Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
krisN
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 15
Liitunud: 24 Veebr 2012, 17:29

Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas krisN » 24 Veebr 2012, 17:39

Tere,

Autol oli paar nädalat aku maas ning nüüd kui aku uuesti peale sai tõstetud ei käivitu enam. Ennem seda näitas kompuuter ka probleemi kütusesüsteemis, kuid see ei takistanud mootori käivitamist. (Fuel injection faulty).

Viga väljendub nii, et panen kaardi pessa, rakenduvad eelsüüteküünlad ja ekraanile ilub kiri "start" vajutan nuppu ja esimesel korras korra teeb turtsatuse ja edasi käib mootor tühjalt edasi. Mõned korrad proovides oli asi iga kord sama, kuni aku tühjaks sai. Teine imelik asi mis iga kord navi ekraanile ilmub on kiri, Tähelepanu- seal mõned read juttu,et pean tähelepanu pöörama ja migni kiirtee jutt, kuid ma oletan,et see on naviga seotud vms?
Lisaks huvitab selline asi. Navi menüüs on Settingute all selline koht Diagnostik, sinna saab neljakohalise koodi sisestada. Milleks see hea/vajalik on?

Tänud,

Kris

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas kmo » 27 Veebr 2012, 19:26

krisN kirjutas: Viga väljendub nii, et panen kaardi pessa, rakenduvad eelsüüteküünlad ja ekraanile ilub kiri "start" vajutan nuppu ja esimesel korras korra teeb turtsatuse ja edasi käib mootor tühjalt edasi. Mõned korrad proovides oli asi iga kord sama, kuni aku tühjaks sai.
Navi asja ei oska kommenteerida, kuid auto käivitamisega oli mul sarnane mure (seega, mitte just samasugune, aga sarnane). Vajutasin 'Start', mootor käib ringi, kuid käima ei lähe, pardakompuuter teatab 'Fuel injection system not functioning. Stop the car. Consult your local Renault dealer'. Kui netis ringi otsisin, siis nägin, et sama mure on olnud inimestel, kelle autol kütuse kõrgsurve pump on läbi läinud. Ühel inimesel oli mingi mure küünaldega. Ootasin siis midagi sarnast...
Täna sain auto töökojast kätte. Diagnoos - võtmekaart hakkab 'ära surema' ja sellest see jama. Ehk auto ei tunnista enam võtmekaarti. Tõsi, hetkel sai auto tööle. Soovitati esindusest uus võtmekaart hankida... Aga ma muidugi pole kindel, kas ka Sinu autol sama mure.
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

krisN
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 15
Liitunud: 24 Veebr 2012, 17:29

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas krisN » 27 Veebr 2012, 20:17

Tänud vastuse eest.

Küsiks veel igaks juhuks sellist asja, et kas oli sul probleeme sellega ka, et auto ei tuvastanud iga kord võtit? Näiteks: Elektriline rooli lukk ei tulnud maha vms?

Ja kuidas su probleem ilmnes? Kas nii ,et vahetevahel auto läks tööle ja siis järgmine kord mitte või juhtus üleöö? Kirjutasid, et praegu said veel kaardi tööle. Kas kaart kodeeriti ümber vms?

Kris

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas olev » 27 Veebr 2012, 21:17

Talvel hakkab jama kaardilugejaga, auto tahab kuivatamist.
Rooliluku võtab maha, aga ei käivitu, või ei mõju nupp.
Jutt kaardi kulumisest on ikka päris ajuvaba. See ei kulu, ei vaja toidet, ei miskit.
Batarei on seal luku avamiseks. Kui läheb rikki, siis kärts ja valmis, igaveseks.

krisN
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 15
Liitunud: 24 Veebr 2012, 17:29

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas krisN » 27 Veebr 2012, 23:07

olev kirjutas:Talvel hakkab jama kaardilugejaga, auto tahab kuivatamist.
Rooliluku võtab maha, aga ei käivitu, või ei mõju nupp.
Jutt kaardi kulumisest on ikka päris ajuvaba. See ei kulu, ei vaja toidet, ei miskit.
Batarei on seal luku avamiseks. Kui läheb rikki, siis kärts ja valmis, igaveseks.

