Foorumi organiseerimine

Kommentaarid, arvamused, soovid, unistused, naljad jne.
Vasta
kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Foorumi organiseerimine

Postitus Postitas kmo » 22 Aug 2011, 12:50

Autoklubide foorumite korraldamisel on tavaliselt kaks moodust - autode(mudelite) kaupa (n. Volvo, Chrysler, Saab, MB) või siis üldiste teemade kaupa (Renault, Nissan, Citröen). Mõlemal oma head ja vead, kuid mulle isiklikult meeldib esimene variant rohkem. Oleksin (rehvirõhu automaatne mõõtmine) teema teinud Laguna alla ja kõik. Nüüd aga võib see vabalt minna veermiku juurde, elektroonika juures tundub ka õige. Või siis 'Muu' teema. Aga see on juba hoopis teine jutt. Siiski - miskil imelikul põhjusel on minu arvates klubides (ja foorumites), kus asi lahendatud mudelite kaupa, rohkem liikmeid ning vestlus selgemini struktureeritud. Aga see vaid minu arvamus, mis ei pretendeeri teaduslikule tõele.
(see jutt ka siin kirjas: http://club-renault.ee/foorum/viewtopic.php?f=28&t=980" onclick="window.open(this.href);return false;)

Ilmselt on sellel väga head põhjused, miks foorum just nii on organiseeritud ja selle ümber organiseerimine (mudelite kaupa) oleks suur vaev, kuid siiski-siiski, kas see ei tasu mõtlemist?

Ma väidan, et vaikus foorumis (http://club-renault.ee/foorum/viewtopic.php?f=24&t=835" onclick="window.open(this.href);return false;) on eelkõige seetõttu, et üldiste teemade kaupa arutelu korraldamine on nii segane, et esimese hooga ei saa inimene aru, mis toimub. Seega läheb ta siit minema ega registreeri end foorumi liikmeks. Tegelikult näen ka ise, et mu mõttekäik on üsna habras ja vähe loogiline, sest kui on soov abi saada või oskad aidata, siis registreerid end ikka kasutajaks. Aga sellest hoolimata on minu arvates Renault autosid piisavalt ringi sõitmas ja võiks juttu siin rohkem olla. Teisalt - võimalik, et Renault on nii hea auto, et muresid vähe ning mis sa foorumis ikka teemat tõstatad, kui põhjust pole : )

Aga minu ettepanek oleks foorum siiski ümber korraldada.
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Foorumi organiseerimine

Postitus Postitas siimp » 22 Aug 2011, 13:01

Foorumit annab küllalt kerge vaevaga ümber organiseerida aga ega see siia rohkem rahvast ei too. Foorumi ja klubi suurus on ikkagi esmalt automargis, mida klubi esindab, kinni. Nii palju kui mina inimestega rääkinud olen, siis Renaulti rahvas on pigem selline, kes loeb aga ega eriti naljalt midagi ise ei kirjuta. Samuti on meie liikmesüsteem teistsuguse ehitusega (registreerimisel vaja sõnum saata, seega ühekordsed lugejad ei vaevu ennast eriti registreerima), samuti ei pääse autobotid ligi ja seega pole mingeid automaat registreeritud kasutajaid nagu paljudes teistes foorumites. Meil pole samuti kinniseid teemasid peale "Meie autod" teema, seega pole paljudel huvilistel vajalik registreerida, kuna neil on foorumi võimalik ka niisama lugeda.

Igatahes kaalume seda teemade organiseerimist aga esmalt ootaks ära ka teiste arvamuse.

Kasutaja avatar
Edgar
Renault Klubi auliige
Renault Klubi auliige
Postitusi: 466
Liitunud: 14 Veebr 2010, 01:04
Minu Renault: Rapid, R19
Asukoht: Tallinn

Re: Foorumi organiseerimine

Postitus Postitas Edgar » 22 Aug 2011, 17:50

probleemide ilmnemisel ja/või otsimisel oleks lihtsam kui oleks jah mudeli järgi sorteeritud. Kui palju see nüüd rahvast juurde tooks seda ei oska öelda.
Renault Rapid 1.1 R4 45ps

andres500
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 64
Liitunud: 03 Mai 2010, 21:15
Minu Renault: 2*Espace II
Asukoht: Tartu

Re: Foorumi organiseerimine

Postitus Postitas andres500 » 22 Aug 2011, 19:16

Tundub huvitav idee teha teemad autode järgi. Ise vaatan tegelikult ka ainult oma masina kohta käivat infot. Samas aga vaatan ka kõik need postitused läbi, mis on seotud autode probleemidega - lihtsalt hea teada.

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Re: Foorumi organiseerimine

Postitus Postitas kmo » 25 Aug 2011, 12:44

Mul on hea meel, et selline foorum olemas on ning tänud (üsna väiksearvulisele) ERK-le, kes seda asja üleval hoiab. Nii mõtteliselt kui ilmeselt ka materiaalselt (domeen, serveriruumi rent), kuigi rahaliselt panustavad kõik, kes end foorumi kasutajaks SMS-ga registreerivad (3.196 €). Soovin öelda, et ma ei taha olemasolevat ja võimalik, et hästi toimivat süsteemi laiali lammutada ning eks see ole ERK otsustada, kuidas nad foorumit korraldavad.
Olen nõus nendega, kelle meelest foorumi ümberkorraldamine ERK-sse uusi liikmeid hulgaliselt juurde ei tooks. Ning foorumi ümberkorraldamisel on nii omad plussid kui miinused.
Võib-olla on asi ka selles, et mu eelmise sõiduki automargi foorum on selline, et seal teemad mudeli järgi ja tundus väga mugav ja sellest see ettepanek.
Teisiti sõnastades - hetkel mulle tundub, et kui ma kunagi oma Renault maha müün ja taas näiteks olnud marki auto ostan ja taas ka selle foorumit külastama hakkan, siis ma ei teeks seal ettepanekut foorum selliselt ümber korraldada nagu täna on Renault foorum. Mitte, et Renault foorum ebamugav kasutada oleks, kuid ehk saaks see parem.
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Foorumi organiseerimine

