Sõprusklubide treeningpäev lumerajal arutelu

Aegunud või reeglitele mittevastavad teemad
Suletud
siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Sõprusklubide treeningpäev lumerajal arutelu

Postitus Postitas siimp » 03 Jaan 2011, 15:34

Tere klubirahvas,
kuna sellel aastal sadas maha erakordselt palju lund ja kõik teed on ääretult libedad, siis mõtlesin, et võiks korraldada ühe ürituse, kus kõigil oleks võimalik ühel lumisel rajal ennast proovile panna. Kuna meie Klubi on veel kasvamisjärgus, siis oleks plaanis üritusele kaasata ka meie sõprusklubid Eesti Nissani Klubi ja Car Club Girls. Selleks, et sellist üritust üldse korraldada oleks võimalik, tuleb kõigepealt läbi viia väike arutelu, et kui paljud üldse sellisest asjast huvitatud oleksid.
Kohana oleks hetkel välja pakkuda Türi lähedal (täpsemalt Änari) asuv lumerada, kus lähipäevil on toimumas ühed võistlused ja siis püüan seal mõned pildid klõpsida ning siia teemasse lisada. Koht sai selline valitud, et kõigil oleks ühe kaugelt tulla. :) Samuti on see koht selle pärast hea, et võimalus auto ära lõhkuda on seal praktiliselt olematu. Kui kellelgi paremaid variante koha osas välja pakkuda, siis ootaks neid siin samas teemas.

Ürituse eesmärgiks oleks peamiselt pakkuda inimestele võimalus lumistes oludes kätt harjutada ja rajal mõned tiirud teha. Piisava huvi korral võime päeva lõpus korraldada väikese võistluse ja parimaid premeerida.
Mida asjast arvate?

Kasutaja avatar
Edgar
Renault Klubi auliige
Renault Klubi auliige
Postitusi: 466
Liitunud: 14 Veebr 2010, 01:04
Minu Renault: Rapid, R19
Asukoht: Tallinn

Re: Sõprusklubide treeningpäev lumerajal arutelu

Postitus Postitas Edgar » 04 Jaan 2011, 08:43

paistab huvitav ettevõtmine olevat. Loodame, et läheb läbi!
Renault Rapid 1.1 R4 45ps

ERN
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 215
Liitunud: 30 Mai 2010, 15:29
Minu Renault: Renault Talisman Intense
Asukoht: Tallinn

Re: Sõprusklubide treeningpäev lumerajal arutelu

Postitus Postitas ERN » 05 Jaan 2011, 16:47

Täitsa huvitav tundub olevat :)
Renault Talisman Intense 160dci 2018
VW Jetta 1.6 56kw 1986 AKA Jutta
Renault R11 1.4 44kW 1983 AKA Tulejutt (RIP)

aarne
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 139
Liitunud: 31 Mai 2010, 14:45
Asukoht: Tartu

Re: Sõprusklubide treeningpäev lumerajal arutelu

Postitus Postitas aarne » 05 Jaan 2011, 20:23

Mina oleks ka huvitatud.
Tel. 5117023

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Sõprusklubide treeningpäev lumerajal arutelu

Postitus Postitas siimp » 08 Jaan 2011, 21:20

Täna sai eelpool mainitud kohas võistlemas käidud ja muljed pole just head. Pärast mõnda autot olid vaod väljas ja raputas päris kõvasti, teisisõnu tänavaautole päris ohtlik veermiku seisukohalt. Asja positiivne külg on see, et sai räägitud Särevere Tehnikaringi meestega ja uuritud Särevere koolitaguse platsi kohta (millel toimusid eelmised JKHK Cup etapid). Antud plats on kordades parem ja sinna on võimalik täpselt meile sobiv rada lükata. Hetkel jäi jutt, et rada võiks peamiselt kulgeda asfaltpinnase peal (küllalt paks lumekiht peal) ja raja profiil võiks olla pigem kergemapoolne, kuna peamine idee on anda varem lumel mitte sõitnud inimestele võimalus seda nüüd proovida ja seda võimalikult ohutult.
Igatahes läbirääkimised sujusid ja hetkel jäi jutt, et midagi võiks korraldada jaanuari lõpupoole. Kui on piisavalt huvilisi, siis on kohale tulemas ka väikebuss, millest võimalik väikese raha eest söögipoolist ja sooja jooki osta. Hetkel on veel plaan leida kusagilt inimene, kes oleks piisavalt pädev meile kõigile rääkima lumerajal sõitmisest ja näiteks õigest rehvivalikust ning erinevatest autode veoskeemide olemusest.
Uus plaanitav koht asub Säreveres, seega vaid mõned kilomeetrid kaugemal eelnevalt plaanitud kohast. Ootan järjekordselt huviliste hõikeid, mida rohkem meid on, seda kindlamalt üritus toimub. Samuti ootan ideid ja plaane, et mida Teie selliselt ürituselt ootaks, et kas peamine oleks võistluse pool, võimalus ise sõita või pigem kuulata ja õppida, kuidas sõita?