Tänud soovituste eest. Tõin ööseks kaardilugeja tuppa. Eks hommikul näeb,et on miskit muutnud või mitte.

Kris

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas tipm » 28 Veebr 2012, 19:53

olev kirjutas:Talvel hakkab jama kaardilugejaga, auto tahab kuivatamist.
Rooliluku võtab maha, aga ei käivitu, või ei mõju nupp.
Jutt kaardi kulumisest on ikka päris ajuvaba. See ei kulu, ei vaja toidet, ei miskit.
Batarei on seal luku avamiseks. Kui läheb rikki, siis kärts ja valmis, igaveseks.
Kaardilugejatega ei ole külmaga mingit jama. Kaardid mitte ei kulu vaid lõhutakse taskutes kandes ära(nt. teksade tagataskus istutakse puruks), on olnud selliseid kaarte, mis mingi hetk ei taha toimida, siis natuke väänad kaarti ja juba toimib(jutt käib ikka mitte pudist vaid võtmest endast).

Murelisele oleks ikkagi tavaline soovitus - diagnostika näitab ära mis on puudu, kui auto ei käivitu. Ükshaaval autot tuppa tassides on vea leidmine ikka väga vaevaline.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas olev » 28 Veebr 2012, 22:34

Külmaga jama pole jah. Jama on ülemäärase niiskusega, talvel see koguneb.
Kaarte on kaks, arvan, et rahvas on teist katsetanud.

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas kmo » 28 Veebr 2012, 23:22

krisN kirjutas:[...] oli sul probleeme sellega ka, et auto ei tuvastanud iga kord võtit? Näiteks: Elektriline rooli lukk ei tulnud maha vms?
Ei, sellist asja ei olnud. Kui võtmekaardi pesasse panin, siis raadio alati töötas, roolilukk läks maha, kõk 'kellad' hakkasid midagi näitama jne. 'Start' nuppu vajutades hakkas auto moororit ringi vedama, kuid mootor ei läinud tööle. Kui ~10 sek. oli mootorit ringi vedanud, siis tuli kõlaritest veateade ('Fuel injection system...')
krisN kirjutas:Ja kuidas su probleem ilmnes? Kas nii ,et vahetevahel auto läks tööle ja siis järgmine kord mitte või juhtus üleöö?
Just nii - üleöö. Eelmisel õhtul sõitsin, kõik töötas. Järgmine päev istusin autosse, ... kööga.
krisN kirjutas:Kirjutasid, et praegu said veel kaardi tööle. Kas kaart kodeeriti ümber vms?
Kaardi viga näitas diagnostika. Ei, ümber kindlasti ei kodeeritud, seda saab (vist?) vaid esinduses teha. Mida nad täpselt tegid, ma ei tea, ei uurinud väga põhjalikult. Ma pakun, et nad kustutasid veakoodi lihtsalt maha (?).

Huvitav on veel see, et diagnostikas öeldi, et sellisel juhul võiks ekraanil ka olla veateade selle kohta, et kaardi lugemise viga vms, kuid sellist veateadet (või muud veateadet) ma ekraanil kordagi ei näinud.
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas kmo » 28 Veebr 2012, 23:36

olev kirjutas:Jutt kaardi kulumisest on ikka päris ajuvaba. See ei kulu, ei vaja toidet, ei miskit.
Batarei on seal luku avamiseks. Kui läheb rikki, siis kärts ja valmis, igaveseks.
Hmm... Minul diagnostika näitas, et auto ei tunne kaarti ära. Mis põhjusel, seda kahjuks ei tea. Pakuti - sama viga võib veel korduda, kasulik oleks uus pult hankida. Pole veel jõudnud esindusest uurida, mis see maksab...

Mul kahjuks ei tulnud pähe, et oleks võinud teist võtmekaarti proovida. Kui sama viga veel kordub, siis kindasti proovin.

