Laguna II, 3.0 V6 ei käivitu

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
iff
Huviline
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 14 Apr 2011, 14:52

Laguna II, 3.0 V6 ei käivitu

Postitus Postitas iff » 18 Apr 2012, 20:39

Tere
Selline probleem siis, et panen kaardi sisse, süüde läheb sisse, start kiri armatuuril aga auto enam nupust ei käivitu. Algul käivitus a la kolmanda nupuvajutusega alles, siis juba mingi 10 korda vajutades, eile sain peale 10min plõksutamist käima. Täna üle 10 min enam ei viitsinud. Ei võta starterit üldse ringigi. Käib pisike plõks ja siis vaikus. Kui ta veel mõningase plõksutamise peale käima läks siis läks esimesest starteri pöördest. Mainiks veel et probleem vaid külma mootoriga, soe auto läks hoobilt käima kui korra oli juba käima läinud. Äkki kellelgi olnud midagi sarnast.

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Laguna II, 3.0 V6 ei käivitu

Postitus Postitas tipm » 18 Apr 2012, 22:19

Arvatavasti viga starteris.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

iff
Huviline
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 14 Apr 2011, 14:52

Re: Laguna II, 3.0 V6 ei käivitu

Postitus Postitas iff » 19 Apr 2012, 10:53

Kui keerulne võiks olla selle testimine/vahetus kodustes tingimustes. Automaatkasti on suht vastik kuhugi pukseerida.

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Laguna II, 3.0 V6 ei käivitu

Postitus Postitas MavaCX » 19 Apr 2012, 11:19

Aga kuidas on aku olukord? Kui alguses plõksib ja siis saad käima, järgneb mingi sõit - ehk genekas laeb natuke ja seega soojalt sama probleemi pole. Aga hommikuks on jälle "aku tühi" ja seega algab alguset peale. Minu VelSatisel oli talvel sarnane olukord ja aku laadimisega see kadus. Ehk on abi?
Pilt
V6 RENAULT

iff
Huviline
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 14 Apr 2011, 14:52

Re: Laguna II, 3.0 V6 ei käivitu

Postitus Postitas iff » 19 Apr 2012, 13:21

Ausaltöeldes ei tulnud selle pealegi, et kontrollida. Talvel suurte miinustega oli paugupill alati.

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Laguna II, 3.0 V6 ei käivitu

Postitus Postitas olev » 19 Apr 2012, 20:24

Starter on korras.
Õhtal on aku või on sõidud lühikesed ja aku ise korras.
Otsi laadija välja.

iff
Huviline
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 14 Apr 2011, 14:52

Re: Laguna II, 3.0 V6 ei käivitu

Postitus Postitas iff » 19 Apr 2012, 21:40

Ok homme testin. Samas ma ei tahaks hästi uskuda, sest läks hädaga käima ja sõitsin poodi umbes kildi ja peale poeskäiku 15min käivitus probleemideta. Samas käivitus jälle läbi häda, sõitsin tööle 13,5km maanteed ja 6h hiljem ei käivitu enam. Viimased kaks sõitu siis.

[ Postitatud mobiililt ]

9gtl
Renault kodanik
Renault kodanik
Postitusi: 100
Liitunud: 01 Juun 2010, 21:19
Minu Renault: Laguna 1.9dci 88kw 2003a.

Re: Laguna II, 3.0 V6 ei käivitu

Postitus Postitas 9gtl » 20 Apr 2012, 01:01

Anna starterile otse plussi peale, siis peaks teada saama, et kas starter on korras või mitte.
Prantsuse tehnika küüsis 1998 aastast

iff
Huviline
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 14 Apr 2011, 14:52

Re: Laguna II, 3.0 V6 ei käivitu

Postitus Postitas iff » 20 Apr 2012, 09:22

Aku on korras. Lisaks veel niipalju, et peale aku eemalolekut autost teeb aju reseti vist? Igaljuhul tahtis raadio koodi saada. Aku uuesti peale ja auto läks tööle nagu kellavärk. See oli siis üheks korraks. Teist korda enam ei käivitu.
Kus starter mul asuda võiks? Ja kas saan õigesti aru, et vean aku + klemmilt starteri + lihtsalt või pean akult enne juhtme eemaldama?

