Renault Laguna 2.2 diisli turbo

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
MARS
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 10
Liitunud: 15 Nov 2010, 18:00
Minu Renault: Renoult Laguna 2003.a
Asukoht: Tartu

Renault Laguna 2.2 diisli turbo

Postitus Postitas MARS » 14 Mär 2011, 15:52

Tervist,
Hiljaaegu läks turbo läbi. Taastada ei anna. Äkki keegi oskab soovitada, kust oleks võimalik hea hinnaga soetada.
Autoks Renoult Laguna 2003.a 2.2 diisel.

Ettte tänades, MARS

aarne
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 139
Liitunud: 31 Mai 2010, 14:45
Asukoht: Tartu

Re: Renault Laguna 2.2 diisli turbo

Postitus Postitas aarne » 14 Mär 2011, 21:29

Soovitusi ostu kohta anda ei oska, küll aga soovitaks põhjusi otsida, MIKS turbo "saba andis".
Halvimal juhul pannakse uus turbo, mis kestab vaid 1000 - 20 000 kilomeetrit.
Tel. 5117023

padrun
Huviline
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 01 Juun 2010, 09:03
Asukoht: Tartu

Re: Renault Laguna 2.2 diisli turbo

Postitus Postitas padrun » 28 Mär 2011, 10:00

Tre.
Uue turbo hind on Stikes ubm. 800 eur.esinduses umb 1600.-eur
Mina sain omale taastatud turbo Lätist Riiast hind oli 350.eur viisin vana turbo neile ja sain taastatud turbo vastu siiani toimib ilusti.Kui on huvi siis hel. mulle 51947421 võin sulle nende Riia tegelaste kontaktid anda.
Sellesse väitesse et uus turbo kestab 1000-20000 km ma väga tõsiselt ei suhtuks nagu siin eel kõneleja väidab. Uue turbo eluiga on umb 160 -200000km eeldusega et õli ikka vahetataxe iga 10-15000km tagant .

Kasutaja avatar
MARS
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 10
Liitunud: 15 Nov 2010, 18:00
Minu Renault: Renoult Laguna 2003.a
Asukoht: Tartu

Re: Renault Laguna 2.2 diisli turbo

Postitus Postitas MARS » 28 Mär 2011, 11:30

Tervist,
sain asja liikuma tänu Turbo Max firmale (asub Aardla 23D, Tartu). Hinnad kujunevad 350-480 eurot neil firmas. Endal läks 400 eurot. Garantii pool aastat. Auto sain kenasti käima, hetkel teist päeva sõidus. Elame näeme kaua vastu peab.



Tänan abi ees:)

padrun
Huviline
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 01 Juun 2010, 09:03
Asukoht: Tartu

Re: Renault Laguna 2.2 diisli turbo

Postitus Postitas padrun » 28 Mär 2011, 17:15

Kas nad taastasid või panid uue ? Muidu täiesti mõistlik hind.

9gtl
Renault kodanik
Renault kodanik
Postitusi: 100
Liitunud: 01 Juun 2010, 21:19
Minu Renault: Laguna 1.9dci 88kw 2003a.

Re: Renault Laguna 2.2 diisli turbo

Postitus Postitas 9gtl » 28 Mär 2011, 18:47

Arvan, Aarne mõtles seda, et lihsalt kontrollitaks miks turbos saba andis, et kas õlitus oli kehv, vms probleem ja seetõttu ei pruugi uus ka turbo samuti kesta kui viga pole turbos endas vaid hoopis milleski muus. Ja mis jutt see on et turbo kestab 160-200tuh km? Turbo on ikka mõeldud kestma sama kaua kui auto mootor ise.
Kas sellel autol on muutuva geomeetriaga turbo?
Prantsuse tehnika küüsis 1998 aastast

aarne
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 139
Liitunud: 31 Mai 2010, 14:45
Asukoht: Tartu

