Renault Clio II (Thalia) pöörded jäävad peale

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
Vasta
Suska
Huviline
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 16 Mai 2011, 16:31

Renault Clio II (Thalia) pöörded jäävad peale

Postitus Postitas Suska » 16 Mai 2011, 16:38

Tere!

Mure selline, et masin on Renault Clio II (Thalia) 2005 aasta ja 1.4 55kW. Koha peal gaasi andes jäävad pöörded näiteks peale. Ja maha tulevad siis kui pedaal korra põhja vajutada. Niisama sõites käike vahetades kuni viiendani võib jääda gaas iga kord peale. Siis pean igakord lükkama gaasi korra põhja ja siis on korras. Vahel niimodi tehes jääb gaas hoopis täitsa põhja (tahhokal 6500 pööret umbes) ja siis uuesti vajutades tuleb maha. Milles võib probleem olla? Igaks juhuks mainin ära, et air bagi tuli põleb. Tross liigub täitsa kenasti ja armsalt ning pedaal ei jää jalamati taha kinni.

Tänades

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Renault Clio II (Thalia) pöörded jäävad peale

Postitus Postitas siimp » 16 Mai 2011, 16:45

Olen ka selle probleemi suisa kaks korda läbi teinud. Igatahes minul oli mõlemal korral probleemseks kohaks n.ö. "throttle body" (ma nüüd täpselt ei tea, kuidas seda eesti keeles nimetatakse). Igatahes see klapp kulutab sinna soone sisse või on lihtsalt sodi täis. Teisel juhul piisab puhatusest ja väikesest õlitusest, siis peaks käima hakkama. Esimesel juhul on targem hakata uut otsima. Loodan, et sain õigesti aru, et sul gaasitross olemas (ehk siis mehaaniline süsteem), kuna selle aasta mudelitel kasutati juba hoolega ka elektroonilist süsteemi, mille puhul võib viga mujal olla.

Pilt
(Panin ühe illustratiivse pildi ka juurde, et mis asja ma mõlten).

Suska
Huviline
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 16 Mai 2011, 16:31

Re: Renault Clio II (Thalia) pöörded jäävad peale

Postitus Postitas Suska » 16 Mai 2011, 17:04

Väga ei usu, et kulunud on. Läbisõit on 130 000. Ma ei tea kas see mõjutab, aga autoga sõideti ilma õhufiltrita (filtris auk sees). Ju ta on ikkagi rokane jah. Õhufiltri kopsik tuleb vist sellepärast küljest ära võtta, sest natukene kitsas on seal möllata muidu.

Vasta