[ Postitatud mobiililt ]

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Laguna II, 3.0 V6 ei käivitu

Postitus Postitas olev » 20 Apr 2012, 17:47

iff kirjutas:Aku on korras. Lisaks veel niipalju, et peale aku eemalolekut autost teeb aju reseti vist? Igaljuhul tahtis raadio koodi saada. Aku uuesti peale ja auto läks tööle nagu kellavärk. See oli siis üheks korraks. Teist korda enam ei käivitu.
Kus starter mul asuda võiks? Ja kas saan õigesti aru, et vean aku + klemmilt starteri + lihtsalt või pean akult enne juhtme eemaldama?

[ Postitatud mobiililt ]
Mina küll pole aru saanud, et mingi reset toimuks. Raadio läheb koodi alla jah, see selleks.
Kui oled aku laetuses kindel siis kuula või lase teisel kuulata, kas klõps käib kapoti all või käib see armatuuris.
3l luksimatel mudelitel on nn automaatne ja ka poolautomaatne käivitus. Ma selle ümber jaurama ei hakka, aga automaatsest saad mööda minna ( juhul kui klõps käib salongis, mitte kapoti all) nii, et hoiad käivitusnupul sõrme peal, mitte ei vajuta korraks. Tee proovi ja räägi kuidas sa käivitad.

iff
Huviline
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 14 Apr 2011, 14:52

Re: Laguna II, 3.0 V6 ei käivitu

Postitus Postitas iff » 20 Apr 2012, 18:16

Proovin seda klõpsu värki. Aga ma hoian nagunii nuppu veits all, paar sekundit või nii. Korraks vajutusega pole ta kunagi käima läind. Mai tea kas see on mul luksim versioon. Nahksisud, navid ja kõik elektrilisad ja värgid ikka olemas ja minuteada täisvarustuses.

[ Postitatud mobiililt ]

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Laguna II, 3.0 V6 ei käivitu

Postitus Postitas tipm » 20 Apr 2012, 18:45

Nuppu pead alla hoidma kuna sinu autol kaardipesa vigane, tegelikult peaks ühe nupuvaiutusega käivitama, niikaua kuni käivitub. Kui saad starterile ligi, ühenda tõmberelee juhtimise otsa(see peenem juhe) külge tavaline juhe, ühenda juhtme teise otsa kontrolllamp ja kontrolllambi juhe miinus klemmile, siis mine käivita, kui lamp käivitamise ajal põlema läheb, siis on elektroonika osa toimiv ja viga suure tõenäosusega starteris.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Laguna II, 3.0 V6 ei käivitu

Postitus Postitas olev » 20 Apr 2012, 19:01

Vaevalt et vigane, niiskust täis, pole tuuluamist saanud. No vaatame kas saab nuppu all hoides käima.

iff
Huviline
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 14 Apr 2011, 14:52

Re: Laguna II, 3.0 V6 ei käivitu

Postitus Postitas iff » 20 Apr 2012, 20:48

Kaua seda all peaks hoidma?

[ Postitatud mobiililt ]

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Laguna II, 3.0 V6 ei käivitu

Postitus Postitas olev » 20 Apr 2012, 21:20

Sa oled päris jännis vist ja midagi teha ei oska. Kus see klõps siis käib, salongis või kapoti all?
Võimalus, et kaardilugeja jamab on suur. Harilikult on see niiskust täis, eriti talvel. Tuuluta auto korralikult
ära, Kui on külma ilmaga külmas autos istutud niiet klaasid higised, siis kaardlugeja ei lase käivitada,
suriseb ja teeb vaikse klõpsu.
Klõps kapoti all on päris kõva. Anna teada kumb klõpsub.

