Laguna II elektroonika jamab?

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
Vasta
iff
Huviline
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 14 Apr 2011, 14:52

Laguna II elektroonika jamab?

Postitus Postitas iff » 19 Apr 2011, 16:17

Tere
Autoks Laguna 3.0 V6 automaat. Sai reedel abc motorsis käidud ja lasin rehvirõhu andurid välja lülitada. Tund hiljem hakkas auto trikke tegema. Aegajalt hakkab auto koos mootoriga "hüppama", mõnikord siis kui gaasi vajutada, teinekord hoopis tühikäigul. Autol kaob igasugune jõud ja paar korda on välja surnud. Mõnikord hakkab armatuuris ka mootori tuluke põlema. Esimene kord, kui auto välja suri, siis selle käigus avastasin, et uuesti käima pannes oli kõik jälle normaalne. Ehk siis hakkab jamama ja "restart" lahendab probleemi(ajutiselt). Eeldan, et mingi elktroonika jama? Kas on mingi võimalus, et nad seda rehvirõhu andurit maha võttes keerasid midagi tuksi?

iispeiss
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 10 Jaan 2011, 12:21
Minu Renault: Espace II

Re: Laguna II elektroonika jamab?

Postitus Postitas iispeiss » 19 Apr 2011, 19:45

esimese asjana viiks auto tagasi ja ütleks, et tehku korda, mis ära lõhkusid.

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Laguna II elektroonika jamab?

Postitus Postitas siimp » 19 Apr 2011, 20:12

Ma soovitan ka tagasi viia ja las pistavad diagnostikaseadme külge, äkki näeb vea ära.

iff
Huviline
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 14 Apr 2011, 14:52

Re: Laguna II elektroonika jamab?

Postitus Postitas iff » 19 Apr 2011, 23:17

Ilmselt kasseerivad selle eest ka mingid odavad summad...

iispeiss
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 10 Jaan 2011, 12:21
Minu Renault: Espace II

Re: Laguna II elektroonika jamab?

Postitus Postitas iispeiss » 20 Apr 2011, 09:05

kui nende viga on, siis küll mitte, minu arust. helista neile vähemalt ja küsi, see ei maksa väga palju


kuigi samas, rääkisin tartu esindusega mingi aeg tagasi, ja jutt käis remondihindadest, kui tüüp hakkas midagi soiguma, et kui polti lahti ei saa, siis läheb rohkem maksma... misasja, neil need normtunnid sinna niisama ilu pärast kirjutatud? ei meeldind mulle see üldse. pluss, nurgatagune töökoda tegi sama töö täpselt normtundidega ära, ainult tunnihind oli poole odavam.

iff
Huviline
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 14 Apr 2011, 14:52

Re: Laguna II elektroonika jamab?

Postitus Postitas iff » 20 Apr 2011, 16:07

Peale seda, kui siia teema tegin, pole kordagi trikke teinud enam, võta nüüd kinni. Peaks laskma ikkagi kontrollida või alles siis kui probleem uuesti tekib on mõtet?

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Laguna II elektroonika jamab?

Postitus Postitas MavaCX » 20 Apr 2011, 16:59

Tavaliselt neil see diagnostika sellisel juhul mingit veateadet ei anna, kui auto korralikult töötab ja kasutajal sel hetkel probleeme pole. Tagasi soovitan ikkagi pöörduda ja remondimehele mõista anda, et enne nii ei olnud ja parandagu ära, mina Citys olen sedasi saanud lahenduse. Soovitan vea ilmnemisel võimalusel selle sama veaga sinna pöörduda, siis näevad ise kohe ära (ehk siis trikitavana, kui võimalik).
Pilt
V6 RENAULT

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Laguna II elektroonika jamab?

Postitus Postitas tipm » 20 Apr 2011, 20:41

iff kirjutas: Kas on mingi võimalus, et nad seda rehvirõhu andurit maha võttes keerasid midagi tuksi?
Ei ole võimalik.
Rehvirõhu andurite väljalülitamiseks on vaja arvutiga antud süsteem välja lülitada, sellel protsessil ei ole mingit pistmist mootoriga. See on sama hea kui käia esinduses rehve pumpamas ja pärast seda öelda, et enne seal käimist olid autol toonitud klaasid - pisut nurjatu käitumine aga kahjuks on selliseid inimesi väga palju, kelle auto oli enne esindusse minekut ideaalses korras, kuid hiljem...

Kui mootori märgutuli vahepeal põles, siis on mootori mällu vastav veakood salvestunud, nii, et lase vead üle vaadata, enne kui hullemaks läheb või üldse teele jääd.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

iff
Huviline
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 14 Apr 2011, 14:52

Re: Laguna II elektroonika jamab?

Postitus Postitas iff » 20 Apr 2011, 22:56

Tänud, panen siis aja kirja omale :)

Vasta