Clio I bensiinipumba probleem

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
Vasta
siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Clio I bensiinipumba probleem

Postitus Postitas siimp » 15 Mai 2010, 17:13

Probleem siis selline, et soojemate ilmadega sureb auto lihtsalt välja mingiaeg. Käivitub uuesti ilusti ja jälle sureb mingi 5 sekundi möödudes välja. Need, kelle käest ostsin masina, rääkisid mulle samast probleemist. Siis oli jutt umbes selline, et bensiinipump kuumeneb üle, mida eriti reaalseks ei pea. Muidugi mõni päev pole üldse mingit probleemi ja masin töötab laitmatult. Kapoti all olevad bensiinipumba releed küll plõksuvad, aga kui need läbi oleks, siis ei tohiks üldse käima minna? Alguses arvasin, et kütuse viga, aga seda sai valatud ikka korralikult sisse ja ikka vahepeal jändab. Naljakas on just see, et kui testriga kütusepumba juhtmetele kallale tahan minna, siis masin jälle töötab ja midagi mõõta pole. On kellelgi mõne sama aastakäigu Renault mudeliga samasugust probleemi esinenud ja oskab nõu anda, kus kohast viga otsida?
Homme vahetan igaks juhuks bensiinifiltri ka ära, aga hästi ei tahaks uskuda, et see sellist probleemi tekitab.
Autoks Renault Clio mk1 1.4 (1991 aasta).

lisa 17.05.2010: Täna sai vaadatud ja kaitsmeid ning releesid puhastatud. On kellelgi aimu, kus kohast sellisele vanurile releesid saada võib (kas ainult lammutus või võib uusi ka leida)?

ERN
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 215
Liitunud: 30 Mai 2010, 15:29
Minu Renault: Renault Talisman Intense
Asukoht: Tallinn

Re: Renault Clio mk1 bensiinipumba probleem

Postitus Postitas ERN » 01 Juun 2010, 15:51

Tallinnas on pood nagu MELASI, seal leidub vanade renoode juppe, äkki leiad.
Renault Talisman Intense 160dci 2018
VW Jetta 1.6 56kw 1986 AKA Jutta
Renault R11 1.4 44kW 1983 AKA Tulejutt (RIP)

arved1981
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 01 Juun 2010, 20:36
Minu Renault: Espace 5
Asukoht: Viljandimaa

Re: Renault Clio mk1 bensiinipumba probleem

Postitus Postitas arved1981 » 14 Juun 2010, 21:34

Mul Safranel aegajalt sama viga. Proovisin releesi vahetada,ikka sama jama- tuli välja,et bensupumba pistik jamas. Sai korraks pumba juurest pistik lahti võtta ja tagasi panna ning auto käis nagu kellavärk...
51948814

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Renault Clio mk1 bensiinipumba probleem

Postitus Postitas siimp » 14 Juun 2010, 21:46

arved1981 kirjutas:Mul Safranel aegajalt sama viga. Proovisin releesi vahetada,ikka sama jama- tuli välja,et bensupumba pistik jamas. Sai korraks pumba juurest pistik lahti võtta ja tagasi panna ning auto käis nagu kellavärk...
Tänud informatsiooni eest! Viimati puhastasin Clio`l releed ära ja nüüd sellest ajast saadik kõik ideaalselt töötanud. Juba olen julgenud mõned pikemad otsad ka teha ja pole mind veel teele jätnud (ptui-ptui-ptui). :D

Vasta