Ostuabi - Renault Scenic I (1996-2003)

Kust kohast, mis hinnaga, millist autot või detaili soetada?
Vasta
siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Ostuabi - Renault Scenic I (1996-2003)

Postitus Postitas siimp » 22 Nov 2010, 19:15

Plussid: Mitmekülgne, avar, paindlikult ümberkorraldatav salong.

Miinused: Kehv käiguvahetus, võimalikud naginad salongis.

Pilt

Milliseid mudeleid eelistada ja milliseid vältida:

Väldi RX4 mudelit, soovitavalt eelistada 1.9 dCi mudelit.

Missugune ta on?

Renault tekitas mahtuniversaalide seas Mégane Scénicuga väikese revolutsiooni, võttes aluseks kompaktauto ning luues selle põhjale hoopis mitmekülgsema ja avarama sõiduki. Teise rea kolme istet saab ühekaupa eemaldada kohandamaks autot reisijate või pakkide vedamiseks. Isteasend on paljude juhtide arvates liga bussilaadne -- tänu veidra nurga all paiknevale roolisambale --, kuid reisijad tunnevad end mugavalt. Ning ka siis, kui kõik viis kohta on täidetud, jätkub ruumi kõigi pakkide mahutamiseks. Mootori- ja varustusevalik on lai, nii et tõenäoliselt igaüks suudab leida endale sobiva Scénicu. Juhile ei paku auto siiski nii suurt sõidurõõmu kui näiteks Opel Zafira. Viimase eeliseks on ka seitse istekohta -- kõnealusel Scénicul polnud seda võimalust.

Missugust versiooni osta?

1999. aasta juulis toimunud mudelivärskendus muutis Scénicu veidi pilkupüüdvamaks ja isikupärasemaks. Samuti jõudsid põhivarustusse eesmised ja külgmised turvapadjad, nii et kui turvalisust kõrgelt hindate, soovitame osta värskendatud mudeli. Samal ajal kasutusele võetud 1,4- ja 1,6-liitrised mootorid töötavad eelkäijatest erksamalt ja lasevad Scénicuga sõidust rohkem mõnu tunda. Kuid meie soovitame 1,9-liitrist dCi-turbodiislit, mis pole küll kõige kultiveeritum, kuid veab keskmistel pööretel väga jõuliselt ja kulutab vähe kütust. Keskmine varustustase Expression sisaldab piisavalt mugavusvarustust, sealhulgas kliimaseadet. Mingil juhul pole mõtet osta nelikveolist versiooni RX4. Maastikul temast erilist kasu pole, kuid hooldus on kallim ja töökindlus madalam kui teistel Scénicutel.

Kui kalliks läheb pidamine?

Lai mootorite ja varustustasemete valik tähendab, et turul leidub Scénic iga rahakoti jaoks. Mootorid -- eriti diislid -- tarbivad kütust säästlikult. Hoiduge nelikveolisest RX4-versioonist, mis on janusem ning kallim hooldada ja remontida. Kindlustus- ja hoolduskulud jäävad keskmisele tasemele. Kuid tutvuge hooldusajalooga -- "käestlastud" Scénic võib üllatava hulga remondiraha neelata.

Mida tähele panna?

Scénic on tolleaegsetest Renault-dest üks kvaliteetsemaid, kuid kabiinis võib ikka leida lahtitulnud paneele ja sõidu ajal kuula kõiksugu klõbinaid. Kui tagarea istmeid väljavõtmise järel korralikult oma kohale ei asetata, võivad nende rööpad painduda ega hakka istmeid enam korralikult paigal hoidma. Mootorid kestavad üldiselt hästi, kuid käiguvahetus võib ajapikku muutuda veel ebamäärasemaks-taignasemaks kui uuest peast. Viga saab kõrvaldada käiguvahetushoovastiku kõigi pukside vahetamisega -- ja kui osad ei maksa kuigi palju, siis töö küll. Samuti võib palju aega nõuda klaasipuhastite riknenud mootori vahetamine, ja seda viga on korduvalt esinenud. Ette on tulnud ka automaatkäigukasti rikkeid, ja siin läheb remont juba palju kulukamaks.



