Laguna II ostuabi

Kust kohast, mis hinnaga, millist autot või detaili soetada?
aarne
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 139
Liitunud: 31 Mai 2010, 14:45
Asukoht: Tartu

Re: Laguna II ostuabi

Postitus Postitas aarne » 11 Okt 2010, 22:17

9gtl kirjutas: Eriti hea on lugeda kommentaare kus tõenäoliselt keegi pole autot omanud ja oi seda juttu siis. Mul vähemalt alati naljakas lugeda :) .
Kuna see märkus käib minu kohta ja tunnen end sellest ironiseerimisest puudutatuna, siis tuletan meelde, et kommentaarid pärinevad Autobildi autoajakirjalt ja olen ka sellele viidanud !
Fakt et mina Lagunat omanud ei ole, ei oma siinkohal mitte mingisugust tähtsust !

Mina arvan et enne auto ostu on siiski kasulik lugeda, mida konkreetse auto kohta ajakirjad kirjutavad.
Tel. 5117023

9gtl
Renault kodanik
Renault kodanik
Postitusi: 100
Liitunud: 01 Juun 2010, 21:19
Minu Renault: Laguna 1.9dci 88kw 2003a.

Re: Laguna II ostuabi

Postitus Postitas 9gtl » 11 Okt 2010, 22:36

aarne kirjutas:
9gtl kirjutas: Eriti hea on lugeda kommentaare kus tõenäoliselt keegi pole autot omanud ja oi seda juttu siis. Mul vähemalt alati naljakas lugeda :) .
Kuna see märkus käib minu kohta ja tunnen end sellest ironiseerimisest puudutatuna, siis tuletan meelde, et kommentaarid pärinevad Autobildi autoajakirjalt ja olen ka sellele viidanud !
Fakt et mina Lagunat omanud ei ole, ei oma siinkohal mitte mingisugust tähtsust !

Mina arvan et enne auto ostu on siiski kasulik lugeda, mida konkreetse auto kohta ajakirjad kirjutavad.

Sellest ka minu naerumärk juba ette ära pandud, et oleme ikka sõbrad edasi. Inimesed kõik erinevad ja samuti arvamuse ja kogemused. 100% sinuga nõus, et infot peaks-võiks enne auto soetamist koguma-uurima. Kui ostsin endale esimese kerega laguna siis talitasin ka samuti ja tagasiside oli igati julgustav ja mõistlik. Mainin siinkohal, et eestist ei olnud suurt infot kahjuks leida ja kui leidsingi siis oli liiga kahtlaslet kehva st niipalju kui ma eestikeelselt infot leidsin siis esimese põlvkonna laguna peaks põhimõttelislt olema üks igati kehva auto ja äärmiselt loll ost, eriti veel diisel. Laguna 2 kohta siis suhteliselt sama jutt. Nüüd aga on omad kogemused seljataga ja nii nagu arvata oli siis minujaoks on se eestist leitud info täielik jama ja autod on olnud täpselt sellised nagu ühed prantsuse autod olema peavad, loomulikult selle kõige paremas tähenduses.
Prantsuse tehnika küüsis 1998 aastast

ClubMegane
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 22
Liitunud: 15 Sept 2010, 17:19

Re: Laguna II ostuabi

Postitus Postitas ClubMegane » 12 Okt 2010, 17:36

Üldiselt autoajakirjade järgi ei olegi õiget autot olemas... Väga hea, et mõni omanik otsustas sõna sekka öelda :good:

Ega mida eriti sekka öelda ei julgegi, kuid seda maantee kütusekulu täitsa usun, mootor uuem ja käigukast ka 6 käiguga, sama aasta väljalaskega Volkswageni mootoriga Galaxy-de kütusekulu jääb pea samasse auku, niiet pole siin midagi ulmelist.

ClubMegane
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 22
Liitunud: 15 Sept 2010, 17:19

Re: Laguna II ostuabi

Postitus Postitas ClubMegane » 16 Okt 2010, 13:50

Niisiis, sai täna Võrus pilk peale visatud.

