Veakood P253F

Üldised probleemid ning näpunäited
Vasta
poz
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 21
Liitunud: 24 Dets 2011, 02:36

Veakood P253F

Postitus Postitas poz » 02 Juul 2012, 17:01

Probleem siis Trafic 2.5dci mootoriga.
P253F - oil quality open circuit.
Eelmisel näljapäeval viskas sellise veakoodi sisse. Juhtus kõik peale ca 25km`i maantesõitu ning kui korra seisma jäin siis serv+eelsüüteküünalde tuled süttisid.
Reedel üritasin Bosch`i KTS`ga veakoodi kustutada aga asjatult. Ka olen proovinud pisikese käsiscänneriga seda kustutada aga tulutult.
Mootor küll töötab aga jõudu pole üle 2500rpm`i.

Olen üritanud netist infot leida, et mis täpsemalt tegema peaks aga midagi asjaliku ei ole leidnud.
Mõnes kohas kirjutatakse, et selle vea peale tuleks õli ära vahetada aga õli on vahetatud ca 7t km`i tagasi ning läks täpselt see õli sisse, mida tohib üldse panna. Õlitase on ka ok.

Ehk oskab keegi aidata. Prantslaste elektroonika on minu jaoks veel tühi maa.
Sõiduautode ja väikekaubikute remont, hooldus ning varuosad.
Peamiselt VAG grupp aga vajadusel saab ka muude markidega aidata.
5152492 - Tom

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Veakood P253F

Postitus Postitas olev » 02 Juul 2012, 17:19

poz kirjutas:Probleem siis Trafic 2.5dci mootoriga.
P253F - oil quality open circuit.
Eelmisel näljapäeval viskas sellise veakoodi sisse. Juhtus kõik peale ca 25km`i maantesõitu ning kui korra seisma jäin siis serv+eelsüüteküünalde tuled süttisid.
Reedel üritasin Bosch`i KTS`ga veakoodi kustutada aga asjatult. Ka olen proovinud pisikese käsiscänneriga seda kustutada aga tulutult.
Mootor küll töötab aga jõudu pole üle 2500rpm`i.

Olen üritanud netist infot leida, et mis täpsemalt tegema peaks aga midagi asjaliku ei ole leidnud.
Mõnes kohas kirjutatakse, et selle vea peale tuleks õli ära vahetada aga õli on vahetatud ca 7t km`i tagasi ning läks täpselt see õli sisse, mida tohib üldse panna. Õlitase on ka ok.

Ehk oskab keegi aidata. Prantslaste elektroonika on minu jaoks veel tühi maa.
Seda tuleks mõista nii:
õli kvaliteedi(koguse vms) anduri vooluring on avatud. Ehk siis on kas juhe küljest ära või andur pekkis. Seesama info laekub
arvutisse ja see omakorda ei lase mootorit pöördesse . Viga ei saa kustutada sest see on pidev, mitte juhuslik ja
nüüdseks kadunud viga.
Midagi sinna kanti.

poz
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 21
Liitunud: 24 Dets 2011, 02:36

Re: Veakood P253F

Postitus Postitas poz » 05 Sept 2012, 11:03

Probleemi lahendusest juba väga pikka aega möödas aga lahendus on imelihtne.

Kui ta sellise veakoodi sisse viskab siis tahab auto millegipärast uut õlivahetust saada kuna tema arus on õli kvlaiteet halb.
Kuigi sisse läks vägagi kvaliteetne õli, mis vastab kõikidele Renault`i poolt esitatud nõuetele.

Igatahes veast saab lahti tavalise õlivahetuse välba nullimise abil. Ehk siis kas oli süüde sisse, piduripedaal põhja ja pumbata gaasi või vastupidi. Tuled kustusid, veakood kadus ja tänaseni pole tagasi tulnud. Peale kustutamist olen sõitnud ca 7t km`i ning siiamaani on kõik korras.
Sõiduautode ja väikekaubikute remont, hooldus ning varuosad.
Peamiselt VAG grupp aga vajadusel saab ka muude markidega aidata.
5152492 - Tom

Kasutaja avatar
Space
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 172
Liitunud: 22 Jaan 2022, 15:54
Minu Renault: Renault

Re: Veakood P253F

Postitus Postitas Space » 30 Jaan 2022, 17:36

Õlivahetuse välp 30000km ?
Espace IV 2,2dci

Vasta