Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
krisN
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 15
Liitunud: 24 Veebr 2012, 17:29

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas krisN » 04 Mär 2012, 15:47

Keegi polegi seda öelnud ,et kui Clip olemas siis mured lahenevad maagiliselt.

Kuna reede õhtu tulemust ei andud, siis sai veel õhtul mõeldud võimalike variante.
Hommikul sai uuesti Clip järgi ühendatud ja testitud erinevaid andureid, vänvõlli andur oli OK, immo mure ka ei olnud, lõpuks tuvastasin et nukkvõlli andur ei näita mitte mingit tulemit. Võtsin küljest ära ja testisin seda igat pidi. Internetist sain niipalju teada, et takistus peale olema 10 oomi. Mina ei suutnud nii automaatse digitaalse kui tavalise seieritega testriga sealt midagi välja mõõta. Proovisin ka imiteerida auto mootori pöörlemist, ehk siis liigutasin magnetit anduri eest mööda, miski ei muutnud. Ennem seda testisin väntvõlli andurit mis töötab samal põhimõttel, magentit edasi tagasi liigutades muutusid oomid märgatavalt.
Kokkuvõtteks sai tellitud uus nukkvõlli andur. Selle peaks uue nädala alguses kätte saama ja siis selgub tõsiasi.

Tänan kõiki soovituste eest

Kris

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas olev » 04 Mär 2012, 16:01

No näed siis, pea tööle ja tulemus käes.
Ajad ongi sellised, et iga mees peab insener olema, teenindses on ainult lukksepp-montöörid.

Pull oleks kui sa prooviksid seda andurit remontida, viiliksid lahti. Idee poolest on seal sees peenikesest traadist mähis.
Võib ka mingi pooljuht olla, siis oleks kehvem lugu, aga proovida võiks.

krisN
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 15
Liitunud: 24 Veebr 2012, 17:29

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas krisN » 04 Mär 2012, 16:50

olev kirjutas:No näed siis, pea tööle ja tulemus käes.
Ajad ongi sellised, et iga mees peab insener olema, teenindses on ainult lukksepp-montöörid.

Pull oleks kui sa prooviksid seda andurit remontida, viiliksid lahti. Idee poolest on seal sees peenikesest traadist mähis.
Võib ka mingi pooljuht olla, siis oleks kehvem lugu, aga proovida võiks.

Vara veel hõista, viga on siis parandatud kui auto töötab. Ma olen alati seda meelt olnud, et teeninduses töötavad ka inimesed, kes töötunni eest küsivad korraliku summa. Samas omast vabast ajast asja uurides ei maksa see mulle midagi ja kui auto korda saan on heameel topelt :)
Kui auto käima saan, siis huvi pärast võin anduri lahti lõigata ja pildimaterjali jäädvustada.

krisN
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 15
Liitunud: 24 Veebr 2012, 17:29

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas krisN » 06 Mär 2012, 23:06

Update.

Sai siis täna uus nukkvõlli andur külge kruvitud ja läks nii nagu ma lootsin. Poolest pöördest auto käivitus. Ise olen rahul :)
Miski on ikka valesti kuna tühikäigul mootor lonkab ja autosse tuleb vibra sisse. Homme kui õhtupoole aega saan proovin kas suudan Clipi abiga välja selgitada selle põhjuse. Praegu ise arvan, et probleem on ühe pihustiga, eks näeb kas on nii või mitte.

Kris

krisN
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 15
Liitunud: 24 Veebr 2012, 17:29

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas krisN » 07 Mär 2012, 16:03

Sai asja uuritud ning Clip näitab väga selgelt ära, et neljanda silindri pihustiga on mingi tõsine probleem. Siit ka küsimus, et oskab keegi öelda mõnda romulat vms kuskohast kasutatud "uus" hankida. Uue hinda ma vist ei taha teada.

Küsiks veel seda ,et kuskohas asub salongis sisemine temperatuuri mõõtja? Hetkel käitub auto nii, et isegi külma mootoriga hakkab ta sooja õhku puhuma,ning niiskus andur näitab ka pidevalt 100% ehk siis see peaks tähendama,et auto on silmini vees.