Ülevaatusel läks nõnna, et mõlemad rooliotsad ning üks sarniir täiesti läbi. Tagumine parem amort vajab ka vahetust, käigukasti juurest lekkis õli ning radiaatori vahel oli teadmata päritoluga suur õli loik. Auto jäi seega ostmata, tundub, et on müügis täitsa oma turuväärtusega. Auto on olnud kaks ja pool kuud veel vana omaniku nimel...

Ülevaatuselt öeldi, et auto on eluohtlik ning sellisena tehnoülevaatust kohe kindlasti ei läbiks.

Megane_dCi
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 28
Liitunud: 10 Juun 2010, 22:32

Re: Laguna II ostuabi

Postitus Postitas Megane_dCi » 16 Okt 2010, 20:24

Ühelt poolt võttes, ei maksa need veermikudetailid sugugi palju ning kui vead piirduvad nendega, siis poleks hullu midagi.
Teiselt poolt vaadates, miks on 80000 km läbinud autol sellised vead? See pole väga reaalne, nii et midagi siin ei klapi...

ClubMegane
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 22
Liitunud: 15 Sept 2010, 17:19

Re: Laguna II ostuabi

Postitus Postitas ClubMegane » 16 Okt 2010, 20:50

Täpselt nii ja need on üsna lühikese ajaga selliseks läinud, 1aastaga. Isiklikult ei taha ka lekkivat autot, jumal teab kus probleemne koht jne. Selle auto läbisõit on ehk 2x suurem, kui kirjas. Sisu on tegelikult korralik, ainult rool kulunud. Muidu väikestest vigadest niipalju, et paar kabariiti ei põlenud ning signaal ei töötanud. Väike mõlk oli silmatorkaval kohal. Värv üldiselt paremas korras kui mõnel Megane-il, mida vaatamas käisin. Ma ei tea, kas kirjutasin kunagi ka seda, et ahvatlevad lisad nagu püsikiiruse hoidja ning istmesoojendused on puudu.

Muidu Renault-fännidele, korralik Safrane 3.0 pesitseb Põlvas ja on soodsa hinnaga ja veelmõnusamate lisadega. http://www.auto24.ee/used/672318" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Edgar
Renault Klubi auliige
Renault Klubi auliige
Postitusi: 466
Liitunud: 14 Veebr 2010, 01:04
Minu Renault: Rapid, R19
Asukoht: Tallinn

Re: Laguna II ostuabi

Postitus Postitas Edgar » 18 Okt 2010, 06:40

selle safrane kohta niipalju, et tean selle algset omanikku ja võin käsi südamel öelda, et kui ta esmakordselt müüki läks siis oli tegemist tiptop autoga, suuremad murelapsed olid peletatud ja korda tehtud. Lisaksin vaid seda, et on see masin korduvalt müügis olnud millegipärast.
Renault Rapid 1.1 R4 45ps

ClubMegane
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 22
Liitunud: 15 Sept 2010, 17:19

Re: Laguna II ostuabi

Postitus Postitas ClubMegane » 18 Okt 2010, 12:55

Vaatasin ise ka üle. Istmed ja sisu on ise ära vahetatud teise Safranega. Tundus kõik korras küll, kuid minu jaoks oli mootori hääl selline imelik, omapärane võib-olla, sest rihma ju pole... Spoiler oli ka teiselt autolt, rohekat värvi. Selle on praegune omanik 3aasta jooksul sõitnud vaid 3000km.

9gtl
Renault kodanik
Renault kodanik
Postitusi: 100
Liitunud: 01 Juun 2010, 21:19
Minu Renault: Laguna 1.9dci 88kw 2003a.

