laguna 3 käed vaba ukseandurid

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
saalemaa
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 15
Liitunud: 10 Juun 2010, 17:13
Minu Renault: Renault Laguna 3 ja Clio 4
Asukoht: pärnu

laguna 3 käed vaba ukseandurid

Postitus Postitas saalemaa » 03 Mär 2016, 05:15

Mul ukseandurid lõpetasid töö. Esinduses maksab see andur 250 euri. Ehk eraldi pole saada tuleb koos täiega vahetada. Et siis kas on seda näiteks võimalik parandada, või miskit.

[ Postitatud mobiililt ]
Renault @ Renault.

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: laguna 3 käed vaba ukseandurid

Postitus Postitas MavaCX » 05 Mär 2016, 12:27

Tere
Nüüd ei tea, kas on tegemist ühe anduriga või kogu süsteemiga. Tean, et vanemal versioonil oli andur ukse pool ja selle vahetamine polnud suur asi (lingisisene uuem versioon ei peaks ka raske vahetada olema). Pole ka kuulnud, et keegi optilisi andureid parandab (tagurdus andurid on ka optilised ja neid ei parandata). Kui aga on teada üksikasjad siis saab netist otsida. Kuna nendega ei tehta mingit kalibreerimist siis peaksid ka kasutatud osad sobima.
Pilt
V6 RENAULT

Kasutaja avatar
saalemaa
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 15
Liitunud: 10 Juun 2010, 17:13
Minu Renault: Renault Laguna 3 ja Clio 4
Asukoht: pärnu

Re: laguna 3 käed vaba ukseandurid

Postitus Postitas saalemaa » 05 Mär 2016, 12:37

Juhiukse oma ei tööta ja kõrvalistuja poolen on on minuke peal. Ja esinduses maksab ühe ukse andur koos lukuga ja muuga mis sinna juurde kuulub 250. Et siit oligi küsimus,et kas on ikka kuidagi odavamalt läbi ajada. Ei oleks vaja ju uut lukku.

[ Postitatud mobiililt ]
Renault @ Renault.

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: laguna 3 käed vaba ukseandurid

Postitus Postitas MavaCX » 05 Mär 2016, 13:02

Kui teaksin antud auto mudeli tähist, peale VF1 nelja järgmist tähte saaksin vaadata mida tehas nõuab. Kindlat vastust ei garanteeri..
Pilt
V6 RENAULT

Kasutaja avatar
saalemaa
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 15
Liitunud: 10 Juun 2010, 17:13
Minu Renault: Renault Laguna 3 ja Clio 4
Asukoht: pärnu

Re: laguna 3 käed vaba ukseandurid

Postitus Postitas saalemaa » 05 Mär 2016, 13:16

VF1KT3D

[ Postitatud mobiililt ]
Renault @ Renault.

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: laguna 3 käed vaba ukseandurid

Postitus Postitas MavaCX » 20 Mär 2016, 01:59

Vabandan viivituse pärast...
Sellel mudelil peaks nii välis link kui ka ukse sisene vastuspool kaks eraldi osa olema (sarnaselt nagu Laguna II ja VelSatis-el). Ehk siis kui nii on siis optiline "käed vaba" andur on ukse pool, kaetud plaadiga. Need mõlemad on vahetatavad, eraldi siis. Kui aga viga on Clip-iga leitud lukus (arvatavasti "dead lock") siis pole midagi teha, tuleb vahetada. Kahjuks saan öelda vaid mudeli KT1D kohta, aga arvan et kõigil on sarnased lingi- ja luku lahendused.

Mul oli sama asi VelSatis-el, parem esilukk kustus ära ja lahendus oli vaid luku vahetuses. Et siis vaid lukk oli vaja vahetada, lingid ja andurid jäid samaks. Mul oli veel lisaks see jama, et see surnud lukk imes aku aeg-ajalt tühjaks. Eriti tundlik just talvetingimustes.
Lukku on võimalik leida ka kasutatud, eBay-st näiteks (mul jäid endal ühed VelSatis-e omad üle, kuid ei tea kas lukud on sobivad). Selleks on aga vaja teada lukul olevat toote numbrit...
Pilt
V6 RENAULT

Vasta