ERN
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 215
Liitunud: 30 Mai 2010, 15:29
Minu Renault: Renault Talisman Intense
Asukoht: Tallinn

Re: Sõprusklubide treeningpäev lumerajal arutelu

Postitus Postitas ERN » 09 Jaan 2011, 00:15

Ka selle mõttel pole midagi halba :D
Renault Talisman Intense 160dci 2018
VW Jetta 1.6 56kw 1986 AKA Jutta
Renault R11 1.4 44kW 1983 AKA Tulejutt (RIP)

Kasutaja avatar
Edgar
Renault Klubi auliige
Renault Klubi auliige
Postitusi: 466
Liitunud: 14 Veebr 2010, 01:04
Minu Renault: Rapid, R19
Asukoht: Tallinn

Re: Sõprusklubide treeningpäev lumerajal arutelu

Postitus Postitas Edgar » 09 Jaan 2011, 10:16

Minu isiklik arvamus on, et võiks olla pigem selline iseõppimise teel toimuv üritus. Teooriat rehvide valikust ja veoskeemidest saab kuulata autokoolis ja lõppastme koolitusel, kui siis võiks olla mõni pädevam rallivend kes väga rohelistele õpetaks vajadusel sõiduvõtteid. Vaimusilmas näeksin asja nii, et pool aega oleks harjutamine ja nii öelda "vaba veeremine" siis väike puljong/pirukas ning siis julgemad ja tublimad võistlustulle. Kaotajad pühivad võitjate autod lumest puhtaks :P
Renault Rapid 1.1 R4 45ps

ERN
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 215
Liitunud: 30 Mai 2010, 15:29
Minu Renault: Renault Talisman Intense
Asukoht: Tallinn

Re: Sõprusklubide treeningpäev lumerajal arutelu

Postitus Postitas ERN » 09 Jaan 2011, 14:44

See oleks ka jh võimalus :D
Renault Talisman Intense 160dci 2018
VW Jetta 1.6 56kw 1986 AKA Jutta
Renault R11 1.4 44kW 1983 AKA Tulejutt (RIP)

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Sõprusklubide treeningpäev lumerajal arutelu

Postitus Postitas siimp » 27 Jaan 2011, 00:39

Kuna Tehnikaringi meestel on kooli taguse platsiga mure (nimelt on plats hukkas, kuna nad ei saanud õigel ajal masinaid selle korrastamiseks), siis tuleb ürituse võimaliku toimumiskohana mõelda ikkagi Änarit, millest ka eelpool juttu. Änari raja omanik/haldaja on isiklik tuttav ja seega peaksid korralduskulud seal päris taskukohased olema. Iseasi on muidugi raja tasasus, et mingeid rööpaid ei tekiks ja autot ei lõhuks.
Jutu mõte on see, et ürituse toimumise mõtet maha maetud ei ole ja püüan teid toimuvaga kursis hoida. Eelduslikult tahaks ürituse korraldada veebruaris. 29.01.2011 toimub samal rajal JKHK Cup VI etapp (täpsemalt kirjas SIIN teemas). Kellel vähegi võimalik ning huvi on, siis palun tulge kohale. Tegemist n.ö. külavõistlustega, kus võib võistelda igaüks olenemata kogemustest ja autost. Teiste osavõtt oleks just vajalik, et saaks raja suhtes ka kellegi teise arvamust kuulda, mis kiirendaks kindlasti võistluste/treeningu toimumise protsessi.

Siin on üks video antud rajal toimunud võistlusest. Nüüd pidi rada olema siledam ja libedam. Eks oma silm on kuningas ja laupäeval võistlustel vaatan/sõidan raja üle.
http://www.youtube.com/watch?v=2OdwI6evieE[/video]

Suletud