Välistemperatuuri näit / sensor / lahendatud

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
Vasta
kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Välistemperatuuri näit / sensor / lahendatud

Postitus Postitas kmo » 05 Dets 2011, 02:03

Välistemp. näit ei ole õige ning tablool on mõnda aega kõrgem temperatuurinäit kui väljas tegelikult temperatuur. Mis on mureks seetõttu, et kui tabloo näitab +22C ja õues tegelikult +3C ning soovid, et autos oleks +20C, siis selle asemel, et õhku soojendada, hakkab auto seda hoopis jahutama, sest auto 'arvab', et kuna väljast tuleb sisse +22, siis +20 saamiseks tuleb õhku jahutada. UK foorumeid pidi kolades olen aru saanud, et viga võib olla temp. anduris. Mis asub peegli taga ja vähemasti vasakpoolse rooliga autol peaks olema juhipoolse peegli taga (?)
Seal on ka õpetusi selle kohta, kuidas seda on vahetatud (n. http://www.renaultforums.co.uk/archive/ ... 17720.html" onclick="window.open(this.href);return false; ja http://www.renaultforums.co.uk/archive/ ... -8554.html" onclick="window.open(this.href);return false;).
Enne pole aga ilmselt mõtet seda tööd ette võtta, kui uus sensor on olemas? Kui keegi enda autol temperatuurisensorit vahetanud ja tahab kogemusi jagada, siis kuulan hea meelega.
Viimati muutis kmo, 17 Jaan 2012, 22:48, muudetud 1 kord kokku.
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Välistemperatuuri näit / sensor

Postitus Postitas olev » 05 Dets 2011, 11:15

Andur on välispeegli sees jah, see võib ju päikese käes tuliseks minna.
Ära torgi, kõik on korras. Arvesta lihtsalt.
;)

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Re: Välistemperatuuri näit / sensor

Postitus Postitas kmo » 05 Dets 2011, 19:22

olev kirjutas:Ära torgi, kõik on korras. Arvesta lihtsalt.
See on ikka juba mõni nädal kestnud ning väga ebameeldiv on 'seda arvestada'. Soovid autosse sooja saada, kuid salongi tuleb jahutatud õhk. Kui sajab ning autosse istudes on ekraanilt näha, et väljas on just-kui +25, siis ei saa see olla seetõttu, et päike sensori kuumaks küttis : (
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Välistemperatuuri näit / sensor

Postitus Postitas tipm » 05 Dets 2011, 22:09

Andur on Parema peegli all, kui sinna vaadata, siis on ühte musta junni näha, osta uus ja vaheta välja, nii lihtne ongi.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Re: Välistemperatuuri näit / sensor

Postitus Postitas kmo » 10 Dets 2011, 04:07

tipm kirjutas:Andur on Parema peegli all, kui sinna vaadata, siis on ühte musta junni näha, osta uus ja vaheta välja, nii lihtne ongi.
Ei ole peeglit küljest võtnud, kuid niisama vaadates ühtegi 'junni' küll ei näe. No võiks peegli küljest võtta ja vaadata, milline see välja näeb, ja võib-olla peabki seda tegama, kuid eBay-s otsides näen, et kui otsida 'Laguna outside temperature sensor' siis annab vastuseks põhimõtteliselt kaks erinevat 'junni'.
Üks grupp on umbes selliseid asju:
http://desmond.imageshack.us/Himg856/sc ... res=medium" onclick="window.open(this.href);return false;
/RENAULT LAGUNA,CLIO,MEGANE,SCENIC,ESPACE OUTSIDE TEMPERATURE SENSOR/
See just-kui läheks kokku õpetustega 'lõika vana välja, ühenda juhtmed ja korras'.

Aga sama otsing annab ka selliste jubinate müügikuulutusi:
http://desmond.imageshack.us/Himg804/sc ... res=medium" onclick="window.open(this.href);return false;
/Renault Laguna 2001 - 2005 Rear Mirror Temperature Sensor 8200056425/
http://desmond.imageshack.us/Himg815/sc ... res=medium" onclick="window.open(this.href);return false;
/Renault Laguna mk2 Temperature Sensor P/N 8200056425/
http://desmond.imageshack.us/Himg266/sc ... res=medium" onclick="window.open(this.href);return false;
/LAGUNA 2 TEMPERATURE SENSOR WITH TRIM/
Nendel ju korralikud pistikud küljes ning nende puhul ei peaks küll midagi ära lõikama ja uuesti ühendama, pigem vana pistikust välja ja uus asemele...