Kris

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas olev » 07 Mär 2012, 17:54

Kas sul on automaatne kliimaseade?
Niiskus 100% on usutav küll, talvel auto vettib ju ära. Niiskus on relatiivne ehk suhteline värk, siin lahkama hakata pole mõtet.

krisN
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 15
Liitunud: 24 Veebr 2012, 17:29

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas krisN » 07 Mär 2012, 20:23

olev kirjutas:Kas sul on automaatne kliimaseade?
Niiskus 100% on usutav küll, talvel auto vettib ju ära. Niiskus on relatiivne ehk suhteline värk, siin lahkama hakata pole mõtet.
Automaatne jah, kuidagi kahtlane tundub see,et miks auto täiesti külma mootoriga hakkab puhuma max kiirusega kui ma määran talle temperatuuriks 26 kraadi, kui sätin temperatuuriks 23 võtab ventilaatori kiiruse maha. Lisasin paar PrintScrean pilti ka sellest mis Clip näitas sel hetkel. Kas esimesel pildil olev INTERNAL TEMPERATURE 127 kraadi nats palju võitu pole?

Kris
Manused
pic_02.jpg
pic_02.jpg (80.34 KiB) Vaadatud 21491 korda
pic_01.jpg
pic_01.jpg (94.72 KiB) Vaadatud 21491 korda

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas olev » 07 Mär 2012, 20:59

Palju jah, aga ma ei julge asjaga lähemalt tutvumata mingi põhjapanevat järeldust teha, omale oleks seda riista tarvis proovimiseks. Samas sul ju on salongis see temperatuur mis sa nupust peale keerasid?
Kui sul kliimaseade on AUTO asendis, siis peaks vent olema kõige madalama käigu peal küll kuni mootor nati soojenenud on.


Admin, tead **** on kirjutada vastust, kui eelnevat posti ei näe. Pange tagasi kiirvastuse kast.

krisN
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 15
Liitunud: 24 Veebr 2012, 17:29

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas krisN » 07 Mär 2012, 21:20

olev kirjutas:Palju jah, aga ma ei julge asjaga lähemalt tutvumata mingi põhjapanevat järeldust teha, omale oleks seda riista tarvis proovimiseks. Samas sul ju on salongis see temperatuur mis sa nupust peale keerasid?
Kui sul kliimaseade on AUTO asendis, siis peaks vent olema kõige madalama käigu peal küll kuni mootor nati soojenenud on.


Admin, tead **** on kirjutada vastust, kui eelnevat posti ei näe. Pange tagasi kiirvastuse kast.
Kirjeldasin ennist vist olukorda natuke ebaselgelt.
Mootor külm (väljas -5 kraadi oli), lülitan kliima sisse ja määran 26 kraadi ja AUTO on sisse lülitatud, kuid ikkagi võtab kohe täied pöörded üles. Eks ma uurin natuke välismaa fooumist, et ehk on kellegil samasugune probleem esinenud. Hetkel enda loogika on selline, et kliima saab aru, et mootor on täiesti soe ja kuna ma tahan ainult 26 kraadi siis polegi kliima jaoks probleemi.
Pean seda Clipi veel testima, kuna hetkel tundub,et saan suht vähe asju näppida. Varasem kogemus on audi softiga, seal saab ligi suht kõigele, tuledele,navile jne.
Kris

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas kmo » 08 Mär 2012, 00:22

krisN kirjutas:[...] kuskohas asub salongis sisemine temperatuuri mõõtja?
See asub salongis asuva tahavaatepeegli 'jalas'. Õrnalt tõmmates tuleb plastmassist kate eemale ning sensor ise näeb välja umbes selline -
Pilt
Temp. anduritest on veidi juttu ka siin: http://club-renault.ee/foorum/viewtopic.php?f=47&t=1090" onclick="window.open(this.href);return false;. Seal ühes mu postituses ka viide ühele UK foorumi lehele (http://www.honestjohn.co.uk/forum/post/ ... tm?t=90108" onclick="window.open(this.href);return false;), kus Laguna temperatuurianduritest pikemalt juttu, sh the evaporator sensor'ist.
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas kmo » 08 Mär 2012, 00:47

