(Megane II 1.6) surve karteris

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
Vasta
Scott
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 17
Liitunud: 07 Juul 2010, 06:56

(Megane II 1.6) surve karteris

Postitus Postitas Scott » 11 Aug 2010, 18:06

Tegelikult otseselt polegi küsimus Megane`i, vaid üldisemalt uuema mootori kohta (1,6 bensiin).
Sai käidud üht müügis Megane`i vaatamas. Kaasasolnud asjatundja kuulas tühikäigul töötavat mootorit , keeras siis õlikorgi lahti ja lasi sel vabalt olla. Kork lendles ava kohal üles-alla. Ütles, et parem mitte osta. Müügiesindaja oli muidugi risti vastupidisel seisukohal, väheke pahandas isegi selle arvamuse peale; et uuel mootoril olla selline käitumine OK. Suhtusin mõlemasse arvamusse skepsisega, kuid käisin eile oma tuttavas remondikohas. Sealsed mehaanikud olid samuti seisukohal, et pigem mitte osta. Sama joont toetasid ka umbes pooled auto24 foorumi vastajad, kui otsingusse "surve karteris" panin.

Nii et olen segaduses. Kelleltki rohkem küsida pole. Ehk oskate midagi selle peale kosta, kes täpsemalt vastata oskab? Oma vanal R25-e 2-liitrisel bensukal kork ei hüppa.

Aitäh

EDIT: muutsin veidi sõnastust, sest see postitus oli algselt foorumiliikmele saadetud PS ja siia copy-pastet tehes jäi tähelepanelikult üle lugemata.

See teemaarendus võikski veidi üldisem olla, mitte ainult Megane mootori kohta.
Viimati muutis Scott, 12 Aug 2010, 22:51, muudetud 1 kord kokku.

aarne
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 139
Liitunud: 31 Mai 2010, 14:45
Asukoht: Tartu

Re: Megane II 1.6 surve karteris

Postitus Postitas aarne » 12 Aug 2010, 00:04

Autoostul on kannatust ja aega vaja ning kui midagi ei meeldi või on kahtlusi,
siis ongi õige esialgu mitte osta. Ise ostsin endale hiljuti ka kasutatud auto ja
võtsin selleks aega - algul ei leidnudki head autot, õnneks sain vahepeal teist
autot kasutada, umbes kuu aega pärast vana auto müüki ja uue otsimist leidsin
sobiva masina.

Mine vaata paar teist müügisolevat Megane´i üle, kas teeb samamoodi.
Ega vaatamine veel millegiks ei kohusta ja ega normaalne inimene pahaks
ei pane kui sa autot osta ei taha.

Vast aitab sind ka keegi siit foorumist, kelle autol on selline mootor.
Tel. 5117023

Kasutaja avatar
Edgar
Renault Klubi auliige
Renault Klubi auliige
Postitusi: 466
Liitunud: 14 Veebr 2010, 01:04
Minu Renault: Rapid, R19
Asukoht: Tallinn

Re: Megane II 1.6 surve karteris

Postitus Postitas Edgar » 12 Aug 2010, 17:57

Kui mootoril on surve karteris, siis see tähendab, et see mootor on kohe kohe minemas. Vahet ei ole, kas ta on uus või vana.
Renault Rapid 1.1 R4 45ps

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Megane II 1.6 surve karteris

Postitus Postitas tipm » 12 Aug 2010, 21:04

Deilegium kirjutas:Kui mootoril on surve karteris, siis see tähendab, et see mootor on kohe kohe minemas. Vahet ei ole, kas ta on uus või vana.
Kuhu kohta see mootor kohe minemas on?
Mõni vend sõidab oma survega karteris aastaid ringi ja ei lähe see motor kuhugi, kuid kindlasti ei ole mõtet osta sellist autot mille juures sa juba midagi kahtlustad, mul endal sama mootor, kui meelde jääb siis vaatan enda autol ka üle.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

Kasutaja avatar
Edgar
Renault Klubi auliige
Renault Klubi auliige
Postitusi: 466
Liitunud: 14 Veebr 2010, 01:04
Minu Renault: Rapid, R19
Asukoht: Tallinn

Re: Megane II 1.6 surve karteris

Postitus Postitas Edgar » 12 Aug 2010, 22:24

ei usu, et bmw-l ja Renaultil nii suur vahe sees on. Igatahes kui bmw-l tekkis karterisse surve siis asi lõppes sellega, et mootor tuli välja vahetada, kuna plokikaande tekkis mõra. Seda ma pidasingi silmas minemise all. Jutu tuum aga on selles, et kui surve on sees siis ei ole mõtet vaadatagi selle auto poole kui just teine mootor kohe võtta pole. Teise põlvkonna megane ei tohiks olla nii haruldane auto, et pole teist sarnast masinat müügiks.
Renault Rapid 1.1 R4 45ps

mr.r9
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 25 Juul 2010, 22:54
Minu Renault: R9 Broadway
Asukoht: Tallinn

Re: (Megane II 1.6) surve karteris

Postitus Postitas mr.r9 » 12 Aug 2010, 23:02

Mul on näiteks ema Peugeot 406. Iga kord kui mootorid natukenegi peedistan, siis viskab õlitaseme varda otsapidi välja :D

Aga muid probleeme pole :)

able1
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 19 Aug 2010, 21:43

Re: (Megane II 1.6) surve karteris

Postitus Postitas able1 » 19 Aug 2010, 22:01

sierrapäevadel sõitsin (rumalusest ehk noorusest) poolteistaastat autoga ringi nii et surve karteris pärast lihtsalt tegin kapremondi ja jälle töötas. Autot ostes ma mitte kunagi ei ostaks sõidukit millel surve karteris kergemal juhul lähevad rõngad vahetusse või tuleb mootorit ehmatada (kokteiliga) mida ma küll ei soovita aga võib aidata.

Vasta