Laguna automaatne rehvirõhu mõõtmine

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
Vasta
kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Laguna automaatne rehvirõhu mõõtmine

Postitus Postitas kmo » 18 Aug 2011, 22:53

Ei teadnud, on see on "mootor/ülekanne/veermik" või "elektroonika" teema.. Postitan seega siia.

Mu autol (Laguna, 2002 a) peaks olema automaatne rehvirõhu mõõtmine. Aga see kindlasti ei tööta. Saan aru, et ventiili juures peaksid olema mingid andurid. Oskab keegi öelda, mis seal ventiili juures täpsemalt olema peab? Kui need andurid on kadunud, on neid lihtne tagasi paigaldada? Kui jah, kust neid osta saaks? Ehk on võimalus kuskil neid andureid (kasvõi ühte) ventiili juurde kinnitada, et vaadata, kas süsteemi muu osa töötab ning tekib ekraanile mingi näit rehvirõhu kohta? Kuskilt jäi silma, et rehvirõhu süsteemil on mingid patareid, mida peaks iga kahe aasta tagant vahetama, kuid siin võin ka eksida.

Ehk siis väga lühidalt - mida peaks tegema, et rehvirõhu automaatne mõõtmine tööle saada, kui autol ventiilide juures erivärvi andurid puuduvad?
/värvikoodid antud http://renault.injener.net/Laguna/NU706-03_ENG.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;, lehekülje number 2.20 või siis failis lk 116/276/
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Automaatne rehvirõhu mõõtmine

Postitus Postitas MavaCX » 19 Aug 2011, 22:21

Minu andmetel on vastav teema juba siin kusagil kirjas olnud, aga siis uuesti.
Renault kasutab erinevaid andureid erinevatele velje suurustele, iga andur on kodeeritud just selle auto ajule ja ei saa ilma eelneva muutmiseta teisel autol kasutada. Andurid on ka väga tõrksad löökide suhtes sest on ühes tükis ventiiliga (ehk jäigad) seega meie kliimas kerged toimimast lakkama. Odav neid vahetada pole, kui ka kusagilt näiteks kasutatud andur saada, peab selle laskma esinduses uuesti ajule arusaadavaks kodeerima. Need värvid on vaid selle eesmärgiga, et rehvide vahetamisel sama ratas samasse kohta tagasi saada, muidu läheb süsteem lolliks.
Manused
andur2.jpg
andur2.jpg (78.07 KiB) Vaadatud 9006 korda
andur1.jpg
andur1.jpg (20.41 KiB) Vaadatud 9006 korda
Pilt
V6 RENAULT

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Automaatne rehvirõhu mõõtmine

Postitus Postitas tipm » 21 Aug 2011, 12:07

kmo kirjutas:Ei teadnud, on see on "mootor/ülekanne/veermik" või "elektroonika" teema.. Postitan seega siia.

Mu autol (Laguna, 2002 a) peaks olema automaatne rehvirõhu mõõtmine. Aga see kindlasti ei tööta. Saan aru, et ventiili juures peaksid olema mingid andurid. Oskab keegi öelda, mis seal ventiili juures täpsemalt olema peab? Kui need andurid on kadunud, on neid lihtne tagasi paigaldada? Kui jah, kust neid osta saaks? Ehk on võimalus kuskil neid andureid (kasvõi ühte) ventiili juurde kinnitada, et vaadata, kas süsteemi muu osa töötab ning tekib ekraanile mingi näit rehvirõhu kohta? Kuskilt jäi silma, et rehvirõhu süsteemil on mingid patareid, mida peaks iga kahe aasta tagant vahetama, kuid siin võin ka eksida.

Ehk siis väga lühidalt - mida peaks tegema, et rehvirõhu automaatne mõõtmine tööle saada, kui autol ventiilide juures erivärvi andurid puuduvad?
/värvikoodid antud http://renault.injener.net/Laguna/NU706-03_ENG.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;, lehekülje number 2.20 või siis failis lk 116/276/
Kui su autol on see süsteem peal aga ta ei karju, et rehvid on tühjad siis see tähendab seda, et süsteem on lihtsalt välja lülitatud kuna selle rehvirõhu süsteemi remont on päris kallis lõbu, süteemi saab sisse lülitada ainult esinduses. Mina sinu asemel unustaks selle lihtsalt ära, on vähem peavalu, kuna kui sa selle korda teed, siis ainult lühikeseks ajaks, need jamavad pidevalt.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Re: Automaatne rehvirõhu mõõtmine

Postitus Postitas kmo » 21 Aug 2011, 22:37

MavaCX kirjutas:Minu andmetel on vastav teema juba siin kusagil kirjas olnud, aga siis uuesti.
Kasutasin foorumi otsingut, ei leidnud sellist teemat... Ilmselt kehvasti otsisin.
MavaCX kirjutas:Odav neid vahetada pole, kui ka kusagilt näiteks kasutatud andur saada, peab selle laskma esinduses uuesti ajule arusaadavaks kodeerima.
Aga selge pilt ja tänud vastajatele. Vaatan, et eBay-s on neid müügil küll (hetkel on UK eBay-s just lõppemas oksjonid, kus alghinnaks £0.99/tk ning 19 min. enne oksjoni lõppu hind ikka £0.99/tk, enamasti siiski £25..35/tk), kuigi tihti ei täpsustata, mis mõõtu veljele, kuid seda saaks kindlasti ostja käest küsida/täpsustada (aitäh MavaCX, et tähelepanu juhid, et eri veljemõõdule oma andur).