Postitus Postitas siimp » 25 Aug 2011, 14:20

Kuna juhatuse liikmed vahetusid mõni aeg tagasi ja mina isiklikult ei tegelenud süsteemi poolega (kodulehekülg ja foorum), siis kahjuks ei olnud teadlik SMS-iga registreerimise maksumusest (selline summa tuli ka minule suure üllatusena). Tänaseks päevaks on see eemaldatud (asendatud kõigile nähtava aktiveerimiskoodiga) ja mul on väga kahju, et selline asi sinna üldse tekkida sai.

Foorumi ümberkorraldamine on hetkel päevakorras ja püüame selle teema juhatuse keskis läbi rääkida. :good:

Senikas aga ootaks endiselt huvitavaid ideid ja ettepanekuid.

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Re: Foorumi organiseerimine

Postitus Postitas kmo » 26 Aug 2011, 00:16

siimp kirjutas:[...] kahjuks ei olnud teadlik SMS-iga registreerimise maksumusest (selline summa tuli ka minule suure üllatusena). Tänaseks päevaks on see eemaldatud (asendatud kõigile nähtava aktiveerimiskoodiga) ja mul on väga kahju, et selline asi sinna üldse tekkida sai.
Võimalik, et see ei olnud nii halb idee. Kuskilt peab ju ERK vahendid saama, et domeeni aastatasu ning serveriruumi rent tasuda. Seda võib ka ERK liikmemaksust rahastada, kuid tasuline SMS muutis rahastamise baasi laiemaks, kui väga tehniliselt väljenduda. Mul erilist tõrget ei tekkinud, kui hiljem teada sain, et SMS tasuline oli (ma muidugi ei tea, kuidas tasu jagunes operaatori ja ERK vahel). Jah, korrektne oleks olnud, kui tasu oleks enne SMS-i saatmist teada olnud, kuid kuna tasuline SMS kadunud, siis pole sel teemal enam mõtet heietada.
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Re: Foorumi organiseerimine / tagide kasutamine?

Postitus Postitas kmo » 04 Sept 2011, 22:31

UK Renault Club foorumis (http://www.renaultforums.co.uk/" onclick="window.open(this.href);return false;) on kasutusel Tag'id (ei teagi, mis see eesti keeles on - märksõna?). Ning Tag Cloud lehelt (http://www.renaultforums.co.uk/tags.php" onclick="window.open(this.href);return false;) saab siis vastavaid tage otsida. Võib-olla oleks see (=tagide kasutamine) isegi mõistlikum, kui foorumi ümber korraldamine, sest kas teha nii, nagu on hetkel või mudelite kaupa, nagu ma ülal pakun, omad probleemid on mõlemal korraldusel. Kuid tagid peaks selle mure lahendama. Kui see väga keeruline ei ole, siis ehk saaks tagid ka sellele foorumile juurde lisada? (Tehniliselt võttes ongi see foorum korraldatud tagide-põhiselt, kuid tage on kasutusel vaid piiratud arvul.) Ma täpselt ei tea, kuidas see UK foorumis käib, kuid kujutan ette, et teema algataja ise määrab, millised tagid postituse juurde kuuluvad.

Kuna juhtub, et arutelu käigus algse postituse sisu suund muutub (n. probleemiks/küsimuseks on EGR klapp, teemat edasi arendades jõutakse turboni), siis võiks tagitud saada iga postitus ja vastus sellele. Ehk algselt määrab teema algataja tagi(d), iga vastaja saab oma vastust sisestades automaatselt teema algataja tagid juurde, kuid ta võib tage lisada või mõne kustutada, kui ta leiab, et tema vastuse juures see mõistlik oleks. Ei... see läheb vist liiga keeruliseks. Sest siis on küsimus, kas automaatselt peaks vastuse juurde tulema vaid teema algataja poolt sisestatud tagid või ka need tagid, mida on kasutanud keegi, kes algsele postitusele on vastanud. Mõistlik oleks ilmselt nii teha (nagu vist ka UK Renault foorumis), et tagid paneb teemale juurde teema algataja ja nii jääb (no moderaatoril võiks olla õigus tage muuta/lisada). Ehk ei ole tagide lisamine foorumile ülearu keeruline?
Viimati muutis kmo, 06 Sept 2011, 14:44, muudetud 1 kord kokku.
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Foorumi organiseerimine

Postitus Postitas siimp » 04 Sept 2011, 22:45

Tänud ettepaneku eest! Uurin it-mehelt asja. :good:

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Re: Foorumi organiseerimine / tänud

Postitus Postitas kmo » 24 Nov 2011, 10:32

Vaatan, et foorum ongi ümber korraldatud ning mulle see selliselt väga meeldib, tänud!
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Foorumi organiseerimine / tänud

Postitus Postitas siimp » 24 Nov 2011, 13:32

kmo kirjutas:Vaatan, et foorum ongi ümber korraldatud ning mulle see selliselt väga meeldib, tänud!
Vastavad muudatused sai tõesti tehtud. Tundub, et sai natukene parem, lihtsam asju otsida. Kui keegi tunneb, et mõni mudel vääriks veel eraldi alafoorumit, siis andke sellest palun teada. :)

Vasta