Re: Renault Laguna 2.2 diisli turbo

Postitus Postitas aarne » 28 Mär 2011, 19:24

Pidasin silmas jah, et riknenud turbo võib olla vaid mingi muu vea tagajärg.
Tüüpiline näide on turbot õliga varustavate torude torude ummistused, mis
omakorda võivad tekkida vale või kaua vahetamata õli tõttu, ka võivad torud paikneda
ebasoodsalt kuumas kohas (väljalaskekollektori lähedal) nii et õli torus kõrbema läheb
ja ummistusi tekitama hakkab. Seda viimast on mõnede autode puhul ka tüüpveaks nimetatud.
Kui vana turbo ühel hetkel "kokku jookseb", sest ummistuse tõttu sai turbo algsest (vajalikust)
kogusest n korda vähem õli peale ning paigaldatakse täiesti uus turbo ja jäetakse
õlitorud kontrollimata (puhastamata, vahetamata), siis ei kesta ka uus turbo kuigi kaua.
Tel. 5117023

padrun
Huviline
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 01 Juun 2010, 09:03
Asukoht: Tartu

Re: Renault Laguna 2.2 diisli turbo

Postitus Postitas padrun » 30 Mär 2011, 21:35

sellel autol jah muutuva geomeetiaga turbo. turbo eluiga sõltub sellest kui tihti õlivahetataxe ja millist õli kasutataxe
minu auto turbo läx õhtale 214 000 juures ja niipalju kui ma asja uurisin siis öeldi mulle et uue turbo eluiga ongi umbes 200000 .

Kasutaja avatar
MARS
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 10
Liitunud: 15 Nov 2010, 18:00
Minu Renault: Renoult Laguna 2003.a
Asukoht: Tartu

Re: Renault Laguna 2.2 diisli turbo

Postitus Postitas MARS » 02 Apr 2011, 13:40

Sain sealsest firmast teada, et enda turbo hävingus oli süüdi katalüsaator, pidi olema kinni. Mida ma väga ei usu. Kui katakas kinni siis tal kaoks jõud ära või siis pooks väheke, nii öeldi mulle. Seda aga enne turbo hävingut polnud. Tavaline sõit pärnust-võrru ja võrus andis tunda, et autoga midagi lahti ja järgmine päev viidi töökotta ja avastati, et turbo läbi. Enne seda sai vahetatud õlid ja muu sinna kuuluv. Sõitsin vast selle õliga 2-3tuhat. Käisin oma katkise turboga ka Hando Kruuvi juures (tarlased peaksid teda teadma), kes ütles, et taastada on mõtetu, sest võll oli 5 sajandiku kõver. Turbo Maxi´st pandi uus sisu aga kest jäi vanaks. Hetkel on tunne, et auto ei liigu õieti, jõudu on aga mitte piisavalt. Käisin siis Tartus Kutseharidus keskuse juures, nurka peal on Disel Center vms, aadresit täpselt ei mäleta. Niisiis käisin oma hädaga seal, viskas arvuti taha, kõik oli ok, kuid kutt ütles, et midagi on nagu viga aga aru ei saa. Hakkas rääkima, et vb turbo valesti kokku lapitud. Mida ma samas jälle ei usu, eks näha, garantii olemas, kui midagi pekki peaks minema. Ls autol hetkel 121000. Auto toodi enne kevadet saksast. Tundus nagu asi ok, paberid olid korras, tuttava käest ostetud.


Mars

aarne
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 139
Liitunud: 31 Mai 2010, 14:45
Asukoht: Tartu

Re: Renault Laguna 2.2 diisli turbo

Postitus Postitas aarne » 02 Apr 2011, 18:00

Levinud põhjus miks turbodiislil jõud ära kaob on rikkis õhukulu andur.
Tel. 5117023

padrun
Huviline
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 01 Juun 2010, 09:03
Asukoht: Tartu