Ühesõnaga, nende hankimine ei oleks kindlasti üle mõistuse kallis, kui veidi aega varuda ja netis tuulata ning kallis see kodeeriminegi esinduses olla saab. Teisalt, kui on kogemus, et meie kliimas (miks just meie kliimas? ok, saan aru, et külma talve tõttu tuleb anduri(te)s patareisid ehk iga aasta vahetada) asi ei toimi, siis ei tasu seda ette võtta. Aga eks ma vaatan. Kui ~10€ eest 4 (kasutatud)andurit leian, siis panen need tööle : )
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Re: Automaatne rehvirõhu mõõtmine

Postitus Postitas kmo » 22 Aug 2011, 12:37

Leidsin, et teemat on käistletud ka siin:
http://club-renault.ee/foorum/viewtopic.php?f=13&t=754" onclick="window.open(this.href);return false;

Autoklubide foorumite korraldamisel on tavaliselt kaks moodust - autode(mudelite) kaupa (n. Volvo, Chrysler, Saab, MB) või siis üldiste teemade kaupa (Renault, Nissan, Citröen). Mõlemal oma head ja vead, kuid mulle isiklikult meeldib esimene variant rohkem. Oleksin (rehvirõhu automaatne mõõtmine) teema teinud Laguna alla ja kõik. Nüüd aga võib see vabalt minna veermiku juurde, elektroonika juures tundub ka õige. Või siis 'Muu' teema. Aga see on juba hoopis teine jutt. Siiski - miskil imelikul põhjusel on minu arvates klubides (ja foorumites), kus asi lahendatud mudelite kaupa, rohkem liikmeid ning vestlus selgemini struktureeritud. Aga see vaid minu arvamus, mis ei pretendeeri teaduslikule tõele.
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Automaatne rehvirõhu mõõtmine

Postitus Postitas MavaCX » 22 Aug 2011, 20:29

Jah, eBays võib sattuda odava pakkumise peale, kuid eelnevalt soovitan saatmishinnas aimu saada, muidu maksad lolliks, et neid kätte saada. Andur1 on minu teada 18" veljele ja andur2 17" veljele. Väiksemad on vist erineva värvusega andur2 sugused...
kmo kirjutas:.... Vaatan, et eBay-s on neid müügil küll (hetkel on UK eBay-s just lõppemas oksjonid, kus alghinnaks £0.99/tk ning 19 min. enne oksjoni lõppu hind ikka £0.99/tk, enamasti siiski £25..35/tk), kuigi tihti ei täpsustata, mis mõõtu veljele, kuid seda saaks kindlasti ostja käest küsida/täpsustada (aitäh MavaCX, et tähelepanu juhid, et eri veljemõõdule oma andur).

...kui on kogemus, et meie kliimas (miks just meie kliimas? ok, saan aru, et külma talve tõttu tuleb anduri(te)s patareisid ehk iga aasta vahetada) asi ei toimi, siis ei tasu seda ette võtta. Aga eks ma vaatan. Kui ~10€ eest 4 (kasutatud)andurit leian, siis panen need tööle : )
Ei ole neis andureis mingeid patareisi ja katki lähevad nad juba mainitud põhjusel, ehk siis lume/jää kamakate kokkupuutel ventiilida, mis töenäoliselt ei meeldi neile (minul juba selline kogemus käes).
Pilt
V6 RENAULT

kmo
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Juul 2011, 00:57
Minu Renault: Laguna 2.2 dCi 2002
Asukoht: Harjumaa

Re: Automaatne rehvirõhu mõõtmine

Postitus Postitas kmo » 22 Aug 2011, 22:35

MavaCX kirjutas:Jah, eBays võib sattuda odava pakkumise peale, kuid eelnevalt soovitan saatmishinnas aimu saada, muidu maksad lolliks, et neid kätte saada.
Just vaatasin - ma olen aastate jooksul eBay kaudu sooritanud 49 ostu (eks mõne asjaga ole veidi alt ka mindud). I know the tricks : ) Aga veel kord tänud asju selgitamast.
Pilt
Laguna 2002, 2,2 dCi

Vasta