Laguna A/C - kliima ekraani taustavalgus - lahendatud

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
Vasta
kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Laguna A/C - kliima ekraani taustavalgus - lahendatud

Postitus Postitas kmo » 25 Sept 2011, 23:12

Kas pildil (jah, pilt on lõigatud ühe kuulutuse juurest auto24.ee lehel) punase ruudu sees olev ekraan peaks pimedal ajal loetav olema? Mu autol pimedal ajal ei ole võimalik ekraanil olevat infot lugeda. Kui sellel ekraanil olevat teksti peab olema võimalik ka pimedal ajal lugeda (loogiliselt nii peaks olema), siis järelikult on mul selle ekraani valgustamisega midagi viltu. Teab keegi täpsemalt, kas selle ekraani taga on lamp, mida saab lihtsalt vahetada (kui jah, siis kuidas?) või peaks uue ekraani muretsema (on seda ekraani võimalik vahetada?) või midagi muud tegema, et ekraanil olevat teksti pimedal ajal lugeda?
(Kas saab selle ekraani valgustugevust muuta? Kui jah, siis võimalik, et selle valgus on tahtlikult maha keeratud?)

Pilt
Viimati muutis kmo, 28 Sept 2011, 19:12, muudetud 2 korda kokku.
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Re: AC ekraan / konditsioneeri/kliima ekraan

Postitus Postitas kmo » 27 Sept 2011, 22:04

Leidsin netist sellise 'õpetuse': http://www.youtube.com/watch?v=S7_eHJtcVPM" onclick="window.open(this.href);return false;
Nädalavahetusel, kui veidi aega, siis vaatan üle, ehk on tegemist sama takisti probleemiga. Paistab üsna massiline probleem olema, kui kommentaare lugeda... Video on hääletu, kuid asja uba (see on video juures ühes kommentaaris kirjas) on selline:
remove console, take off outer cover, then inner cover. Find the resistor marked '101' and resolder dry joints either side of this resistor.

youtube'i lingi leidsin sellest thread-ist: http://www.renaultforums.co.uk/showthread.php?t=1055" onclick="window.open(this.href);return false; (tõsi, siin korduvalt viidatud flickr leht piltidega on maha võetud)
Veel tasub lugeda:
http://www.renaultforums.co.uk/showthre ... 19&page=41" onclick="window.open(this.href);return false; ( eriti postitus #202, otselink sellele: http://www.renaultforums.co.uk/showpost ... tcount=202" onclick="window.open(this.href);return false;)
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Re: AC ekraan / konditsioneeri/kliima ekraan

Postitus Postitas kmo » 28 Sept 2011, 19:05

Täna õhtul oli veidi vaba aega. Tuhatoos välja, siis selle pealt kaardilugeja plokk välja, siis omakorda selle pealt sain välja võtta kliimaseadme ploki. Ei saa öelda, et need väga lihtsalt oleks välja tulnud, kuid väikese kangutamisega tulid. Ja siis kõik vastavalt õpetusele. Kui elektriskeemi vaatasin, siis oli näha, et takisti nr. 101 ühendused on pruunid. Väike tinutustöö. (Hoidsin vastavalt mingile õpetusele, mida eile lugesin, tinutamise ajal takistit hariliku pliiatsi selle otsaga, kus kustukumm, kinni. Muidu võib takisti 'minema sõita', oli hoiatus.) Pärast tinutamist panin ploki kokku tagasi ja autos omale kohale. Ekraani taustavalgustus lõi särama. Minu nägu samuti : )
30 minutiga oli kõik tehtud. Kui oleks jootekolvi juba siis sooja pannud, kui autosse plokki maha läksin võtma, oleks veelgi kiiremini saanud.
See on selline töö, millega igaüks peaks hakkama saama.
Viimati muutis kmo, 24 Nov 2011, 10:37, muudetud 1 kord kokku.
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

A/C /konditsioneeri/kliima ekraani taustvalgustus - lahendat

Postitus Postitas kmo » 28 Sept 2011, 19:10

.. /see tühi postitus siin on eksitus/
Viimati muutis kmo, 25 Nov 2011, 00:37, muudetud 2 korda kokku.
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

laguna97
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 16
Liitunud: 17 Okt 2010, 20:42

Re: A/C/ konditsioneeri/kliima ekraani taustavalgus - lahend

Postitus Postitas laguna97 » 12 Nov 2011, 23:33

Jah õige jutt sul kmo umbes pool tundi ja ekraan siras taas kenasti. Täiesti jõukohane kõigile lihtne lahti võtta ja ei midagi yle mõistuse.

Vasta