Laguna I AD4 käigukasti aju sobivus autode vahel.

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
Vasta
KT100
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 8
Liitunud: 25 Apr 2011, 14:48

Laguna I AD4 käigukasti aju sobivus autode vahel.

Postitus Postitas KT100 » 27 Apr 2011, 13:25

Mul on Laguna 1 ja käigukast, mis on avariirežiimis ning probleem, et diagnostikaseade ei saa käigukastiga ühendust.
Kui suur võiks olla tõenäosus, et aju on ära surnud? Kas samasuguse masina pealt leitav aju võiks sobida?

Taavi

Kasutaja avatar
Edgar
Renault Klubi auliige
Renault Klubi auliige
Postitusi: 466
Liitunud: 14 Veebr 2010, 01:04
Minu Renault: Rapid, R19
Asukoht: Tallinn

Re: AD4 käigukasti aju sobivus autode vahel.

Postitus Postitas Edgar » 28 Apr 2011, 10:19

Hey,
kas oled täiesti kindel, et viga on ajus? Kui ma alguses oma Safrane AD8 kastiga hädas olin siis oli ka mure, et esindus ei saanud käigukastiga ühendust. Lõpuks aga korda saades oli vigadeks vana õli ja kehvasti ühendatud juhtmed.
Renault Rapid 1.1 R4 45ps

andres500
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 64
Liitunud: 03 Mai 2010, 21:15
Minu Renault: 2*Espace II
Asukoht: Tartu

Re: AD4 käigukasti aju sobivus autode vahel.

Postitus Postitas andres500 » 28 Apr 2011, 20:32

KT100 kirjutas:Mul on Laguna 1 ja käigukast, mis on avariirežiimis ning probleem, et diagnostikaseade ei saa käigukastiga ühendust.
Kui suur võiks olla tõenäosus, et aju on ära surnud? Kas samasuguse masina pealt leitav aju võiks sobida?

Taavi
Minu teada on kaks diagnostika seadet nn uus ja vana (marke kahjuks ei tea). Pakun et AD4 jaoks peaks minena nn vana tüübi seade. Lisaks muidugi võib viga olla pistikus ja kõikides ühendustes :).

KT100
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 8
Liitunud: 25 Apr 2011, 14:48

Re: AD4 käigukasti aju sobivus autode vahel.

Postitus Postitas KT100 » 28 Apr 2011, 20:54

Ei, ega ei oska kindlat midagi öelda. Käis soomes Bilias? diagnostikas ja tulemuseks 30€ arve ja vastus, et ühendust ei saadud.
Lihtsalt praegu tekitab see segadust, et kui ma nüüd juhuslikult peaksin saama veast jagu, kas kast läheb avariirežiimist ise välja või käib see ainult arvutiga ühendades? Aku maas hoidmine ei aitaks?
Vahetaks õli kastis, vii Tallinnasse. Teeks järgmist asja, vii jälle linna. :s Selleks ajaks on see kast ilmselt maha juba põlenud :D

Kasutaja avatar
Edgar
Renault Klubi auliige
Renault Klubi auliige
Postitusi: 466
Liitunud: 14 Veebr 2010, 01:04
Minu Renault: Rapid, R19
Asukoht: Tallinn

Re: AD4 käigukasti aju sobivus autode vahel.

Postitus Postitas Edgar » 29 Apr 2011, 22:30

AD8 puhul läks kast avarii reziimi määrdunud õlist. Peale õlivahetust tuli teha käigukasti ajule restart.
Renault Rapid 1.1 R4 45ps

endel51
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 9
Liitunud: 28 Apr 2011, 20:33
Minu Renault: Renault Laguna I 2.0 automaat
Asukoht: Soome

Re: AD4 käigukasti aju sobivus autode vahel.

Postitus Postitas endel51 » 30 Apr 2011, 10:00

Tere, küsin kas kellelgi on vastavat aju laenata proovimiseks, et katse- eksimise meetodil hakata vigu välistama?
Nõus väikese vaevatasuga ja riknemise korral kohustun hüvitama maksumuse.

Endel

endel51
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 9
Liitunud: 28 Apr 2011, 20:33
Minu Renault: Renault Laguna I 2.0 automaat
Asukoht: Soome

Re: AD4 käigukasti aju sobivus autode vahel.

Postitus Postitas endel51 » 23 Mai 2011, 21:28

Tere,
tänud kõigile foorumis osalejatele, aga tänu Kimmole Soomest sai proovida teist aju ja auto hakkas uuesti tööle.
Suht mõttetu foorum, kust abi loota ei ole.

Endel

Kasutaja avatar
Edgar
Renault Klubi auliige
Renault Klubi auliige
Postitusi: 466
Liitunud: 14 Veebr 2010, 01:04
Minu Renault: Rapid, R19
Asukoht: Tallinn

Re: AD4 käigukasti aju sobivus autode vahel.

Postitus Postitas Edgar » 23 Mai 2011, 21:59

Hea suhtumine sul...
Renault Rapid 1.1 R4 45ps

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: AD4 käigukasti aju sobivus autode vahel.

Postitus Postitas siimp » 23 Mai 2011, 22:05

Ei maksa unustada, et tegemist on foorumiga, mis tegutseb pisut vähem kui aasta (mainin siikohal ära ka, et tegemist on mittetulundusühinguga mitte aktsiaseltsiga ja palgaliste spetsialistidega, kes kõiki aidata oskavad). Olen kindel, et kui sa läheksid sama murega Eestis esindusse, mis tegutseb juba aastaid ja kus on palgalised spetsialistid, oleksid sa täpselt samas seisus. Seega ei maksa väga lahmida ja arvata, et meil siin foorumis kõik spetsialistid on ja igaühe küsimustele vastuseid teavad. Selle asemel, et kirjutada kui mõttetu foorum on, võiksid parem selle soome mehe kontaktid kusagile foorumisse kirja panna, et hädasolijad edaspidi siin samu küsimusi esitama ei peaks ja sealt abi saaksid. Mõistvamat suhtumist palun!

endel51
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 9
Liitunud: 28 Apr 2011, 20:33
Minu Renault: Renault Laguna I 2.0 automaat
Asukoht: Soome

Re: AD4 käigukasti aju sobivus autode vahel.

Postitus Postitas endel51 » 24 Mai 2011, 13:01

Tere,
mul oli siiski silme ees positiivne kogemus Saabiklubi foorumist, kus pidevalt käib tegevus ja üksteise aitamine.

Soomlane Kimmo on inimene, kes lammutab oma 1996 aasta Lagunat ja pakub juppe Nettiauto.com-is. Usaldas mind 20€ eest ja andis oma boxi proovida, mis oligi ainuke lahendus, et veenduda käigukasti korrasolekus. Ostsin tema käest veel mõned vidinad ja maksin ka boxi kinni.

Sellega võib teema ammendatuks lugeda.

Endel

Vasta