Re: Laguna II ostuabi

Postitus Postitas 9gtl » 18 Okt 2010, 22:14

Tundub, et selle auto omanik on hooldusraamatust lugenud, et ta sõidab hooldevaba autoga. Silla remontimine ei maksa jah suurt midagi võrreldes sellega, et pead hakkama käigukasti maha kookima vms. Minu masinal ma küll veel roolil kulumise märke ei tähelda(kui tahad võin sulle näidata) seega see läbisõit peab ikka päris suur olema või siis on lihtsalt palju rohkem keeratud :) Ise ostsin ka just sellepärast eesti ajalooga auto, et kõigil väljast toodud laitma hooldusajalooga ja hooldusraamatuga autodel oli mitmeid kummalisi vigu küljes, mis ilmnesid kas siis sõites või vin koodi järgi ajalugu uurides. Kokkuvõtteks võiks öelda, et õnneks läbisõit ei sõida st parem natuke suurema läbisõiduga hooldatud masin kui väikse läbisõiduga ja hooldamata.
Prantsuse tehnika küüsis 1998 aastast

ClubMegane
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 22
Liitunud: 15 Sept 2010, 17:19

Re: Laguna II ostuabi

Postitus Postitas ClubMegane » 19 Okt 2010, 16:12

Põhimõtteliselt peaks saama netist vaadata teiste riikide analoogseid lehekülgi nagu meil lkf.ee. Vaataks niisama huvi pärast Prantsusmaa omast, palju maksti selle laksu tagajärjel, mis see auto kauges minevikus konnavabarigis tegi :p

Kas keegi teab, mis Prantusmaa liikluskindlustuse fondi koduleheküljest midagi?

9gtl
Renault kodanik
Renault kodanik
Postitusi: 100
Liitunud: 01 Juun 2010, 21:19
Minu Renault: Laguna 1.9dci 88kw 2003a.

Re: Laguna II ostuabi

Postitus Postitas 9gtl » 19 Okt 2010, 22:51

Pigem seda autot remontid kuskil sellises kohas kus väga märki maha ei jää. Aga kui keegi selliseid lehekülgi erinevate maade kohta öleda oksab oleks uurimist küll ja küll.
Prantsuse tehnika küüsis 1998 aastast

Kossur
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 05 Dets 2010, 15:36

Re: Laguna II ostuabi

Postitus Postitas Kossur » 25 Dets 2010, 00:25

Sellise isendi kohta oskab keegi midagi öelda?

http://www.auto24.ee/used/794474" onclick="window.open(this.href);return false;

Kas 220 000 on liiga suur läbisõit juba renault diisli kohta?

Aitäh

Megane_dCi
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 28
Liitunud: 10 Juun 2010, 22:32

Re: Laguna II ostuabi

Postitus Postitas Megane_dCi » 29 Jaan 2011, 13:23

Üks hea hinnaga Laguna II diisel jälle müüki tulnud:
http://www.auto24.ee/used/805862" onclick="window.open(this.href);return false;

Nii ahvatlev, aga kardan seda Laguna+diisel kombinatsiooni potentsiaalsete murede pärast natuke... :)

9gtl
Renault kodanik
Renault kodanik
Postitusi: 100
Liitunud: 01 Juun 2010, 21:19
Minu Renault: Laguna 1.9dci 88kw 2003a.

Re: Laguna II ostuabi

Postitus Postitas 9gtl » 29 Jaan 2011, 23:47

Kui mureavaba autot tahad siis tuleb kas uus auto osta või siis ühistransporti kasutada:) Kindlasti tasuks kasutatud auto ostul endale kohe selgeks teha, et kas ostad eelkõige ikkagi autot või hinda, nii on minuarust vähemalt poole lihtsam tegutseda. Eks autoärikate kes selliseid saksas maksvaid 2000-3000 euroeseid autosid siia sisse toovad mõte ju ongi asi ilusaks teha ja kiirelt maha müüa. Kui auto igati aus siis on kindlasti hea tehing ja oled saanud endale madalate ülalpidamiskuludega auto veel vähemalt samaks kilometraasiks kui seal hetkel ees on aga kui läbisõit tõendamatu, hooldused tõendamatud, ajalugu tõendamatu siis polegi miskit muud teha kui kõige selle ees silm kinni pigistada ja hinda osta. Kui sa kursis pole siis hooldusraamatuid võltsitakse juba ammu seega tundmatu isiku käest autot ostes soovitan käituda reegli "usalda aga kontrolli" järgi. Esmapilgul jääb arusaamatuks, et kas järgnevad asjad saab kaasa kuna auto küljes neid ei näe: kiirusehoidja, toonklaas, iluliistud salongis, tumeroheline värv, sportrool. Tundub pädev müüja?
Aga kui auto oled üle vaadanud siis anna kindlasti meilegi teada.
Prantsuse tehnika küüsis 1998 aastast

radarist
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 23 Apr 2010, 12:49
Minu Renault: Renault Megane '05
Asukoht: Tartu