Allikad:
Whatcar.ee

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Ostuabi - Renault Scenic I (1996-2003)

Postitus Postitas MavaCX » 24 Nov 2010, 00:12

Milliseid mudeleid eelistada ja milliseid vältida:

Väldi RX4 mudelit, soovitavalt eelistada 1.9 dCi mudelit.

Missugust versiooni osta?

.... Mingil juhul pole mõtet osta nelikveolist versiooni RX4. Maastikul temast erilist kasu pole, kuid hooldus on kallim ja töökindlus madalam kui teistel Scénicutel.
Ma ei saa aru, mis selle RX4 siis nii viga on, et üldse mitte kasutada ei soovitata? Omasin ise üht, diisel 1,9dCi mootoriga ning ainus mure oli korralised hooldused ning kütus (kasutasin pea neli aastat). Kõik "tänapäevased" dziibid on täpselt samasuguse ülekandega ning vast isegi viletsama läbivusega. Kui võrrelda hoolduskulu näiteks jaapanlasega (mida enne kasutasin) siis RX4 hooldus oli ikka palju odavam. Ja küttekulu oli minul vähemalt keskmiselt 8,3l ning esinduses olid varuosad sama hinnaga kui jaapalnaste juures B-osad. Muidugi oli tal omapärane veermik (mitte samasugune tava Scenicu'ga, kuid kataloogid jälle arvavad teisiti) kuid see ei tähendanud eriti suuremaid kulusi. Enne müüki pidin sellel masinal vahetama vaid tagumised amordid ning tagumise telje gardaani. Oma eripära tõttu polnud need osad muidugi loodetava tavamasina varuosa hinnaga võrreldavad, kuid kui autot sihipäraselt kasutada pole varuosa hind vast määrav. Ja kui artiklis mainitakse kindlustuse suuremat kulu, siis see kehtib vast kusagil mujal Euroopas. Meil siin Eestis on tase täpselt sama, kui tavaline isiklik auto.
Pilt
V6 RENAULT

9gtl
Renault kodanik
Renault kodanik
Postitusi: 100
Liitunud: 01 Juun 2010, 21:19
Minu Renault: Laguna 1.9dci 88kw 2003a.

Re: Ostuabi - Renault Scenic I (1996-2003)

Postitus Postitas 9gtl » 27 Nov 2010, 12:39

Päris raske on aru saada, et kellele selline üleüldine jutt üldse abiks on mis tegelikult ei ütle ju midagi konkreetset. Saan aru et totaalse autovõhiku hirmutab see kohe ära aga inimese kelle iq on üle 9 ju tõenäoliselt lähtub ikkagi igast konkreetsest isendist omaette mitte mingi üleüldise jutu põhjal.
MavaCX: kas selline küttekulu oli sul pigem siis linnasõidul? Üsna pikalt on tegelikult se mudel just huvi pakkunud ja kindlasti diislit. Sellel töötab nelivedu ikka nii nagu tavaliselt sellistel autodel, et regulaarselt veab esisild ja kui ees ratta ringi võtab tuleb tagant ka üks ratas veel appi?
Prantsuse tehnika küüsis 1998 aastast

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Ostuabi - Renault Scenic I (1996-2003)

Postitus Postitas siimp » 27 Nov 2010, 12:53

9gtl kirjutas:Päris raske on aru saada, et kellele selline üleüldine jutt üldse abiks on mis tegelikult ei ütle ju midagi konkreetset.
Ma leian, et pigem olgu selline üldine jutt kui et üldse mitte midagi. Paljud inimesed otsivad autoklubidest abi just kindla mudeli ostmiseks ja kuna eesti inimesed on piisavalt kinnised, et enne pigem loevad kui tormavad küsima, siis selline autoteema muudaks meie Klubi palju atraktiivsemaks selliste lugemist otsivate inimeste suhtes. Kuna ise tõesti kõiki mudeleid omanud ei ole, siis püüan lihtsalt kasutada internetis leiduvad ja loodan Teie, klubiliikmed ja huvilised, peale, et te aitate mul neid teemasid oma kogemuste ja targema jutuga täiustada. Lihtsalt püüan teha ükshaaval teemasid, kuna paistab, et kui teema tehtud, siis neid arvamusi isegi tuleb. :)

Vastavalt kogunenud arvamustele võime lõpuks ju ka selle esimese jutu täiesti ise valmis kirjutada (head, vead jne) ja selle "üldise jutu" täiesti ära jätta.