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Laguna II, 3.0 V6 ei käivitu

Postitus Postitas tipm » 20 Apr 2012, 22:39

olev kirjutas:Vaevalt et vigane, niiskust täis, pole tuuluamist saanud. No vaatame kas saab nuppu all hoides käima.
Misasja, te vaatate? Laguna II-el on teada probleem kaardilugejaga, kus murdub ära üks plastiku jubin ja kaardilugeja ei saa enam aru, et kaart on pesas. Tagajärg- süüde ei lähe enam sisse "kaarti pesasse lükastes" vaid paned kaardi sisse, vjutad korra starti, läheb süüde sisse, siis, et käivitada pead nuppu all hoidma ja starter käiabki täpselt niikaua kuni nuppu all hoiad.
Praegu on probleem, et hoiad nuppu või ei hoia, tulemus on sama. Järelikult tuleb selgeks teha milles viga...
iff kirjutas:Kaua seda all peaks hoidma?

[ Postitatud mobiililt ]
Mida sa pead all hoidma?
Sa ei pea midagi all hoidma, said midagi eriti valesti aru. Mõõda starteri pealt juhtimine ära ja ongi põhjus teada, kui ei suuda isegi juhendamisega, siis vii parem kuhugi, kõigest foorumi abiga autoelektrikuks ei saada, midagi peab ikkagi all ka olema.
Muide ühte asja võid veel proovida, pane mingi kangiga vastu starterit üks kõlks ja vaata kas siis käivitab.
olev kirjutas:Sa oled päris jännis vist ja midagi teha ei oska. Kus see klõps siis käib, salongis või kapoti all?
Võimalus, et kaardilugeja jamab on suur. Harilikult on see niiskust täis, eriti talvel. Tuuluta auto korralikult
ära, Kui on külma ilmaga külmas autos istutud niiet klaasid higised, siis kaardlugeja ei lase käivitada,
suriseb ja teeb vaikse klõpsu.
Klõps kapoti all on päris kõva. Anna teada kumb klõpsub.
Ei no tuulutamisega küll autosid korda ei tehta, mine parem tuuluta ennast... sooja õhku palju peas, vist.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

iff
Huviline
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 14 Apr 2011, 14:52

Re: Laguna II, 3.0 V6 ei käivitu

Postitus Postitas iff » 21 Apr 2012, 04:27

Nii, seletan siis uuesti. Kõige teravam pliiats just pole autodes aga päris tehnika võhik ka mitte. Küsisin vist, et kus see starter autol asub? Vastust ei saanud. Enamus muud probleemid ma olen selle foorumi vahendusel lahendatud saanud , niiet mul juba natuke usku teisse on.

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Laguna II, 3.0 V6 ei käivitu

Postitus Postitas olev » 21 Apr 2012, 08:20

tipm, kui sa hakkad eristama manuaali ja automaadiga autode armatuuri ning õpid selgeks, et automaatkastiga autodel on kollane kastituluke, vaat siis kipu targaks. Aga enne kui asud Laguna koha pealt rääkima, soovitan sul seda 10 aastat pidada. Ja just V6-t. Mul on see tehtud ja igapäevaselt kasutusel...võta tedmiseks.
Kuidas mees testib starteri ahelat, kui ta ei tea kus ja milline see on? Ja V6 masinal sa starterile ülevalt ligi ei saa, seda
ei näegi.
tipm, mul on kahju, aga sa ei tea lagunadest mõhkugi.
Niiskus on Laguna kaardilugejal probleemiks, võta teatavaks. Kui see on läbi vettinud(mul on ette tulnud) aitab ainult
sundkäivitus, korralik salongi üleskütmine ja tuulutamine.
Kas iffil on sama jama, ei tea ju, aga tunnused on samad. Kus käib klõpsumine, vaat seda peaksime raudselt teadma.
Starter on selline suurem junn, kui hakkad aku küljes olevat jämedat juhet mööda minema, jõuad starterini. Aga selleks pead sa mitmeid plastjubinaid eemaldama, kui sa kibe käsi pole, ei tasu jamama hakata. Mingeid juhtmetega katseid ära mingil juhul ise tee.
Iff, kas peale starteri nupu vajutamist ja klõpsu kustuvad armatuuri tuled korraks ära või ei?
Kui jah, siis on ikkagi aku süü või siis aku klemm ei anna ühendust.
Soovitan rahval lugeda mida meie armastatud juht ja õpetaja seletab, väga hariv:
http://club-renault.ee/foorum/viewtopic.php?f=49&t=1253" onclick="window.open(this.href);return false;

iff
Huviline
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 14 Apr 2011, 14:52

