

Re: Renault Megane II ostuabi

Postitus Postitas deadmouse » 14 Juun 2010, 10:00

Võib-olla on sellest infost ka natuke kasu. Lasin varakevadel oma autol mootoririhma ära vahetada (läbisõit ca 90000 km) ja ABC Motorsi arve on veel meilikastis alles. Kulud olid sellised:
-hammasrihma vahetus 3,8h 1553.26 kr (allahindlus 10%,)
-veepump Renault 1,4-16/1,6-16 596.66 kr (allahindlus 20%)
-hammasrihma kpl. Megane,Laguna 1,4-16/1,6-16 2149.99 kr (allahindlus 20%)
kokku siis 4299.91 kr +käibemaks = 5160 kr
Mégane

Jux
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 10
Liitunud: 10 Juun 2010, 21:03

Re: Renault Megane II ostuabi

Postitus Postitas Jux » 14 Juun 2010, 10:14

Olen sellega täiesti kursis. Lihtsurelikule on see siis ca 8000kr tuuris.
Allahindlust vist igaüks ei saa.

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Renault Megane II ostuabi

Postitus Postitas MavaCX » 14 Juun 2010, 19:10

Vaata siit, pead teadma VIN koodi!
https://vs.lkf.ee/pls/xlk/SYSADM.LK_INF ... ?plang=EST
Jux kirjutas:
Edit: Tahtsin veel uurida liiklus kahjude kohta, kuid hetkel ei õnnestu leida ühtegi toimivat linki, mis näitaks liiklusõnnetuste ajalugu. Samuti ei oska ka esindusest keegi midagi täpsemat rääkida, kui vaid seda et avarii oli, ning parandus summa oli 60000.-
Pilt
V6 RENAULT

reinuvader
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 9
Liitunud: 06 Juun 2010, 14:00
Minu Renault: MEGANE CLIO MASTER
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Renault Megane II ostuabi

Postitus Postitas reinuvader » 14 Juun 2010, 20:24

Tänapäeval MEGANE II-le saadaval enamus B-varuosi,tegelen sellega igapäevaselt.
Kui kellelgi muresid,võtke ühendust.
Samas tegeleme ka diagnostikaga,jääme küll tehasetestrist natuke alla,aga enamus
vigade lugemine ja kustutamine võimalik

5131951

Jux
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 10
Liitunud: 10 Juun 2010, 21:03

Re: Renault Megane II ostuabi

Postitus Postitas Jux » 14 Juun 2010, 23:38

Tänud info ja abi eest.
Kahjuks hetkel minust Renault-i omaniku ei saa.
Sai käidud autoga ABC Motorsis, ning esinduse hinnakirja järgi vajaks auto lähiajal 12000.- eest remonti. Et masin oleks ideaalne.
Vigadest oli mittetöötav konditsioneer, mitte toimiv soojendusega juhipoolne peegelt, rooli ots(roolivarras), ning piduri klotsid. Samuti vajavad kohest vahetust rihmad ja rullikud, sealhulgas ka veepump.

Eks uurin palju kogu see lõbu B varuosadena maksma läheks, kuid esialgu võttis see esinduse hinna number suure tuhina maha.
Viimati muutis Jux, 15 Juun 2010, 09:18, muudetud 1 kord kokku.

Vasta