Clio I kütusekulu

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
Vasta
Temk
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 7
Liitunud: 27 Aug 2013, 20:45

Clio I kütusekulu

Postitus Postitas Temk » 28 Sept 2013, 19:51

Mootor 91a 1,4 RT. Kunagine siinse kasutaja siimp auto. Täis-tühjaks-täis meetodil tuli paagitäie kuluks 12,8 seega eeldan, et mingi kala sees. Pool või rohkem isegi maantee kulu sellest. Küünlad puhtad ja muidu töötab mootor normaalselt. Netist lugesin lambda ja jahutusvedeliku anduri kohta. Jahutusvedeliku anduri takistus külmalt oli ~3700 oomi soojaks ei viitsinud sõita, teen seda homme. Oskab keegi öelda kuidas lambda korrasolekut kontrollida? Või kust veel viga otsida?

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Clio I kütusekulu

Postitus Postitas siimp » 04 Okt 2013, 12:40

Hilja küll vist vastan, aga ei käi siin foorumis enam nii tihti, kuna Renaultid majapidamises puuduvad.
Igatahes enne kui auto ära müüsin, käisin ülevaatusel ja läbi ei lastud kuna gaasid olid paigast ära. Läksin ja keerasin varuosadeks olnud masina küljest teise lambda külje ja siis olid gaasid paigas. Kuna ka too lambda oli parajalt vana auto alt, siis võis ka see nüüd mingiaeg jamama hakata. Igatahes soovitan kusagil pädevas töökojas lasta lambda ära kontrollida ja kui ei tööta korralikult, siis võta mingi uus universaalne lambda. Mina lasin sama autoga päris pikkasid otsi ja üle 7 ei olnud maanteel küll kunagi.

Temk
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 7
Liitunud: 27 Aug 2013, 20:45

Re: Clio I kütusekulu

Postitus Postitas Temk » 04 Okt 2013, 15:36

Väike arvutusviga siiski oli väsinud peaga. 7,7 paagi kuluks. Nv-l teen 250 km maantee otsa siis näen palju sellega kulu tuleb. Igaks juhuks uurin lambda seisukorda ka.
Jahutusvedeliku andur soojalt näitas ~370 oomi.

Safrane
Renault fänn
Renault fänn
Postitusi: 140
Liitunud: 15 Sept 2013, 10:19

Re: Clio I kütusekulu

Postitus Postitas Safrane » 04 Okt 2013, 20:11

Ära kihuta, on kulu ka väiksem.. :D
Senini üks parimaid kütusekulu regulaatoreid on siiski jalg.

Endalgi korra oli hirm peal, kui safri kulu sinna 14 kanti oli..
Nüüd olen stabiilselt sinna 10-11 kanti saanud.
OSTAN Põllumaad ja Metsa ÜLE KOGU EESTI piiramatus koguses! Haritud ja harimata, hoolitsetud ja hoolitsemata. Ei otsi kiirmüügi hinnaga, vaid täiesti reaalse turuhinnaga! Hea võimalus oma seisev maa rahaks vahetada. Raha kuni 7 päevaga kätte! Info PS!

Temk
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 7
Liitunud: 27 Aug 2013, 20:45

Re: Clio I kütusekulu

Postitus Postitas Temk » 06 Okt 2013, 22:35

Jah, ja veel üks hea regulaator on naissugupool kes väga vajutada ei lase.
Aga maanteel siis 6,3 kuluks, kuskil 90-100 sõit ja mõned möödasõidud ka. Selline tavapärane sõit.
Seega ei ole vist mõtet viga sealt otsida kus seda ei ole :D

Kasutaja avatar
Edgar
Renault Klubi auliige
Renault Klubi auliige
Postitusi: 466
Liitunud: 14 Veebr 2010, 01:04
Minu Renault: Rapid, R19
Asukoht: Tallinn

Re: Clio I kütusekulu

Postitus Postitas Edgar » 07 Okt 2013, 08:30

Temk kirjutas:Jah, ja veel üks hea regulaator on naissugupool kes väga vajutada ei lase.
Aga maanteel siis 6,3 kuluks, kuskil 90-100 sõit ja mõned möödasõidud ka. Selline tavapärane sõit.
Seega ei ole vist mõtet viga sealt otsida kus seda ei ole :D

Telliskivi pedaali all vähendab ka kulu :D
Renault Rapid 1.1 R4 45ps

kallem53
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 4
Liitunud: 14 Nov 2019, 20:23
Minu Renault: Clio I, Megane, Traffic

Re: Clio I kütusekulu

Postitus Postitas kallem53 » 15 Nov 2019, 08:59

Mina ei saa aru, mismoodi teistel nii palju seda kütust läheb. Minu Clio I bensiin tuleb u 5L/100 välja ja ka mitte kõige kergema jalaga sõites. Väga kerge jooksuga masin on :good:

Vasta