Re: Laguna II, 3.0 V6 ei käivitu

Postitus Postitas iff » 24 Apr 2012, 10:42

Nii, uut infot siis. Sai vahepeal igaks juhuks ka veel akukeskuses käidud ja lasin aku üle kontrollida ja proovisin ka korras rendi akuga. Minu aku testitulemused peale 12h testi, et aku on ideaalses korras ja ei olnud muutust ka rendiakuga. Aga mingi muutus siiski on. Klõpsu kohta niipalju, et see vist siiski käis salongis aga ühel heal hetkel proovides enam klõpsu ei teinud ja hakkas starterit käiama. Nüüd käiabki starterit kogu aeg ja täpselt nii kaua kui nuppu all hoida. Kapoti all on hääl täpselt selline, et kohe kohe läheb käima aga seda ta ei tee. Küsimus veel kas on tõenäoline, et viga on küünaldes/süütepoolides, sest nendega on mul mingi pidev probleem (kuigi praegused sümptomid ei kattu eelnevate süütepooli jamadega). Ja kas on mingi võimalus süütepooli testriga testida?

Kui te enam muud soovitada ei oska siis soovitage odavat puksiiri vähemalt :D

olev
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Mär 2011, 13:28

Re: Laguna II, 3.0 V6 ei käivitu

Postitus Postitas olev » 24 Apr 2012, 16:52

iff kirjutas:Nii, uut infot siis. Sai vahepeal igaks juhuks ka veel akukeskuses käidud ja lasin aku üle kontrollida ja proovisin ka korras rendi akuga. Minu aku testitulemused peale 12h testi, et aku on ideaalses korras ja ei olnud muutust ka rendiakuga. Aga mingi muutus siiski on. Klõpsu kohta niipalju, et see vist siiski käis salongis aga ühel heal hetkel proovides enam klõpsu ei teinud ja hakkas starterit käiama. Nüüd käiabki starterit kogu aeg ja täpselt nii kaua kui nuppu all hoida. Kapoti all on hääl täpselt selline, et kohe kohe läheb käima aga seda ta ei tee. Küsimus veel kas on tõenäoline, et viga on küünaldes/süütepoolides, sest nendega on mul mingi pidev probleem (kuigi praegused sümptomid ei kattu eelnevate süütepooli jamadega). Ja kas on mingi võimalus süütepooli testriga testida?

Kui te enam muud soovitada ei oska siis soovitage odavat puksiiri vähemalt :D
Selge, aku peale enam ei mõtle, see on korras.
Aga edasiminek on olemas, said pihta kuidas käib sundkäivitamine. Seega teame me esimest riket, kaardipesa.See muideks ei pruugi õhtal olla nagu tipm siin väidab, mul on niisketel aegadel ka naljatanud, peale laiskuse unustamist, auto garaazi ajamist ja akende avamist on jama kadunud olnud.
Kui starter mootorit veab, siis starter on korras, unustame starteri.
Nüüd, et tahab käima minna, aga ei lähe - siin pakun mingi asendi anduri mitte just rikkisolekut, aga halba ühendust.
See viga minu masinal oli, sain kerge vaevaga lahti kui klemmid ära puhastasin. See oli ammu ja rohkem ei kordunud.
Süütepoolid kui lähevadki, siis ühekaupa. Kui neli oleks terved, läheks mootor longates käima, ei kahtlustaks süütepooli ja neid testriga kontrollida ei saa, kahjuks. Rikkis pooli saab otsida töötava mootoriga, aga jah, need pole läbi ja mootor ei käi ka ju.
Kas sul auto on mitu aastat hanges seisnud, vms? Kuidagi imelik värk...

Vasta