Re: Renault Laguna 2.2 diisli turbo

Postitus Postitas padrun » 03 Apr 2011, 13:36

Käisin minagi seda turbot seal võru tn nurgapeal timmimas need vennad seal suht võhikud turbo asjades.Jaan oli ta nimi vist kui ma õieti mäletan igal juhul sealt ma abi ei saand keerasid mul turbo rõhu nii yles et turbo laksutas ylerõhku koguaeg õhupuhastisse ja maantee sõidul läx rõhk nii suurex et lõi isegi õlivarda välja. Seal nad oskavad aind arvutiga vigu vaadata ja pihusti stend on neil ka olemas.Nyyd yks tegelane keeras mul seda rõhku veidi maha ja on enam vähem aga ikka pole nagu õige.Pihustid on seal samas võru tn nurgapeal kontrollitud ja on korras.
Kas sul ei visaka mingil hetkel põlema tuld fuel injection system faulty?
Omal aega ajalt viskab selle vea sisse just kiirendades ja kui auto seisma jätta natuke seista lasta on viga kadunud.
Niipalju kui ma saja uurind olen peaks see jõuetus olema seotud kuidagi valesti reguleeritud turbo rõhuga .
Ise maadlen ka hetkel selle jamaga.
Kui keegi teab asjast rohkem oleks igasugune abi teretulnud

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Renault Laguna 2.2 diisli turbo

Postitus Postitas tipm » 03 Apr 2011, 18:16

fuel injection system faulty - tähendab, et mingi aktiivne viga on mällu salvestunud, kui see juhtub kiirendades ja peale selle kirja tekkimist kaob jõud ära, siis on arvatavasti viga selles, et juhtplokk avastab sisselaskes ülerõhu, ning viib mootori nn avariireziimi, kus on mootoril jõud piiratud(tavaliselt on turbo välja lülitatud).
Ühesõnaga kui lasete mingitel võhikutel toimivat turbot reguleerida, siis tõmbate endale lihtsalt rohkem jama kaela. Turbo on tehases paikka sätitud ning seda ei tohiks nii lihtsakäeliselt näppida. Kui turbo ei toimi on sellel tavaliselt kaks põhjust kas turbo on õhtal või mootori juhtplokk on ta välja lülitanud mingi teise vea tõttu.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

padrun
Huviline
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 01 Juun 2010, 09:03
Asukoht: Tartu

Re: Renault Laguna 2.2 diisli turbo

Postitus Postitas padrun » 03 Apr 2011, 21:00

Kusjuures igakord ei kao jõud ära kui selle vea teate ette lööb. Kes on nii spets et mul rõhud taastatud turbol uuesti paika paneb.

laguna97
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 16
Liitunud: 17 Okt 2010, 20:42

Re: Renault Laguna 2.2 diisli turbo

Postitus Postitas laguna97 » 30 Nov 2011, 08:11

Mina leidsin enda autole milleks on Laguna 2002 1,9 dCi turbo sellisest kohast nagu BR TURBO,mis asub tallinnas. JAh kaalusin varjanti,et ka taastada seal samas,seda juhul muidugi kui annab seda teha. Uurisin ka mujalt eestist taastamise jms kohta kuid, üldiselt soovitatakse seal BR is asju ajada,neil seal sendid jms turbo tasakaalustuseks ja remondiks vajalik olemas,kuid on ka nö kuldsete kätega mehi üle eesti kes seda tööd odavamalt teevad,kuid garantii ja kvaliteet on igaühe otsustada.Mina võtsin garantiiga taastatud turbo kuid ega ka uus seal väga hullu hinnaga ei olnud,võrreldes esindusega.
Kui suurem huvi turbo taastamise ja sellega kaasnevaga siis võid googeldada ja erinevates foorumites on väga erinevaid avamusi ja jutte. Igatahes edu

uncle_vinni
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 1
Liitunud: 10 Okt 2011, 22:50

Re: Renault Laguna 2.2 diisli turbo

Postitus Postitas uncle_vinni » 01 Dets 2011, 23:16

http://www.ebay.co.uk/itm/360231995415? ... 1497.l2649" onclick="window.open(this.href);return false;

Mina ostasin turbo siit. Sama turbo BR turbos maksab umbes 650eur.

Vasta