Re: Laguna II ostuabi

Postitus Postitas radarist » 14 Juun 2011, 11:02

Lagunade mootori valik on pääris suur. Millist võiks eelistada (pean silmas töökindlust)? Bensiin vist vähe lollikindlam kui diisel? Ja kuivõrd hea/halb valik oleks automaati manuaali asemel eelistada?
Renault Megane '05

9gtl
Renault kodanik
Renault kodanik
Postitusi: 100
Liitunud: 01 Juun 2010, 21:19
Minu Renault: Laguna 1.9dci 88kw 2003a.

Re: Laguna II ostuabi

Postitus Postitas 9gtl » 15 Juun 2011, 22:08

1,9dci 88kw küll minuarust murevaba mootor ehk kallal ja talla, läbisõitu muidugi veel palju ei ole ka alles 260000km. Üks tuttav ostis 1,8b eks paistab kuidas see vastu peab aga esimesed 115000 pole mootorile juure peale korralise hoolduse midagi tehtud. Mina küll julgen vabalt 88kw dci mootorit soovitada, liigub paremini kui bens ja kütet läheb ka hoopis vähem.
Prantsuse tehnika küüsis 1998 aastast

aarne
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 139
Liitunud: 31 Mai 2010, 14:45
Asukoht: Tartu

Re: Laguna II ostuabi

Postitus Postitas aarne » 16 Juun 2011, 18:49

Vältida võiks 2 liitrist otsesissepritsega bensiinimootorit, seda mootorit tähistatakse tähekombinatsiooniga IDE ja mootori võimsus on 103 kW. Probleemne ongi sissepritsesüsteem.
Teine 2 liitrine (99 kW) on tavaline töökindel MPI.
Tel. 5117023

9gtl
Renault kodanik
Renault kodanik
Postitusi: 100
Liitunud: 01 Juun 2010, 21:19
Minu Renault: Laguna 1.9dci 88kw 2003a.

Re: Laguna II ostuabi

Postitus Postitas 9gtl » 16 Juun 2011, 23:07

Ma ole ka ide mootorite kohta kuulnud, et midagi tahtvat seal katki minna aga misasi see on seda ei tea, kes valgustab?
Samas kui se samasugune luul on, et prantsuse autod on kehavd siis pole sel ide mootoril tõenäoliselt häda midagi. Meenub veel et mitsubishi gdi mootorid on vist sama süsteemiga.
Prantsuse tehnika küüsis 1998 aastast

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Laguna II ostuabi

Postitus Postitas olev » 25 Juun 2011, 21:53

tere mehed,
annan nõu kui vaja, tunnen Laguna 2 läbi ja lõhki,
peres on neid kokku kolm, kõik automaadid.

53577206
Viimati muutis olev, 03 Mai 2012, 21:07, muudetud 1 kord kokku.

9gtl
Renault kodanik
Renault kodanik
Postitusi: 100
Liitunud: 01 Juun 2010, 21:19
Minu Renault: Laguna 1.9dci 88kw 2003a.

Re: Laguna II ostuabi

Postitus Postitas 9gtl » 11 Dets 2011, 00:31

Ootan infot sellise koosluse kohta: 3.0 v6 + automaatkast.
Kuidas reanulti automaatkast toimib? Tehas annab linnakuluks 15L/100'le aga osad väidavad, et rahulikult kulgedes saab linnas 10l hakkama. Kuna pole nii suure mootoriga autot kunagi omanud siis kas see 10l jutt võib olla reaalne? Tavaliselt 2.0 ~100kw bensukad võtavad ka linnas 10 vabalt ära seega mulle tunub see natuke veider. Samas jälle olen ka kuulnud, et sellised suured mootorid nagu ka see 3.0 on vahest polegi nii janused kui esmapilgul arvata võiks. Kas kellegil on kogemusi jagada?
Prantsuse tehnika küüsis 1998 aastast

Vasta