Muide, krisN - kas Sul teist võtmekaarti pole? Kui on, proovi teisega autot käivitada.
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas olev » 29 Veebr 2012, 10:14

Kui auto ei tunne kaarti ära, siis võib viga olla äratundjas või äratuntavas. Et Lagunadel
see niiskuse kogunemine kaardilugejasse toimub on kindel. Hoidke üks tagumine aken irvakil, nii 5mm.
Kõige hullem niiskus koguneb siis kui rahavs istub talvel külmas autos ja kõik praod suletud on.
Ja ikka katsetage teise kaardiga enne kui uut lähete tellima. Kahe nupuga kaart maksvat vanas rahas 3000, kolme nupuga...ei tea.

krisN
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 15
Liitunud: 24 Veebr 2012, 17:29

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas krisN » 29 Veebr 2012, 11:48

Tänud vastuste eest,

Kahjuks mul teist kaardi pole, et testida. Vedasin ka üks õhtu lugeja tuppa, hommikul proovides oliolukord sama, auto ei käivitanud.
Kontrollisin niiväntvõlli andurit kui ka nukkvõlli andurit. Välismaa foorumist lugesin välja, et need nii 1,9 kui ka 2,2 suht suured mure kohad. Mõõtsin testriga ära ja mõlemad näitasid õigeid numbreid. Puhastasin ära ja panin tagasi. Alguses kahtlustasin kütusefiltri probleemi, kuna seda ei olnudma vahetanud. See tehtud kontrollisin,et pumbast jõuab kütus edasi. Ilmselgelt on probleem pihustis, millele ei tule vool peale hetkel kui auto starter ringi käib.
Imelik oligi see kogu asja juures, et eelmine kord kui autotkäivitasin läks poolest pöördest käima. Kompuutri ekraanil oli küll fuelinjection punane hoiatus, kuid see ei takistanud mootori käivitumist.

Endal mõte järgmine. Hangin endale renaulti diagnostika seadme, ning vaatan ise järgi mis auto vigade kohta ütleb. Kuna auto ei asu Tallinnas vaid Lõuna Eestis siis kuhugi teda transportima hakates on kulu suht sama kui aftermarketi diag. seadme muretsemine.

Kui olen miskit targemaks saanud siis annan kindlasti teada. Kuna võimalike variante mis võivad auto mitte käivitumist põhjustada tundub olema mitmeid siis ehk saan teada,et kas minu autol on sama viga mis varem kellegil esinenud või on sootuks uus.

Kris

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas olev » 29 Veebr 2012, 14:19

Kahtlusta kütust. Mõni püta ikka lööks ja sumpsist tuleks tossu. Äkki on vesi sees?

krisN
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 15
Liitunud: 24 Veebr 2012, 17:29

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas krisN » 29 Veebr 2012, 14:41

olev kirjutas:Kahtlusta kütust. Mõni püta ikka lööks ja sumpsist tuleks tossu. Äkki on vesi sees?
Kütuse olen välistanud täielikult. Kuna pump lööb kütust kuni pihustiteni ilusti. Kui aga pihustile 12V peale ei tule starterit andes siis pihusti ei avane ja kütust ei pihustata silindrisse.

Hankisin Renault Clip diag. seadme. Eks nädalavhatusel saab asjast sotti.

Kris

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas kmo » 29 Veebr 2012, 17:27

krisN kirjutas:Hankisin Renault Clip diag. seadme.
See ei ole enam see teema (2,2 dCi käivitamine), kuid kui oled nädalavahetusel Clip-iga 'asjatanud', ehk jagad palun oma kogemusi foorumi sellel alalehel http://club-renault.ee/foorum/viewtopic ... hilit=clip" onclick="window.open(this.href);return false;
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

krisN
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 15
Liitunud: 24 Veebr 2012, 17:29

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas krisN » 29 Veebr 2012, 18:16

kmo kirjutas:
krisN kirjutas:Hankisin Renault Clip diag. seadme.
See ei ole enam see teema (2,2 dCi käivitamine), kuid kui oled nädalavahetusel Clip-iga 'asjatanud', ehk jagad palun oma kogemusi foorumi sellel alalehel http://club-renault.ee/foorum/viewtopic ... hilit=clip" onclick="window.open(this.href);return false;

Kui seadme ilust tööle saan ja vea suudan välja selgitada siis kindlasti jagan kogemusi, infot.