krisN kirjutas:oskab keegi öelda mõnda romulat vms kuskohast kasutatud "uus" hankida. Uue hinda ma vist ei taha teada.
Mina vaatan sellisel juhul alati eBay poole. Otsi UK eBay-st (http://www.ebay.co.uk" onclick="window.open(this.href);return false;) LAGUNA FUEL INJECTOR või RENAULT LAGUNA 2.2 Dci FUEL INJECTOR. Näiteks kasutatud pihusti http://bit.ly/zQRbnA" onclick="window.open(this.href);return false; - 60 GBP = ~72 EUR + saatmiskulud Eestisse (see müüja küll ei näita saatmiskulu Eestisse, kuid kui küsida, siis nad tavaliselt annavad teada, kas on nõus Eestisse saatma ja mis see maksab). Aga eBay-st ostes tasub alati müüjaga suhelda ning üle küsida, mis auto (mootori) pealt see võetud on ning kas see ikka sobib Sinu autole. Võid ka translate.google.com abil nuputada, mis see saksa keeles olla võiks ning http://www.ebay.de" onclick="window.open(this.href);return false; -st otsida.
Veel võid uurida (kui kW sobivad) http://www.varuosa24.ee/product/show-de ... aruosadeks" onclick="window.open(this.href);return false;
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas olev » 08 Mär 2012, 15:21

Nii ehk naa pole salongi anduril aimu mootori temperatuurist.

urmas170
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 11
Liitunud: 31 Jaan 2012, 18:27

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas urmas170 » 08 Mär 2012, 16:36

Kõik eelsojendusküünlad tuleb korraga vaehetata,muidu võib tulla tõrge ajus, mis ei lase pihusteid avada.

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas olev » 08 Mär 2012, 19:34

urmas170 kirjutas:Kõik eelsojendusküünlad tuleb korraga vaehetata,muidu võib tulla tõrge ajus, mis ei lase pihusteid avada.
Kiirustad selle jutuga, aprillini veel aega on. :D

krisN
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 15
Liitunud: 24 Veebr 2012, 17:29

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas krisN » 09 Mär 2012, 23:45

kmo kirjutas:
krisN kirjutas:oskab keegi öelda mõnda romulat vms kuskohast kasutatud "uus" hankida. Uue hinda ma vist ei taha teada.
Mina vaatan sellisel juhul alati eBay poole. Otsi UK eBay-st (http://www.ebay.co.uk" onclick="window.open(this.href);return false;) LAGUNA FUEL INJECTOR või RENAULT LAGUNA 2.2 Dci FUEL INJECTOR. Näiteks kasutatud pihusti http://bit.ly/zQRbnA" onclick="window.open(this.href);return false; - 60 GBP = ~72 EUR + saatmiskulud Eestisse (see müüja küll ei näita saatmiskulu Eestisse, kuid kui küsida, siis nad tavaliselt annavad teada, kas on nõus Eestisse saatma ja mis see maksab). Aga eBay-st ostes tasub alati müüjaga suhelda ning üle küsida, mis auto (mootori) pealt see võetud on ning kas see ikka sobib Sinu autole. Võid ka translate.google.com abil nuputada, mis see saksa keeles olla võiks ning http://www.ebay.de" onclick="window.open(this.href);return false; -st otsida.
Veel võid uurida (kui kW sobivad) http://www.varuosa24.ee/product/show-de ... aruosadeks" onclick="window.open(this.href);return false;
Tänud abi eest. ebayst vaatasin juba ning hetkel tundub see kõige reaalsem koht ka olema kuskohast osta. Uursin selle anduri kohta , ehk saan asjast sotti

urmas170
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 11
Liitunud: 31 Jaan 2012, 18:27

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas urmas170 » 13 Mär 2012, 18:38

sama probleem,automaadiga venti pöörded üleval,vahetasin salongi filtri ,kõik korras.

Vasta