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Ostuabi - Renault Scenic I (1996-2003)

Postitus Postitas MavaCX » 27 Nov 2010, 20:06

See oli keskmine, kuna pool läbisõidust oli maanteel, naisterahva kasutuses oli linnas kulu 9,8l. Talvel muidugi suurenes, sest selle on elektrooniline viskoos-sidur (samasugune on kõigil, kel autoküljel 4WD märk ning selline mudel toojal enne puudunud on), mis lülitab esisilla läbivuse raskusel ka jõuülekande tagumisele sillale. Muidu aga on jah, nii umbes 95% esisillaveoga masin.
9gtl kirjutas:...
MavaCX: kas selline küttekulu oli sul pigem siis linnasõidul? Üsna pikalt on tegelikult se mudel just huvi pakkunud ja kindlasti diislit. Sellel töötab nelivedu ikka nii nagu tavaliselt sellistel autodel, et regulaarselt veab esisild ja kui ees ratta ringi võtab tuleb tagant ka üks ratas veel appi?
Manused
rx42.JPG
rx42.JPG (77.47 KiB) Vaadatud 16756 korda
rx4.jpg
rx4.jpg (96.3 KiB) Vaadatud 16756 korda
Pilt
V6 RENAULT

ReijoK
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 20
Liitunud: 30 Apr 2012, 02:28
Minu Renault: Renault Megane Scenic
Asukoht: Tallinn

Re: Ostuabi - Renault Scenic I (1996-2003)

Postitus Postitas ReijoK » 30 Apr 2012, 02:36

Vana teema uuesti välja:

Vajan soodsalt mahtuniversaali ning eesti turul nö hinnaliidriks Renault Scenic. 90% olen valinud juba margi enda jaoks välja, kuid vajan veel teadjate arvamusi. Mis vead, mida jälgida ostmisel, kui kulukas on ülalpidamine jne. Pranstlaste kohta räägitakse hirmujutte, kuid samas on näitajad jällegi head, nii et väike kahtlus on sees...:(

Nii, et palun: lugege ette küik võimalikud vead, mida ostmisel jälgida (PS: ostmisel kindlasti kasutan ülevaatuspunkti abi)

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Ostuabi - Renault Scenic I (1996-2003)

Postitus Postitas olev » 01 Mai 2012, 09:10

ReijoK kirjutas:Vana teema uuesti välja:

Vajan soodsalt mahtuniversaali ning eesti turul nö hinnaliidriks Renault Scenic. 90% olen valinud juba margi enda jaoks välja, kuid vajan veel teadjate arvamusi. Mis vead, mida jälgida ostmisel, kui kulukas on ülalpidamine jne. Pranstlaste kohta räägitakse hirmujutte, kuid samas on näitajad jällegi head, nii et väike kahtlus on sees...:(

Nii, et palun: lugege ette küik võimalikud vead, mida ostmisel jälgida (PS: ostmisel kindlasti kasutan ülevaatuspunkti abi)
See on lollikindel valik, kui ära pole hooratud, siis vigu ei tohiks ollagi. Aga kaks lolli viga sel siiski on ja neid ei saa ka kõrvaldada - kõigub esiteks ja teiseks ajas isteasend vähemalt mul pikemal sõidul jalad tuimaks.