Kris

krisN
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 15
Liitunud: 24 Veebr 2012, 17:29

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas krisN » 02 Mär 2012, 22:11

Sai täna siis Clip autole järgi ühendatud. Auto leidmine käis kiirelt. Sisestasin VIN-i ja auto oligi leitud. Vigu oli üksjagu mida Clip kuvas mulle. Mitu neist vähemolulised kui nii saab öelda, (ventilaatori mootor, tagumise kojamehe asend(kuna mootor on kinni jäänud), numbritule pirn), kuid oli ka olulisi asju nagu näiteks: rooli asendi sensori viga, eelsüüteküünalde süsteemi vooluringi viga ja nipet näpet veel. Mõõtsin küünlad üle. Tulemuseks oli see, et üks neljast oli otsa saanud. Käisin kiirelt poes ja hankisin uue. Kui praegu on BERU küünlad peal siis uue sain Boschi, kummaline on see, et kui Beru küünalde takistused oli vahemiku 0,3-0,4 oomi, siis Boschi küünlal oli see kummalisel komber 1 - 1,1 oomi. Pärast küünla vahetamist viga ei kadunud kuhugi. Katsetasin korduvalt, et kustutasin vea ära ning nagu start nuppu vajutasin ja küünlad rakendusid oli viga kohe jälle tagasi. Lõpuks ei osanud sellega enam midagi suurt peale hakata. Mõtlesin vaid, et see ei saa küll olla põhjus miks auto ei käivitu. Selleks ajaks olid mõtted ka suht otsas.

Proovides veel mõned korrad starterit ja mõõtes veel,et kas ikka eelsüüte küünaldele tuleb toide peale ei osanud enam midagi tarka teha. Kahtlustasin juba, et viimasel käivitamisel on hammasrihm kahtlasel kombel otsa saanud, kuigi see ei tohiks olla võimalik 2,2 diislit ilma ,et klapid pähe käiks.

Hiljem kui asi lootusetu tundus proovisin, et mis juhtub kui autot vedada. Korra oli auto lubanud, kuid see oli ka kõik.Kuna mina olin vedaja rollis siis täpselt ei tea mismoodi vms lubas. Kuna laguna pikalt süüdet taga ei hoia siis väga pikalt vedada ei õnnestunud, kuidi tahomeeter oli käigu sisse pannes mootori pööded ca 2000 pöörde peale vedanud, kuid käima ei läinud.
Pärast vedamist ilmus Clip-i vigasid veel juurde. Ei olnud nukkvõlli andurit,väntvõlli andurit,mootori kiiruse andurit jne. Ise kahtlustasin, et selle põhjustas see, et mootor käis ringi ja aju sai aru sellest aru, kuid muid andureid ei kuvatud kuna reaalselt mootor ei töötanud.

Päeva lõpuks hakkas mind kummitama mõte, et äkki on mind tabanud see kõige hullem probleem "AJU" on otsa saanud.
Kui keegi oskab öelda, et kas sellist asja on Renodel tihti ette tulnud või mitte.

Õhtu pimedas sai veel hammasrihm üle kontrollitud, see nägi visuaalsel kontrollil nagu uus välja.
Kui keegi oskab veel välja pakkuda miskit mida ma kontrollida võiks siis ärge hoidke endale neid mõtteid.

Kris

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas olev » 03 Mär 2012, 10:32

Paistab, et sa jagad elektrivärki. Tee selline katse, võta ühel pihustil pistik otsast ära ja pane tester asemele.
Käivitamise ajal peaks selle seier(kui sul on seieriga riista) jõnksutama hakkma. Digiriistaga on asi halvem,
sellega suurt midagi ei näe, numbrid jooksevad lihtsalt sassi. Sama ajaks ära 12V pirn, topi juhtmetega
pesasse ja vaata kas vilgub.
Aga nii saaksid teada, kas pihustid avanevad. Kui need avanevad, siis on mureks vast avanemise õige hetk.