Kui esimest pilti võrrelda alumiste linkide pealt välja tulevate piltidega, siis sarnasus ei ole just väga silmatorkav. Oskab keegi öelda, milline see sensor siis on - nö ülemisel pildil olev 'junnike' või allpool olevatel piltidel nähtav 'kopsakam junn'?
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Välistemperatuuri näit / sensor

Postitus Postitas olev » 10 Dets 2011, 11:29

Nojah, aga enne tasub ikka lammutada, uurida Äkki ei olegi nässus?
Minu Lagunal jukerdas pikalt mootori nurga anduri pistik, kolm korda võtsin lahti ja puhastasin. Juhtiva määrde lisamine lõpetas pulli. Isegi pooltule pirnide pistikud on jamanud...Sellepärast usungi rohkem mingi pistiku halba kontakti.

tanelll
Huviline
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 11 Juul 2010, 11:26
Minu Renault: clio II 1,5 dci
Asukoht: Paide

Re: Välistemperatuuri näit / sensor

Postitus Postitas tanelll » 11 Dets 2011, 23:22

Minu meelest küljepeeglis olev andur ( see lõigatud juhtmega) ei ole üldse kliimaga seotud, vaid näitab ainult välistempi, kliimale näitab auto sisetempi hoopis salongipeegli jalas olev andur( see pistikuga).
Varuosad prantslastele, tel. 5658808

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Välistemperatuuri näit / sensor

Postitus Postitas olev » 15 Dets 2011, 21:27

Sellisel juhul on tal 2 riket korraga.

Vaatame, ehk annab meile ka teada.

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Välistemperatuuri näit / sensor

Postitus Postitas tipm » 15 Dets 2011, 21:59

kmo kirjutas:
tipm kirjutas:Andur on Parema peegli all, kui sinna vaadata, siis on ühte musta junni näha, osta uus ja vaheta välja, nii lihtne ongi.
Ei ole peeglit küljest võtnud, kuid niisama vaadates ühtegi 'junni' küll ei näe. No võiks peegli küljest võtta ja vaadata, milline see välja näeb, ja võib-olla peabki seda tegama, kuid eBay-s otsides näen, et kui otsida 'Laguna outside temperature sensor' siis annab vastuseks põhimõtteliselt kaks erinevat 'junni'.

No mis tähendab, ei ole, peab olema, kõigil Renaultidel on ja sinu Lagunal mitte?
Manused
Laguna temp.pdf
(77.43 KiB) Allalaaditud 737 korda
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Re: Välistemperatuuri näit / sensor

Postitus Postitas kmo » 18 Dets 2011, 18:38

tanelll kirjutas:Minu meelest küljepeeglis olev andur ( see lõigatud juhtmega) ei ole üldse kliimaga seotud, vaid näitab ainult välistempi, kliimale näitab auto sisetempi hoopis salongipeegli jalas olev andur( see pistikuga).
Ei pretendeeri lõplikule tõele, kuid UK Renault foorumist sarnaseid teemasid uurides sain aru, et on küll. See annab kliimaseadmele ette, mida tuleks teha salongi siseneva õhuga. Kui väljas on temp. (kõrvalistuja peegli sees oleva anduri järgi) +22, kuid salongi soovid +20, siis tuleb hakata õhku jahutama. Ja teha seda niikaua kuni salongis tahavaatepeegli sees olev salongitemeratuuri andur ütleb, et salongis on +20.
Kui aga tegelikult on väljas +2 (kuigi vigane andur näitab, et on +22), siis sissetulevat õhku pidevalt jahutades ei saavutata salongitemperatuuriks kunagi +20 : )
Aga muidu on nii kiire olnud, et pole olnud aega sellega tegeleda. Eks ma lähiajal peegli lahti võtan ja vaatan. Ja suured tänud 'tipm'-le, sest faili järgi, mille ta postitas, on üheselt aru saada, et välistemp. andur on selline:
http://desmond.imageshack.us/Himg856/sc ... res=medium" onclick="window.open(this.href);return false;
See asi - http://desmond.imageshack.us/Himg804/sc ... res=medium" onclick="window.open(this.href);return false; - peaks olema salongitemp. andur, mis asetseb salongi tahavaatepeegli sees (?).
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Re: Välistemperatuuri näit / sensor / lahendatud

