Clio II kütusekulu lugeja probleem

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
Vasta
siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Clio II kütusekulu lugeja probleem

Postitus Postitas siimp » 11 Juun 2010, 21:45

Ei tea, kas nimetan asja õige nimega, aga autol on analoog kütusenäidik ja lisaks saab kojameeste kangi otsas olevale nupule vajutades digitaalselt tabloolt vaadata keskmist kütusekulu jms. Mingiaeg olid probleemid kütusepumbaga ja sai seal juhtmeid otse veetud, et autoga edasi sõita saaks. Hiljem vedasin muidugi õiged juhtmed tagasi kui uued releed asemele said. Probleem nüüd selline, et selle koha peal, kus ennist näitas mitu KM veel sõita saab selle paagitäiega, vilguvad nüüd neli kriipsu. Proovinud olen mitmeid kordi nullida, kuid tulutult. Kõik muud näitajad toimivad ideaalselt. Samuti näitab ilusti keskmist kulu jms. Võtsin ka aju juhtme 30min maha aga ikka ei midagi. On kellelgi sarnast probleemi olnud või oskab midagi välja pakkuda? Tablool on ainult üks nupp, mida all hoides saab informatsiooni nullida.

Masinaks Clio Sport mk1 ph1 aastast 2000.

Kellad plokk on ise põhimõtteliselt selline (pildil küll inglise oma, millel kmh asemel mph ja digitaalne tabloo teisel pool):
Pilt

ERN
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 215
Liitunud: 30 Mai 2010, 15:29
Minu Renault: Renault Talisman Intense
Asukoht: Tallinn

Re: Clio II pardakompuutri probleem

Postitus Postitas ERN » 16 Juun 2010, 22:19

ma oleks esimese asjana pakkunud, et displei ise läbi :D, aga kui teised asjad, mis kuvatakse samale kohale töötavad, siis ei oskagi kohe õelda, kas ta võib äkki mingi relee ka olla, ma tean, et golfil on olemas siuke asi (vanematel luks mudelitel) ja sel oli ka kui ma ei eksi, siis mingi relee vahel sellel.
Renault Talisman Intense 160dci 2018
VW Jetta 1.6 56kw 1986 AKA Jutta
Renault R11 1.4 44kW 1983 AKA Tulejutt (RIP)

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Clio II pardakompuutri probleem

Postitus Postitas siimp » 19 Juun 2010, 22:32

ERN kirjutas:ma oleks esimese asjana pakkunud, et displei ise läbi :D, aga kui teised asjad, mis kuvatakse samale kohale töötavad, siis ei oskagi kohe õelda, kas ta võib äkki mingi relee ka olla, ma tean, et golfil on olemas siuke asi (vanematel luks mudelitel) ja sel oli ka kui ma ei eksi, siis mingi relee vahel sellel.
Ma eeldan, et minu masinal pole antud probleemi puhul releega midagi pistmist, kuna kõik teised asjad näitavad/töötavad laitmatult. Selle bensiinipumba juhtmete vedamisega läks arvatavasti kusagil midagi paigast ära ja aju ei leia enam järge ülesse, kus maalt kütusekulu lugeda. Nüüd oleks vaja see kuidagi ära nullida, et aju uuesti n.ö. järje ülesse leiaks. Olen proovinud aku juhet maha võtta, aju juhe maas olnud, kellade peal olevat nuppu igatepidi läbi vajutanud aga tulemusetult. Kindlasti on mingi "nipp", kuidas asja nullida aga ma lihtsalt ei tea seda. Nii et kui kellelgi infot, siis oleksin väga tänulik!

Vasta