KRUTSKEID täis 40kw 1.9d FQ8 Kangoo mootor

Üldised probleemid ning näpunäited
Vasta
jusskarner
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Veebr 2021, 10:55

KRUTSKEID täis 40kw 1.9d FQ8 Kangoo mootor

Postitus Postitas jusskarner » 14 Veebr 2021, 12:01

Tere. Olen siin foorumis värskelt alustanud kasutaja. Palun asjatundjatelt mõtteid, mis aitaksid lahendada minu kasutuses oleva Renault Kangoo mootori probleemi.
Autoks on 2003 aasta 5 kohaline, Renault Kangoo, 1.9d 40kw (fq8). VIN: VF1KC0NEF27971728

Probleem siis järgnev. Sõidan mootori soojaks, pargin auto ära ja umbes 30 minuti või tunni pärast uuesti mootori käivitades töötab mootor tühikäigul väga ebaühtlaselt, puterdades. Pöördeid andes puterdamine kaob. Tühikäigule tööle jättes vahest mootor sureb välja. Nüüd järgnevalt sõitma asudes, normaalse inimese moodi rahulikult kiirendada ei ole võimalik. Mootor hakkab katkuma, umbes nagu hüppaks keegi gaasipedaali peal. Pöörded tõusevad ja langevad järsult. Nüüd rohkem gaasi andes ja umbes 2300 pöördeni jõudes kaob antud anomaalia ära. Seejärel 5 minutit agressiivsemalt kiirendades sõitu ja katkumime on jälle kadunud, saab rahulikult kiirendada ...

Hetkel olen teinud järgnevat:
-Kontrollinud stendis üle pihustid (tootjaks Delphi) üks oli kahtlane ("kuses"), vahetasin välja.
-Vahetanud välja sissevõetava õhu temperatuuri anduri uue vastu.
-vahetasin termostaadi koos korpuse ja jahutusvedeliku temp. Anduriga. (Mootor ei läinud külmaga üle 70 kraadi soojaks)
-vahetasin välja kõik kütusevoolikud mootoriruumis, kuna läbipaistvates voolikutes oli näha õhumulle. Nüüd õhumulle enam pole.
-vahetasin välja kütusefiltri.
-vahetasin välja elektroonilise gaasipedaali asendi anduri kasutatud, romula oma vastu.
-Diagnostika (Delphi ds 150e) ühtegi veateadet ei leidnud.

Mulle on juba soovitanud osta uus kõrgsurvepump... Mis on sellel mootoril elektrooniline. Enne sellist suurt ostu tahaks ikkagi veenduda, et tõepoolest on viga selles.

Üks video hüppamisest. https://www.youtube.com/watch?v=Bhx44e_VHm4
Lähiajal postitan veel mõne.

yeekim
Renault sõltlane
Renault sõltlane
Postitusi: 242
Liitunud: 10 Juun 2015, 15:56

Re: KRUTSKEID täis 40kw 1.9d FQ8 Kangoo mootor

Postitus Postitas yeekim » 14 Veebr 2021, 19:50

EGR?

jusskarner
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Veebr 2021, 10:55

Re: KRUTSKEID täis 40kw 1.9d FQ8 Kangoo mootor

Postitus Postitas jusskarner » 17 Veebr 2021, 18:18

Tegin täna EGR i pimedaks. Vaatame kas probleem endiselt olemas. Hetkel ainult sõita lühike ots tööle hommikul ja õhtul tagasi.
Kirjutan kui viga avaldub endiselt või siis olen kindel, et enam ei avaldu.

jusskarner
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Veebr 2021, 10:55

Re: KRUTSKEID täis 40kw 1.9d FQ8 Kangoo mootor

Postitus Postitas jusskarner » 15 Mär 2021, 08:02

Tere.
Olen nüüd mõnda aega sõitnud ja sellist mootori tõrkumist ei ole enam olnud :)
Tundub, et sai korda.

Vasta