Postitus Postitas kmo » 17 Jaan 2012, 23:18

Ostsin eBay-st uue välistempetaruuri sensori (kasutatud, 24,12€). Nagu juba mainitud, asub see parempoolse (kõrvalistujapoolse) välispeegli sees. Võimalik, et selle vahetamine (eelkõige peegli eemaldamine) pole väga keeruline, kuid kuna mul garaaži pole ja õues külm toimetada, siis lasin selle lõpuks vahetada ühes autoremonditöökojas. Ja kõik korras, toimib. Välistemp. näit on õige.
Remonditöökojas öeldi, et vaja on lahti võtta ka uksekate, sest pistik asub parempoolse esiukse sees. Kuna aga eBayst ostetud sensor oli ilma pistikuta (juhe lihtsalt läbi lõigatud), siis lõigati vana sensor välja ja uus pandi asemele juhtmeid kokku keerates. Oluline on, et juhtmeid kokku ei tinutataks, sest siis võib kõrge temp. sensori rikkuda.

Vahepeal tekkis ka selline probleem, et sooja tuli salongi vaid siis, kui kliima oli +26 peal. Kui keerasid näiteks +25 peale, hakkas kohe külma õhku sisse puhuma. http://www.honestjohn.co.uk/forum/post/ ... tm?t=90108" onclick="window.open(this.href);return false; lugedes mõtlesin, et mul sama mure - katki on the evaporator sensor. Aga ei olnud. Kui välistemp. sensor sai vahetatud, siis kõik mured lahenesid - välistemp. näit on adekvaatne ning n. +19 peal kliimat hoides puhub salongi kenasti sooja.
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

tanelll
Huviline
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 11 Juul 2010, 11:26
Minu Renault: clio II 1,5 dci
Asukoht: Paide

Re: Välistemperatuuri näit / sensor / lahendatud

Postitus Postitas tanelll » 18 Jaan 2012, 07:29

Väga hea et korda said ! Õnneks ma eksisin :D
Varuosad prantslastele, tel. 5658808

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Välistemperatuuri näit / sensor / lahendatud

Postitus Postitas tipm » 18 Jaan 2012, 22:21

kmo kirjutas:Oluline on, et juhtmeid kokku ei tinutataks, sest siis võib kõrge temp. sensori rikkuda.
Kust sa sellist jama kuulsid?
Ilma jootmatta võib päris varsti tekkida kahe ühendatud juhtmete vahel halb ühendus ja hakkab sul jälle valetama. Kui see kes vahetas ei kasutanud veel termoisolatsiooni, vaid teipis lihtsalt ära, siis mina ennustaks sellele ühendusele 1-2 aastat. Ilma termoisolatsioonita hakkab juhe isolatsiooni sees, niiskuse mõjul, oksüdeeruma, oksiid läheb mööda juhet anduri sisse ja siis on kindlasti andur rikutud.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Re: Välistemperatuuri näit / sensor / lahendatud

Postitus Postitas kmo » 18 Jaan 2012, 23:47

tipm kirjutas:
kmo kirjutas:Oluline on, et juhtmeid kokku ei tinutataks, sest siis võib kõrge temp. sensori rikkuda.
Kust sa seda kuulsid?
Sellelt lingilt lugesin:
http://www.renaultforums.co.uk/archive/ ... 17720.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Mickdoc 3rd March 2007, 02:06 PM
[...]
If you join the new to the old wires DO NOT USE HEAT. Just wind them closely together and cover with insulation tape.

Mickdoc 9th August 2007, 11:38 PM
The reason for not soldering is purely to stop the heat conducting along the cable to the sensor which will ruin it.
I happened to do this to a Peugeot 405 a few years ago!

Muidugi võimalik, et Peugeot sensor, mille ta tinutades rikkus, töötab teisiti... Nii ehk naa, ma palusin selle paigaldada tinutamata. Termoteip läks ikka peale.
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Välistemperatuuri näit / sensor / lahendatud

Postitus Postitas MavaCX » 30 Jaan 2012, 21:07

Tere

Minu mäletamist mööda tähendas + märk numbri ees, et andur on läbi ja vajab vahetust. Ja - märk anduri juhtmete lühist, sellisel juhul vaja vaid juhtmed üle vaadata ja korda teha, andur peaks töötama (endal oli selline juhus). Ehk on abi.
Pilt
V6 RENAULT

Vasta