Pihustite töötamise ja mittekäivitumisega kaasneks kütuse hais sumbutist, nuusuta üle. Mul omal bensukas, sellel
oli ka käivitamise probleeme ja põhjus oli nurgaanduris. Aga mitte anduris eneses vaid pistikus, see lihtsalt ei andnud ühendust. Bensukal on lausa kaks ühenduspistikut vahel, üks neist tahtis korralikku kraapimist et mittejuhtiv kiht maha saada.
Et ajuga midagi juhtub, ei usu. Vead on alati väga labased, nii labased, et selle peale kohe ei tule.

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas tipm » 03 Mär 2012, 13:02

krisN kirjutas:
Endal mõte järgmine. Hangin endale renaulti diagnostika seadme, ning vaatan ise järgi mis auto vigade kohta ütleb. Kuna auto ei asu Tallinnas vaid Lõuna Eestis siis kuhugi teda transportima hakates on kulu suht sama kui aftermarketi diag. seadme muretsemine.

Kui olen miskit targemaks saanud siis annan kindlasti teada. Kuna võimalike variante mis võivad auto mitte käivitumist põhjustada tundub olema mitmeid siis ehk saan teada,et kas minu autol on sama viga mis varem kellegil esinenud või on sootuks uus.

Kris
See, et sul on clip olemas ei tähenda, et sa sellega õieti ümber oskad käia, iga probleemiga ei pruugi auto vastavat veakoodi näidata, tuleb asjale natuke teisiti läheneda.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas kmo » 04 Mär 2012, 01:51

Vabandan, see on teemast veidi välja, kuid lihtsalt jäi silma : )
tipm kirjutas:Murelisele oleks ikkagi tavaline soovitus - diagnostika näitab ära mis on puudu, kui auto ei käivitu.
tipm kirjutas:See, et sul on clip olemas ei tähenda, et sa sellega õieti ümber oskad käia, iga probleemiga ei pruugi auto vastavat veakoodi näidata, tuleb asjale natuke teisiti läheneda.
Mida me järeldada võime? Diagnostika on abiks, kuid see ei ole kõikvõimas...
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

krisN
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 15
Liitunud: 24 Veebr 2012, 17:29

Re: Laguna II 2,2 diisli käivitus mure

Postitus Postitas krisN » 04 Mär 2012, 15:41

olev kirjutas:Paistab, et sa jagad elektrivärki. Tee selline katse, võta ühel pihustil pistik otsast ära ja pane tester asemele.
Käivitamise ajal peaks selle seier(kui sul on seieriga riista) jõnksutama hakkma. Digiriistaga on asi halvem,
sellega suurt midagi ei näe, numbrid jooksevad lihtsalt sassi. Sama ajaks ära 12V pirn, topi juhtmetega
pesasse ja vaata kas vilgub.
Aga nii saaksid teada, kas pihustid avanevad. Kui need avanevad, siis on mureks vast avanemise õige hetk.

Pihustite töötamise ja mittekäivitumisega kaasneks kütuse hais sumbutist, nuusuta üle. Mul omal bensukas, sellel
oli ka käivitamise probleeme ja põhjus oli nurgaanduris. Aga mitte anduris eneses vaid pistikus, see lihtsalt ei andnud ühendust. Bensukal on lausa kaks ühenduspistikut vahel, üks neist tahtis korralikku kraapimist et mittejuhtiv kiht maha saada.
Et ajuga midagi juhtub, ei usu. Vead on alati väga labased, nii labased, et selle peale kohe ei tule.

Tänud soovituste eest. Seda juba katsetasin. Pihutile toidet peale ei tule, ehk siis ei saa ajust selle kohta käsklust. Summutist ja kütuse põlemis lõhna ei tule.

Vasta