Clio I tagasilla laagrite vahetus

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
Vasta
siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Clio I tagasilla laagrite vahetus

Postitus Postitas siimp » 02 Jaan 2011, 20:34

Ei osanud pealkirja kahjuks paremini sõnastada, kuna Clio esimese generatsiooni puhul kasutusel olev torsioontagasild on minu jaoks päris võõras. Igatahes päris pikka aega on juba pead valutama ajanud kolks tagasillas. Sai natukene uuritud ja lõpuks avastatud, et tagumises sillas kännu ja torsiooni n.ö. ühenduskohas on kaks laagrit, üks suurem ja teine väiksem. Sain kusagilt isegi need laagrid ostetud ja kõik oli tore hetkeni, mil tagumise silla känd kere küljest lahti sai lastud. Edasi ei julgenud midagi teha, kuna ei saa sellele ehitusele eriti hästi pihta, et kuidas sild ennast hiljem õigesse asendisse tagasi peaks võtma. Küsimus oleks, et äkki on keegi sarnast silda lammutanud ja oskab siin öelda, et kuidas need laagrid kõige targem ära vahetada oleks, et kas selleks tuleb kogu tagumine sild küljest võtta, pidurid tühjaks lasta jne ning maas vahetus teha või on võimalik kuidagi ka ühelt poolt lahti lastes vahetusega hakkama saada?
Eriti tore oleks kui keegi oskaks suunata mõne asutuse või isikuni, kes mingi raha eest selle töö korralikult ära teeks (endal läheks arvatavasti mitu sisukat päeva selle uuesti kokku ladumisega). :oops:
Kõiki kaasamõtlejaid ette tänades,
Siim.

9gtl
Renault kodanik
Renault kodanik
Postitusi: 100
Liitunud: 01 Juun 2010, 21:19
Minu Renault: Laguna 1.9dci 88kw 2003a.

Re: Clio I tagasilla laagrite vahetus

Postitus Postitas 9gtl » 03 Jaan 2011, 01:00

No psa ju ka torrosiooni kasutab ja neid sildu remondidakse küll.
Pealinna pool on silma jäänud näiteks nende firmade reklaamid:
1. HMK Auto http://www.hmkauto.ee/index.php/hinnad/remonditoeoede" onclick="window.open(this.href);return false;
2. http://www.pakiauto.ee/?Autoteenindus:C ... lla_remont" onclick="window.open(this.href);return false;
Eeldan, et kui Renoo torrosioon pole mingi kardinaalselt teistmoodi ehitusega siis peaksid nemad sind aidata küll saama ning samuti kasuta otsingut "Peucal" - ka üks kodanik kes torrosiooni remontimisega juba üsna pikalt tegleneud.
Kui mu mälu mind ei peta siis ERN teostas ka enda 11'le demonteerimise ja ka eduka monteerimise torrosioonsillale.
Prantsuse tehnika küüsis 1998 aastast

Vasta