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Ostuabi - Renault Scenic I (1996-2003)

Postitus Postitas MavaCX » 01 Mai 2012, 12:47

Aga minul näiteks neid kahte lolli viga varustuses ei olnud. ei kõikunud ja jalad olid samasugused ka pikema sõidu järel. Sõitnud 4a.
olev kirjutas: Aga kaks lolli viga sel siiski on ja neid ei saa ka kõrvaldada - kõigub esiteks ja teiseks ajas isteasend vähemalt mul pikemal sõidul jalad tuimaks.
Pilt
V6 RENAULT

ReijoK
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 20
Liitunud: 30 Apr 2012, 02:28
Minu Renault: Renault Megane Scenic
Asukoht: Tallinn

Re: Ostuabi - Renault Scenic I (1996-2003)

Postitus Postitas ReijoK » 01 Mai 2012, 14:15

Käisin siis täna ilmselt tulevast vaatamas (isend 1998) ja 2 asja, mille kohalt taas palun nõustamist(moto f3r750): kuskilt tundus nagu ajaks õli välja....küünalde "joonest" allapoole. Mis asi see olla võiks ja kui ohtlik/ohutu viga renault´i puhul ning jahutusvedeliku tuli armatuuris põles, kuid sooja tuli ning vesi püsib....andur?

ReijoK

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Ostuabi - Renault Scenic I (1996-2003)

Postitus Postitas olev » 01 Mai 2012, 16:39

MavaCX kirjutas:Aga minul näiteks neid kahte lolli viga varustuses ei olnud. ei kõikunud ja jalad olid samasugused ka pikema sõidu järel. Sõitnud 4a.
olev kirjutas: Aga kaks lolli viga sel siiski on ja neid ei saa ka kõrvaldada - kõigub esiteks ja teiseks ajas isteasend vähemalt mul pikemal sõidul jalad tuimaks.
:D
Ega sellest enne aru saa, kui uus mudel kanni all.

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Ostuabi - Renault Scenic I (1996-2003)

Postitus Postitas olev » 01 Mai 2012, 16:41

ReijoK kirjutas:Käisin siis täna ilmselt tulevast vaatamas (isend 1998) ja 2 asja, mille kohalt taas palun nõustamist(moto f3r750): kuskilt tundus nagu ajaks õli välja....küünalde "joonest" allapoole. Mis asi see olla võiks ja kui ohtlik/ohutu viga renault´i puhul ning jahutusvedeliku tuli armatuuris põles, kuid sooja tuli ning vesi püsib....andur?

ReijoK
Nii vanal masinal on ikka mootor õline, normaalne.
Äkki põles hoopis mõni teine tuli, kati oma näituseks?

ReijoK
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 20
Liitunud: 30 Apr 2012, 02:28
Minu Renault: Renault Megane Scenic
Asukoht: Tallinn

Re: Ostuabi - Renault Scenic I (1996-2003)

Postitus Postitas ReijoK » 06 Mai 2012, 20:15

Masin käes ja väga reahul.....vähemalt esimese 160km põhjal

t.n.
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 1
Liitunud: 04 Veebr 2015, 01:51

Re: Ostuabi - Renault Scenic I (1996-2003)

Postitus Postitas t.n. » 04 Veebr 2015, 02:04

Tere!

Toon vana teema uuesti üles, sest minu küsimus sobib siia kõige paremini.

Nimelt valin praegu endale esimest oma autot. Load on mul olnud veidi alla aasta ning natuke sõidukogemust on, sõidan üldiselt korralikult ning trikke teha ei plaani :)

Mulle meeldiks väga selline Scenic, aga tahaksin selle juhitavuse ja stabiilsuse kohta veidi lähemalt uurida - paarilt netilehelt on silma hakanud, et mõni kasutaja on selle auto teelpüsimist kritiseerinud, eriti tuulega. See tundub mulle loogiline, kuna raskuskese on ju kõrgemal kui tavalistel väikeautodel, ning kõikumist on ka siinsamas teemas mainitud. Niisiis tahaksin teada, kas Scenic on väikeautodega (VW Golf jms.) võrreldes tuntavalt ebastabiilsem või muul moel ohtlikum. Ja kui kellelgi on muid senimainimata mõtteid teemal, kas see sobiks esimeseks autoks või mitte, oleks ma ka nende üle tänulik.

Aitäh!

Vasta